ПМФ - Дали да се разочарам ?

Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.927
Поени од реакции
52.383
Никаде не напоменав дека постоел како смер,туку дека за пмф се зборувало дека како таков имало и такви и онакви професори - цитирам (Не сакав да се надоврзувам на темите за пмф од причина што изначитав работи од многу порано ,па сакав да слушнам мислење денес,во 2014 година.) после следуваат моите конкретни прашања.... не е битно.... само ме интересираа мислења затоа што слушнав дека на пмф има смер туризам кој не секоја година се формира, сакам да завршам туризам бидејќи имам некои планови за понатаму, но бидејки имаме во Скопје само приватен ова ми се виде како добра опција па решив да се распрашам.... ама .... ништо o_O
Веројатно си ги разгледала темите кои се полни со глупости отворени од еден ист човек со сто различни акаунти и не знам зошто стојат уште во подфорумов, а не се префрлени во канта.
Темите полни со плукање кон професори и слично...
Не знам зошто ама и ти од прво ми личеше (а и уште не сум сигурен :D) дека си истиот човек (со различен акаунт) кој периодично се појавува на форумов и плука по институтите од кои е составен ПМФ. Јас ти кажувам дека на секој факултет може да сретнеш некој незгоден професор, ама приказните дека некој професор намерно буткал студенти и слично ги пуштаат студенти кои 100 години студираат и намерно вадат такви муабети со цел причината за својот неуспех да ја побараат на друга страна.

Секоја година се формира туризам ми се чини, вистината е дека да не е смерот туризам, ПМФ ќе пропадне како факултет откако си отидоа информатичарите. Највеќе студенти има на туризам...
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Веројатно си ги разгледала темите кои се полни со глупости отворени од еден ист човек со сто различни акаунти и не знам зошто стојат уште во подфорумов, а не се префрлени во канта.
Темите полни со плукање кон професори и слично...
Не знам зошто ама и ти од прво ми личеше (а и уште не сум сигурен :D) дека си истиот човек (со различен акаунт) кој периодично се појавува на форумов и плука по институтите од кои е составен ПМФ. Јас ти кажувам дека на секој факултет може да сретнеш некој незгоден професор, ама приказните дека некој професор намерно буткал студенти и слично ги пуштаат студенти кои 100 години студираат и намерно вадат такви муабети со цел причината за својот неуспех да ја побараат на друга страна.

Секоја година се формира туризам ми се чини, вистината е дека да не е смерот туризам, ПМФ ќе пропадне како факултет откако си отидоа информатичарите. Највеќе студенти има на туризам...
Фала ти , инаку искрено ,сакаш верувај сакаш не , види ја мојата прва тема се имам и извинето бидејќи не знаев каде да ја поставам. Денес се приклучив на "друштвово" и бидејќи ми напоменаа добронамерно прво да ги разгледувам темите ѕирнав една од не далечната 2010 па реков да си прашам јас за мојов проблем.
Фала уште еднаш , не сакам да си нагаѓам како и што е таму ,чисто да се информирам бидејќи прашав кај мене во школо и сите професори се као ТОП ,а реалноста калаш у глава (се шегувам). Сепак секоја информација е плус,ако се одлучам ,барем да знам на што сум . Извинете што додевав ,а за сите кои се двоумеа женско сум ахахха, не верувам дека машко ќе се потпише вака :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.927
Поени од реакции
52.383
Фала ти , инаку искрено ,сакаш верувај сакаш не , види ја мојата прва тема се имам и извинето бидејќи не знаев каде да ја поставам. Денес се приклучив на "друштвово" и бидејќи ми напоменаа добронамерно прво да ги разгледувам темите ѕирнав една од не далечната 2010 па реков да си прашам јас за мојов проблем.
Фала уште еднаш , не сакам да си нагаѓам како и што е таму ,чисто да се информирам бидејќи прашав кај мене во школо и сите професори се као ТОП ,а реалноста калаш у глава (се шегувам). Сепак секоја информација е плус,ако се одлучам ,барем да знам на што сум . Извинете што додевав ,а за сите кои се двоумеа женско сум ахахха, не верувам дека машко ќе се потпише вака :D
Дечкото што плукаше по ПМФ смени милион никови, едно време беше поптишан и КЛАУДИЈА, така да никаков ник не би ме изненадил од него :icon_mrgr:
Се извинувам за лошиот впечаток дека можеби се работи за истата персона :pipi:

П.с. ако одиш со ваков став уште од сега, дека професорите со калаш ќе те чекаат, подобро воопшто не запишувај факултет :icon_mrgr:
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Дечкото што плукаше по ПМФ смени милион никови, едно време беше поптишан и КЛАУДИЈА, така да никаков ник не би ме изненадил од него :icon_mrgr:
Се извинувам за лошиот впечаток дека можеби се работи за истата персона :pipi:

П.с. ако одиш со ваков став уште од сега, дека професорите со калаш ќе те чекаат, подобро воопшто не запишувај факултет :icon_mrgr:
метафорично требаше да излезе со она ТОП хахахахах ама ништо од тоа :P:ROFLMAO::D
 
G

Gricko_

Гостин
Само подалеку од биологија и најјакиот предавач на Балканот и еден од подобрите во Европа, толкувач на соништа, оперски пејач, балетан, ски скокач, астрофизичар и добитникот на Нобелова за мир догодина.

Малку посериозно, институт за хемија ти е многу посериозен, повеќе ќе научиш, за другите не коментирам пошо не знам. Али не е некоја тајна дека полесно ќе поминеш од сите други институти.

@Коњаникот Сабја отвори пп. :pipi:
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
762
Поени од реакции
414
„дали да се разочарам?“
-хахах какво прашање.
разочарај се.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
829
Поени од реакции
747
Сега ли ќе се запишуваш или моментално си 4-та па прашуваш за в година ?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.333
Поени од реакции
1.892
Vadi bugarski. Studiraj u stranstvo. Omazi se za stranec. I mnogu drugi izlazi od sitel ovaj makedonija
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.005
Поени од реакции
7.604
Веројатно си ги разгледала темите кои се полни со глупости отворени од еден ист човек со сто различни акаунти и не знам зошто стојат уште во подфорумов, а не се префрлени во канта.
Темите полни со плукање кон професори и слично...
Не знам зошто ама и ти од прво ми личеше (а и уште не сум сигурен :D) дека си истиот човек (со различен акаунт) кој периодично се појавува на форумов и плука по институтите од кои е составен ПМФ. Јас ти кажувам дека на секој факултет може да сретнеш некој незгоден професор, ама приказните дека некој професор намерно буткал студенти и слично ги пуштаат студенти кои 100 години студираат и намерно вадат такви муабети со цел причината за својот неуспех да ја побараат на друга страна.

Секоја година се формира туризам ми се чини, вистината е дека да не е смерот туризам, ПМФ ќе пропадне како факултет откако си отидоа информатичарите. Највеќе студенти има на туризам...
Од прва рука муабет - на финки имам професори од пмф, неам плунка доволно.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.319
Ми се прочита ПМС-Дали да се разочарам
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
498
Поени од реакции
198
има и во штип факултет за туризам мислам дека викаа дека сега скоро ке го местиле во куманово нз колку е точно

Иначе сестра ми е на факултет туризам во охрид, и многу било лесно таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom