ПМФ - Математика

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.717
Поени од реакции
2.717
Има ли некој од вас тука што студира математика?
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
некој да даде малку повеќе инфо за математика на пмф (било кој смер).
Општо за преметите, факултетот и најважно професорите, оти кога идеш на презентации нормално е секој да си го фали факултетот и да го опишува со најубави зборови, но тоа искуство што ти го пренесува студент од факултетот е незаменливо...Ајде ако има некој нека сподели мал ривју за пмф-математика
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.316
Поени од реакции
54.657
некој да даде малку повеќе инфо за математика на пмф (било кој смер).
Општо за преметите, факултетот и најважно професорите, оти кога идеш на презентации нормално е секој да си го фали факултетот и да го опишува со најубави зборови, но тоа искуство што ти го пренесува студент од факултетот е незаменливо...Ајде ако има некој нека сподели мал ривју за пмф-математика
Види си ПП :D
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
божее јас математика неможам да смислам у животот овие и студираат ако браво :D
 
Член од
27 јануари 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој знае колку поени (минимум) се потребни за упис на ПМФ-Наставна математика?
Јас сум III год гимназија, I и II година поминав одличен (со сите 5), III прво полугодие одличен (сите 5 само хемија и герм 4), ама второ некако не ми се учи па затоа прашувам :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.381
Поени од реакции
6.496
според мои сознанија 98 % си примен...оти многу малце сега се запишуваат на тој смер
а и во денешно време секој се запишува каде сака
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
божее јас математика неможам да смислам у животот овие и студираат ако браво :D

Prijatele, matematika e interesna nauka, samo lugeto koga ke gi vidat bukvite i principite na resavanje, odma pagaat vo nesvest :D . Ne zaradi toa sto matematikata e teska, tuku poradi toa sto nejkat da razmisluvaat. Inaku jas ne sum student na PMF.
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Prijatele, matematika e interesna nauka, samo lugeto koga ke gi vidat bukvite i principite na resavanje, odma pagaat vo nesvest :D . Ne zaradi toa sto matematikata e teska, tuku poradi toa sto nejkat da razmisluvaat. Inaku jas ne sum student na PMF.
колку и да размислувам џабе е.. нема решение на тој проблем бидејки ја немам основата на математиката :)
 
L

lady fairy

Гостин
Дали некој знае колку поени (минимум) се потребни за упис на ПМФ-Наставна математика?
Јас сум III год гимназија, I и II година поминав одличен (со сите 5), III прво полугодие одличен (сите 5 само хемија и герм 4), ама второ некако не ми се учи па затоа прашувам :D
Не се секирај ќе те примат. Кога јас се запишав на факултет имаше приемни и на крај ги примија и оние кои не ги исполнуваа условите. Тие буквално молат да се запише некој :)
 
Член од
25 септември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
луѓе пишав на темата ПМФ ама ајде и овде да прашам
Планирам догодина да се запишам на математика и ме интересира се што има врска со факултетов,посебно се смеров.
Како функционирате, имате ли нешто од слободно време,има ли мнооогу за учење, идиоти ли се професорите??
ии ај ако не ве мрзи а ви се наоѓа некоја скрипта во компјутер пратете ми ве молам да видам што како е матријалот
 
Член од
6 август 2012
Мислења
16
Поени од реакции
0
Има ли некој податоци за семинарска по математика на тема Вектори и операции со вектори??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom