ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

A

Aexil Kong

Гостин
Да прашам вас поискусните, од кај се подготвувате за колоквиуми/испити за предметите. Земате материјал од Либро или ги купувате цели книги?
Кај се наоѓа тоа Либро?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Знае некој приемно време на Вангел Доковски и каде се наоѓа кабинетот? :cool:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знае некој приемно време на Вангел Доковски и каде се наоѓа кабинетот? :cool:
Коа ќе одиш накај книжара внатре во факултет, одма таа стаклената канцеларија на почетокот што е.
Да прашам вас поискусните, од кај се подготвувате за колоквиуми/испити за предметите. Земате материјал од Либро или ги купувате цели книги?
Кај се наоѓа тоа Либро?
Либро ти е во Мавровка кај копирниците.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Znae li nekoj koga e priemno vreme na dekanot Goran Koevski ? Znae li nekoj negov email ?
 
A

Aexil Kong

Гостин
Коа ќе одиш накај книжара внатре во факултет, одма таа стаклената канцеларија на почетокот што е.

Либро ти е во Мавровка кај копирниците.
Фала фруже најдов го Либро. Но да те прашам од таму можам да земам испитни прашања за прв семестар. Валјда има нешто во вид на скрипта.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Фала фруже најдов го Либро. Но да те прашам од таму можам да земам испитни прашања за прв семестар. Валјда има нешто во вид на скрипта.
Ја коа полагав колоквиуми имаше за некои предмети како на пример уставно, право на друштва, наследно, политички систем што се паѓаа прашања.
За испит нема прашања у копирнициве.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Едно технички прашање, што е тоа Е2 во индекс?
Дали после тоа Е2 ќе можам јас да запишам 4та година во јануари, патем, која ми ја сметаат за мастер?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Едно технички прашање, што е тоа Е2 во индекс?
Дали после тоа Е2 ќе можам јас да запишам 4та година во јануари, патем, која ми ја сметаат за мастер?
Мастер можеш и во јануари да запишиш чак и покасно со молба (ако дипломираш во казнената после јануари што ја даваат).
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мастер можеш и во јануари да запишиш чак и покасно со молба (ако дипломираш во казнената после јануари што ја даваат).
Фала ти на одговорот.[DOUBLEPOST=1506614994][/DOUBLEPOST]Дополнително, да прашам.
Со предавања кога се започнува и дали има воопшто, бидејќи според математиките, не знам дали ќе бидеме ни 5 студенти.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Казнената во ноември, дали ќе важи за сите или само за апсолвенти?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Дали може да има уште една казнена после оваа при крај на октомври? Бидејќи нешто слушнав дека до сега давале овој период по 2 казнени точно е ова или?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Казнената во ноември, дали ќе важи за сите или само за апсолвенти?
Voobicaeno,Noemvriskata kaznena vazi samo za apsolventi.[DOUBLEPOST=1507460517][/DOUBLEPOST]
Дали може да има уште една казнена после оваа при крај на октомври? Бидејќи нешто слушнав дека до сега давале овој период по 2 казнени точно е ова или?
Sekoja godina ,vo ovoj period,davaat Septemvriska(za site studenti) i Noemvriska(za apsolventi) kaznena sesija,vo zavisnost od baranjata na studentite i voljata na profesorite.Sekoja godina datumite variraat,a se ushte nema tocni informacii za toa.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom