ПОТРЕСНО ВИДЕО: Талибанци каменуваа жена до смрт

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Телевизиската куќа Еј Би Си објави шокантни снимки на кои талибанците наводно каменуваат беспомошна жена, која потоа умира со страшни маки.

Грозоморниот чин го извршиле 20 мажи а се претпоставува дека настанот е снимен пред два месеци во пакистанската провинција Оракзаи.

Како што пишува британски Дејли маил снимката ја предал на телевизијата Ал Аан од Дубаи еден од Талибанците кој бил сведок на настанот. Меѓутоа автентичноста на снимката велат од Еј Би Си дека е невозможно да се утврди поради исклучително лошиот квалитет на снимката.
Каменувањето е вообичаен начин на извршување смртна казна во Иран и Саудиска Арабија. Талибанците обично на таква смртна казна осудуваат жена која е видена сама во друштво на мажи. Светската јавност неодамна беше шокирана од случајот на 43 годишната Иранка Сакине Мохамади Аштиани која е осудена на смрт со каменување поради прељуба.

извор, со видеото

Кога ќе почнете кај нас со вакви културно-уметнички манифестации?
...или веќе е почнато?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ако мислите дека ова е шокантно ништо немате видено на интернет.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Мислам дека имаше вакво нешто слично пред едно 3-4 години можда помалце.
17 годишна една кога ја каменуваа, ама тогаш поубаво беше видеото и се гледаше целата ситуација. Мислам дека имаше тема и за тоа отворено
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Уште една варијација на тема “внатрешниот непријател“ на која припадниците на двете доминантни религии во РМ ќе покажат колку се сакаат...се очекува уште Пикасо да му контрира на Ивил Бети...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Уште една варијација на тема “внатрешниот непријател“ на која припадниците на двете доминантни религии во РМ ќе покажат колку се сакаат...се очекува уште Пикасо да му контрира на Ивил Бети...
:pos2::pos2::pos2: подобар коментар здравје!! Во прва прилика добиваш зеленко.
 
П

Паспарту

Гостин
Не може сите да живеат во 20 и 21век, мора да има и некои "каменковци". Па и во нашава држава има голем процент на вакви заостанати и неизмиени љангури...
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Тие што го направиле тоа сигурно го направиле со причина... немојте да ги обвинувате... можеби тоа го сториле во самоодбрана, јас навистина не би сакал бидам со 20 другари и да ме нападне жена .... но кога би бил приморан би се бранел верувајте и јас би го сторил истото незнам за вас ама јас мислам дека 20те луѓе се невини.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Тие што го направиле тоа сигурно го направиле со причина... немојте да ги обвинувате... можеби тоа го сториле во самоодбрана, јас навистина не би сакал бидам со 20 другари и да ме нападне жена .... но кога би бил приморан би се бранел верувајте и јас би го сторил истото незнам за вас ама јас мислам дека 20те луѓе се невини.
Хахаха... им го затворил барот, па немало каде да пијат...
Што може да ти направи жена, нема ваљда да дојде со базука, или со темпирана бомба па да заслужи таков третман..
На овие тоа им го наложува верата... Демек ако направи прељуба, или незнам таму која глупост, со тоа го навредува алах, и сеа овие другите ботови од трлото, сакаат да го очестат трлото пред алах, и ја каменуваат демек алах ке им прости на трлото со тоа...
Да ти ибам верата, мажот може да има 5 жени, а жените само 1 маж...
Заникаде се.. Поготово и тоа ЏИХАДОТ шо им е, телиња..
 
T

Tetro

Гостин
Да ти ибам верата, мажот може да има 5 жени, а жените само 1 маж...
Заникаде се.. Поготово и тоа ЏИХАДОТ шо им е, телиња..
Едно не ми е јасно?

Имаат вишок жени, па вака е.
Или имаат многу педери, па остануваат слободни жени.
???????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom