ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Mortisha, 17 јануари 2008.

 1. Lequip

  Lequip

  Член од:
  19 април 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  6
  Дечки ГПП во пред сесија усно или писмено кај Зороска Камиловска?
  Предметот не ми е најсјајно научен...
   
 2. Raymond Reddington

  Raymond Reddington

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  4
  Предсесија општ дел граѓанско како испрашуваат? Полесно се поминува или?
   
 3. kikomkd98

  kikomkd98

  Член од:
  30 јануари 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  angliski kako e na ispit??
   
 4. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  6
  Да не знае некој кога ќе биде Стварно право испитот?
   
 5. Tori

  Tori

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  на испит имаш три страни од кои на првата имаш дефиниции, на втората и третата колку што памтам имаш текстови и зборови кои треба да ги ставиш во точно време и на точно место.
   
 6. Creshni4ka

  Creshni4ka

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  3
  Службата за студентски прашања од колку до колку работи?
   
 7. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.382
  Допаѓања:
  665
  Од 12 до 17 часот.
   
  На Creshni4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Јефто

  Јефто @JeftoMKD | Јефто™

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.417
  Допаѓања:
  1.091
  Друштво, ако пријавам сите испити на тој АјНоу системот, а не појдам на некој испит, имам некоја последица?
  И како да пријавам испит кога немам професор за одбирање... Мики бил на одмор денес, а до недела се бркало за тоа...
   
 9. IamMS

  IamMS

  Член од:
  18 мај 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, ve molam iskustvo za administrativno pravo tie sto polagale. Nacin na polaganje, sto najmnogu prasuvaat.. Fala
   
 10. IamMS

  IamMS

  Член од:
  18 мај 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Moze malce podetalno sto kako se odviva na ispit. Sto prasuva najcesto, se fakaat za sitnici, mora od zbor do zbor kako vo ucebnik ili.. ? Fala
   
 11. Moni7

  Moni7

  Член од:
  23 октомври 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  4
  a za trudovo isto imalo skripta dali moze od nea da se uci?
   
 12. Özil <3 PP

  Özil <3 PP Pass Master

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  244
  Допаѓања:
  749
  Не ти препорачувам доколку испитот го спроведува Каламатиев , може да даде и најнеприметлива работа у учебник шо не си ја ни погледнала , буквално секакви глупости дава а кај Лазар е полабаво но сепак помини си го ти учебникот не се потпирај само на скрипта , може да се зезнеш на не толку тежок материјал...
   
  На Марија Д. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. STEREO

  STEREO

  Член од:
  7 ноември 2009
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  11
  Kolegi kako e MJP na ispit kaj prof.Tatjana Petrushevska?Sto bara,i slicno?
   
 14. MilanZD

  MilanZD Гостин

  Некое искуство за усно полагање административно право?
   
 15. IamMS

  IamMS

  Член од:
  18 мај 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ako ima nekoj kniga gragansko pravo, da ne mu treba ITNO sakam da ja kupam ...
   

Сподели преку: