ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Шо му фали на Спасов бе ?
Малце понормален однос спрема студентите. Социологија имам пред неколку години одговарано кај него и имаше доста некоректен однос спрема сите студенти што одговараа што доста добро ја памтам цела ситуација. Сеа летово му правев друштво на еден другар да доодговара Филозофија, на него и на уште еден друг им требаше 1 поен за 6ка, ги утепа од испрашување за 1 поен и плус се дереше до степен што цел ходник ечеше, да не зборам дека падна и по некоја навреда, цела генерација ништо немала да прави у животот, никој немало да успее. Наместо да мотивира студенти, тој баш обратното го прави. Претпоставувам саркстично беше прашањево.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Малце понормален однос спрема студентите. Социологија имам пред неколку години одговарано кај него и имаше доста некоректен однос спрема сите студенти што одговараа што доста добро ја памтам цела ситуација. Сеа летово му правев друштво на еден другар да доодговара Филозофија, на него и на уште еден друг им требаше 1 поен за 6ка, ги утепа од испрашување за 1 поен и плус се дереше до степен што цел ходник ечеше, да не зборам дека падна и по некоја навреда, цела генерација ништо немала да прави у животот, никој немало да успее. Наместо да мотивира студенти, тој баш обратното го прави. Претпоставувам саркстично беше прашањево.
Se soglasuvam,covekot e neprijaten kon studentite i od pravni i od politicki nasoki.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
da ne znaete odprilika koga ke bide kaznena sesija?
ННС ќе има на 22ри (таква информација добив) така да тогаш ќе одлучат. Рачунај ќе почне крај на септември и ќе трае максимум до 10 октомври. После почнуваат уписите за мастер.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
ННС ќе има на 22ри (таква информација добив) така да тогаш ќе одлучат. Рачунај ќе почне крај на септември и ќе трае максимум до 10 октомври. После почнуваат уписите за мастер.
Тука има еден проблем, конкурсот за мастер е веќе излезен и рокот е до 9 октомври. Некој од искуство од претходни години да каже дали има пракса на продолжување на рокот доколку има потреба како во конкретната ситуација? Мислам дека треба рокот да биде малце покасно од завршување на првата казнена сесија, зошто нели и самата сесија се донесува пред се за апсолвентите кои се на 1-2 испити до дипломирање со цел да го фатат рокот за упис на мастер.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Тука има еден проблем, конкурсот за мастер е веќе излезен и рокот е до 9 октомври. Некој од искуство од претходни години да каже дали има пракса на продолжување на рокот доколку има потреба како во конкретната ситуација? Мислам дека треба рокот да биде малце покасно од завршување на првата казнена сесија, зошто нели и самата сесија се донесува пред се за апсолвентите кои се на 1-2 испити до дипломирање со цел да го фатат рокот за упис на мастер.
Ok, na koj faks ucis ti? :D sve moze na praven. Eventualno da treba molba da podneses. Ne odbivaat studenti za master, ipak toa e golem prihod za faxot.
Za da se osiguras, prasaj gi na studentski.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Тука има еден проблем, конкурсот за мастер е веќе излезен и рокот е до 9 октомври. Некој од искуство од претходни години да каже дали има пракса на продолжување на рокот доколку има потреба како во конкретната ситуација? Мислам дека треба рокот да биде малце покасно од завршување на првата казнена сесија, зошто нели и самата сесија се донесува пред се за апсолвентите кои се на 1-2 испити до дипломирање со цел да го фатат рокот за упис на мастер.
Јас лани конкурирав и се запишав истиот ден кога беа уписите а конкурсот беше поминат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Малце понормален однос спрема студентите. Социологија имам пред неколку години одговарано кај него и имаше доста некоректен однос спрема сите студенти што одговараа што доста добро ја памтам цела ситуација. Сеа летово му правев друштво на еден другар да доодговара Филозофија, на него и на уште еден друг им требаше 1 поен за 6ка, ги утепа од испрашување за 1 поен и плус се дереше до степен што цел ходник ечеше, да не зборам дека падна и по некоја навреда, цела генерација ништо немала да прави у животот, никој немало да успее. Наместо да мотивира студенти, тој баш обратното го прави. Претпоставувам саркстично беше прашањево.
Ја супер искуство иам со Спасов, бар према мене бил секогаш фер.
Иначе пазете шо пишувате, професорите го читаат форумов :D

Тука има еден проблем, конкурсот за мастер е веќе излезен и рокот е до 9 октомври. Некој од искуство од претходни години да каже дали има пракса на продолжување на рокот доколку има потреба како во конкретната ситуација? Мислам дека треба рокот да биде малце покасно од завршување на првата казнена сесија, зошто нели и самата сесија се донесува пред се за апсолвентите кои се на 1-2 испити до дипломирање со цел да го фатат рокот за упис на мастер.
Можеш да се запишеш и по рокот со барање некое беше.
Ја имав многу колеги шо така се запишаа.
Ќе си прашаш на студентски/ектс и ќе ти кажат.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ја супер искуство иам со Спасов, бар према мене бил секогаш фер.
Иначе пазете шо пишувате, професорите го читаат форумов :D


Можеш да се запишеш и по рокот со барање некое беше.
Ја имав многу колеги шо така се запишаа.
Ќе си прашаш на студентски/ектс и ќе ти кажат.
Shto ako go citaat ?
Ne znaat koi sme.Niv samo parite gi interesiraat. :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom