ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Има некој полагано Политичка Филозофија кај Ненад и Иван?
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
36
Има некој полагано Меѓународно казнено право? Вонредно сум, малце заостанав со учење.. Што се паѓа највеќе?
 
Член од
31 август 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мислења за правен... Дали проф се строги? Дозволени се фотокопии од литературата или се прифаќа само во оригинална печатена форма? Дали е потребна само задолжителната литература или се бара и дополнителната литература? Фала однапред :)
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Јас не можев да си дозволам оригинали и се имав копии, и не ги носев на часови ми беа само дома за учење. Имаше некои практикуми кои се носеа на испит, тие мора оригинали, не може со копија на испит.
 
Член од
31 август 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас не можев да си дозволам оригинали и се имав копии, и не ги носев на часови ми беа само дома за учење. Имаше некои практикуми кои се носеа на испит, тие мора оригинали, не може со копија на испит.
А дополнителна литература бараат или само задолжителната и дали практикуми на секој испит се носи?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
А дополнителна литература бараат или само задолжителната и дали практикуми на секој испит се носи?
Задолжителната литература е прилично обемна 400-500 страни, не ти е потребна дополнителна.
Не сите предмети имаат практикум.
 
Член од
31 август 2023
Мислења
3
Поени од реакции
0
Задолжителната литература е прилично обемна 400-500 страни, не ти е потребна дополнителна.
Не сите предмети имаат практикум.
фала, а што е практикумот и дали се носи и на испит? Дали е многу напамет учењето на закони или само со разбирање бараат да се помини материјалот? И дали е потешко усно или писмено?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Ke moze li vo poraka da mi pise nekoj sto e student na Pravni studii ?( bilo koja godina )
 
Член од
23 јануари 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Хелоу, имам неколку прашања: Која е процедурата за испишување од Правен, колку се плаќа?
Исто, дали некој има искуство со ставање на студии во мирување? Ако знае некој како иде сето тоа нека пише.
Тенкју однапред :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Дали има некој што полагал Уставно Право на 24 јануари? Дали добил резултати?
Јас сум од друга насока, но со нив полагав дента.
Нема објавено резултати на вебсајтот.
И дали некој има некој друг мејл од професорката Јелена Трајковска? Можеби службен?
Не ми одговара на оној што го пишува на вебсајтот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom