ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да не има меил некој(а) од Мери англиски?

И да, изборен предмет: „Географија и геополитика“, кај кого е? Се збори за некоја Галева, но не ја знам, на меил не враќа... Чаре некое?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
кога планираат да објават списоци за полагање на колоквиум?
 
Член од
26 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
7
administrativno,trudovo,kazneno i semejno i nasledno teski se kolokviumite ? i dali se pagjaat prasanjata od libro po ovie predmeti ?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
administrativno,trudovo,kazneno i semejno i nasledno teski se kolokviumite ? i dali se pagjaat prasanjata od libro po ovie predmeti ?
казнено се паѓаат горе долу сите прашања, семејно и наследно исто така, трудово и административно не се паѓаат, ама многу е лесен колоквиумот.:cool:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
казнено се паѓаат горе долу сите прашања, семејно и наследно исто така, трудово и административно не се паѓаат, ама многу е лесен колоквиумот.:cool:
Дали се паѓаат истите прашања по казнено и кај Каневчев и кај Тупанчевски?
 
Член од
4 ноември 2015
Мислења
29
Поени од реакции
3
Колеги пишете искуство од колоквиумите МПП,КПП и Трговско од 6 семестар,дали се паѓаат прашањата од Либро или треба да се учи материјалот?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Колеги пишете искуство од колоквиумите МПП,КПП и Трговско од 6 семестар,дали се паѓаат прашањата од Либро или треба да се учи материјалот?
КПП да (јас учев само од прашања, освоив 18), може да има некои измени (пошто не знам од кога се прашањата, дали пред носење на новиот закон за кривична постапка). МПП никако не се паѓаат, може некое на тепка, али имаш обавезно 5-6 примери на колоквиум. Убаво научи ти е мој совет и не брзај со одговорите (јас на некои прашања и по три пати го менував одговорот додека дојдам до точниот). Трговско ни издиктираа едно 150 прашања отприлика и од тие се паднаа. ГПП се паѓаат прашања сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom