ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ej,decki,nekoi profesori velat deka ne mozat da vnesuvaat oceni vo studentskite dosieja zatoa shto imalo nekakov problem so niv.Nekoi od nas studentite ne mozat da zapishat godina poradi toj problem.
Ima li i nekoj od vas vakva maka ?
Ima li nekoj od vas informacija za kakov problem se raboti i dali vi kazale koga kje se reshi ?
A,tie od vas koi imaat Facebook profil,bi se nakanile li da napishat za ovoj problem na Facebook profilot na Praven ?
So zaednicki napor da gi naterame da go reshat problemot !
Znae li nekoj koj e sega odgovoren za Kompjuterski Centar i za kompjuterskiot sistem na Praven ?
Има таков проблем, имам колега што не може да пријави магистерска зошто ги нема сите оценки во досие, а изглеа и ја тој проблем ќе го имам...
Имало некој вработено за да го одржува системот, ама тој немал овластување да става оценки, тоа бар јас го знам.
Имало некои иницијативи да може да се запишува година и да се пријавува магистерска и без регулирано досие, ама не знам дали се усвоени и дали се спроведени.

Здраво, може некој да ми одговори кои предмети се изучуваат во 4. семестар (правни студии)? Бидејќи веб-страната не функционира...
Провери во водичот за студирање мислам дека има.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Има таков проблем, имам колега што не може да пријави магистерска зошто ги нема сите оценки во досие, а изглеа и ја тој проблем ќе го имам...
Имало некој вработено за да го одржува системот, ама тој немал овластување да става оценки, тоа бар јас го знам.
Имало некои иницијативи да може да се запишува година и да се пријавува магистерска и без регулирано досие, ама не знам дали се усвоени и дали се спроведени.


Провери во водичот за студирање мислам дека има.
Професорите по предметите ставаат оцени,но,ете,некои велат дека не можат затоа што се јавил проблем со студентските досиеја,но не сакаат да кажат за што точно се работи.Ако има некаква грешка,тој што е задолжен за одржување на системот треба да ја исправи,но некако,слабо му оди. :rolleyes:
Има куп иницијативи за некакви измени,но тешко дека ќе ги усвојат. Ќе видиме.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Здраво, може некој да ми одговори кои предмети се изучуваат во 4. семестар (правни студии)? Бидејќи веб-страната не функционира...
Трудово право, Казнено право, Семејно и наследно право, Административно право.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.489
Дали читалната на Правен е отворена за време на викенд?
Колку што знам не, како и самиот факултет. Во ГТЦ горе има читална, доста помодерна од другиве. Мада, искрено, не сум бил, само што ми ја збореле. А во Браќа на Партизанска секогаш има гужва, поготово за време на колоквиумска/испитна.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дечки,што се случува на факултетов ?
Има ли колоквиуми за Јануарска сесија месецов ? Или,ќе има ли ?
Знаете ли како се вика тој што е одговорен за одржување на компјутерскиот систем на факултетов и за студентските досиеја ?
Кој е моментално продекан за настава ?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.759
Дечки,што се случува на факултетов ?
Има ли колоквиуми за Јануарска сесија месецов ? Или,ќе има ли ?
Знаете ли како се вика тој што е одговорен за одржување на компјутерскиот систем на факултетов и за студентските досиеја ?
Кој е моментално продекан за настава ?
1. Секој професор сам си одлучува.
2. Господинот генерален секретар и божји син Драги Рашковски
3. Неда Здравева.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
1. Секој професор сам си одлучува.
2. Господинот генерален секретар и божји син Драги Рашковски
3. Неда Здравева.
Не е веќе Драги. Друг поставија за тоа на факултетов.
И како сега,за колоквиумите,секој професор сам си одлучува ? Па,не може така,нели беа задолжителни ?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
форумџии ќе сака ли некој да ми каже каде можам да го најдам водичот за студирање или доколку го има во електронска форма ако сакате испратете ми линк, благодарам однапред
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
ќе сака ли некој да ми каже колку предмети има во втор семестар?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
ќе сака ли некој да ми каже колку предмети има во втор семестар?
Секој семестар има 3 или 4 задолжителни предмети и еден или два изборни(или комбинација на изборен и опционен),има разни комбинации во зависност од насоките за студирање.
Веб страната е пуштена во употреба,па таму можеш детално да си провериш за тоа што те интересира.
 
Член од
13 октомври 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ќе може на некој ако му текнува да пише кои есејски прашања ги имаат давано Мишо или било кој друг на прв колоквиум по историја на правото..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom