ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Mortisha, 17 јануари 2008.

 1. Toasumjas11

  Toasumjas11

  Член од:
  11 март 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo lugje ima li nekoj od postarite studenti na politicki, ili dokolku nekoj znae mi treba pomos i Vase mislenje. Veke nekolku godini imam ostanato samo eden ispit ne bev vo moznost da go polagam, bev vo stranstvo. Mi gi ukradoa komplet site dokumenti i vadev nov index. Tocno pred 4 godini. Del od ocenite mi gi stavija povtorno, no za del mi bile izgubeni prijavite. Mi rekoa da gi izvadam od elektronskiot index taka i napraviv no ne bev vo moznost da odam da gi zemam ocenite. E sega probuvam na stranata na praven imaat izmeni, nikako nemozam da gi najdam elektronskite dosiea. Dali nekoj e vo tek i znae dali ima evidencija deka mi se polozeni tie ispiti? Vi blagodaram
   
 2. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  9.669
  http://ekts.pf.ukim.edu.mk/EKTS/index.aspx
   
  На Toasumjas11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Toasumjas11

  Toasumjas11

  Член од:
  11 март 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Lele ti blagodaram mnogu, se utepav od baranje.
  --- Споено дупло мислење, 11 март 2017 ---
  Ve molam ako moze uste da mi kazete kako se odvivaat sega polaganjata, usno ili pismeno so zaokruzuvanje? I dali seuste davaat prasanja za kolokviumi ili ne?
   
  Последно уредено: 11 март 2017
 4. CrySisss

  CrySisss

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  39
  Еј луѓе да ве прашам јас сум прва година ама ми треба некој ако може да ми сликне нешто за Вина и степени на вина, потребно ми е за проект дека на мон.гов не им работат учебниците
   
 5. David Bekam 2000

  David Bekam 2000

  Член од:
  4 ноември 2015
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Ти благодарам.
   
 6. Moni7

  Moni7

  Член од:
  23 октомври 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  4
  Ima li sansi rimsko da polozam kolokvium ako ucam samo od prasanjata od libro?
   
 7. jaffa

  jaffa

  Член од:
  10 март 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  да, едни исти се вртат таму
   
 8. Ranko96

  Ranko96

  Член од:
  26 февруари 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ќе можам да полагам предмети од 2 семестар иако неам ниеден внесено во електонско досие? Инаку положени ми се
   
 9. strawella

  strawella

  Член од:
  30 мај 2016
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  3
  Сите имаме проблем со условот дека страната не функционира и професориве немаат ставено оцени. Драги ќе не пушти сите ваљда.
   
 10. Dark Horse

  Dark Horse

  Член од:
  29 март 2014
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  13
  Politicki sistem dali da polagam kaj Marika ili kaj Aleksandar Spasenovski? Oti Karakamiseva ne doagja vo predvid,
  I Ekonomika sega ke polagam kolokvium i otprilika so prasanja se pagjaat ako moze da mi kaze nekoj oti tesko odi knigava mi e bezveza napisana.
   
 11. Moni7

  Moni7

  Член од:
  23 октомври 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  4
  Da prasam ustavno pravo se pagjaat li prasanjata od libro ?
   
 12. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  3
  По трудово право на колоквиум има прашања од типот која година кој закон е донесен?
   
 13. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.656
  Допаѓања:
  572
  Зошто некако заебан им е сајтот?
  Ми треба инфо колку пари се сега мастер студиите и како се одвиваат предавањата и полагањата?
   
 14. anna96

  anna96

  Член од:
  2 јуни 2016
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Знае ли некој дали во април ке има казнена сесија ?
   
 15. Girl345

  Girl345

  Член од:
  15 јануари 2016
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  3
  Да ќе има ја одобриле.
   

Сподели преку: