ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Колеги МПП се полагаше? Терминот за оценки кога е ако веќе не го промашив изгубен случај сум без странава ништо не знам! И ако некој знае кај и е кабинетот на Татјана Зороска се изнашетав никако не можев да го видам.. :(
Terminot za ocenki e vo sreda mislam (zavcera polagaa). Valjda 12 casot. Ako prasuvas za sega, ke vidime po rezultatite kako e polozhenosta.
Inaku predmetot ne e voopsto tezok kako shto go pravat.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Terminot za ocenki e vo sreda mislam (zavcera polagaa). Valjda 12 casot. Ako prasuvas za sega, ke vidime po rezultatite kako e polozhenosta.
Inaku predmetot ne e voopsto tezok kako shto go pravat.
Ти благодарам многу доколку имаш информација кога е поточно ќе те замолам да ми пишеш. Ќе одев да проверам ама не сум од Скопје да не фрлам пари за џабе по патишта. Страната е многу штура можеби нема ни да објават. Прошлиот термин ист ден резултати ист ден термин за оценки предоцна беше не можев да стигнам...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ти благодарам многу доколку имаш информација кога е поточно ќе те замолам да ми пишеш. Ќе одев да проверам ама не сум од Скопје да не фрлам пари за џабе по патишта. Страната е многу штура можеби нема ни да објават. Прошлиот термин ист ден резултати ист ден термин за оценки предоцна беше не можев да стигнам...
Ti imas polozeno taka? Taka sfativ...vo sreda vo 13 casot vo depozitna biblioteka.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Политички систем кај кого да полагам? Каракамишева дефинитивно не е сега дали да биде М.Ристовска или А.Спасеновски ?
Економика исто Кандикјан никако ми делува терсене некако Стојоков или Шапкова? Ја сум повеќе за Стојков.
И Европски интеграции на РМ Т.Петрушевска или кај Степаноска
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Политички систем кај кого да полагам? Каракамишева дефинитивно не е сега дали да биде М.Ристовска или А.Спасеновски ?
Економика исто Кандикјан никако ми делува терсене некако Стојоков или Шапкова? Ја сум повеќе за Стојков.
И Европски интеграции на РМ Т.Петрушевска или кај Степаноска
Ако сакаш лесно да си поминеш оди кај каракамишева, стојков и татјана. Мишка не си го знае пола материјал така што лесно ќе поминеш, и да си се карал со нејзе на предавања нема да ти се свети на испит.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Kakko se prasanjata na kolokviumi od vtor smestar ustavno,rimsko,gragjansk, informatika..lesni se ili teski
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Kakko se prasanjata na kolokviumi od vtor smestar ustavno,rimsko,gragjansk, informatika..lesni se ili teski
Уставно кај Силјановска е прелесно, и слеп и глуп ќе положи, прашања од општа култура, кај Какамишева знам е "потешко" ама не можам да зборам. Различни се учебниците од кои се учи.

Римско се паѓаат доста од Либро, многу латински изрази пази, доста ќе има.

Англиски се истите од либро ама некои се грешно одговорени, учи ги така. Лани бев поштена и демек решавав точно а слабо извадив.

Граѓанско е тешко. Ако не учиш и тоа добро ако не научиш, скоро гарантирам дека ќе паднеш. Тина не се заебава кај прашањата за колоквиум, лани многу паднаа.

Информатика е игра на кој падне- кој положи. Имаш грешни клучеви, Драги си игра курташак и ако си среќа, ќе положиш од прв пат иначе лани без претерување 60%+ паднаа првиот пат.
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Колеги памти ли некој прашања по уставно право кај Силјановска/Прешова?[DOUBLEPOST=1488144683][/DOUBLEPOST]

Околу 20 март ќе бидат
Ако сакаш да поминеш многу добро без многу учење, кај Силјановска оди.

Прешова оценува ферски ама во споредба со Силјановска ти треба МНОГУ повеќе.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Дали некој го има распоредот за предавања за 6ти семестар?
Факултет без веб-страна во 21 век... :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom