ПЕТИЦИЈА: Оставка на Ѓорге Иванов

Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.641
Хорхе можеби не е принципиелен, не почитува правила и си брише газ со Устав и закони, ама затоа пак, кога ќе види дека граџаните, на чело со Ернесто Че Гевара од Кајгана форумот, собрале 2-3000 лажни потписи на ОНЛАЈН петиција - со трчање ќе си даде оставка. :vrtioci:

А ако не си даде оставка после петицијава, треба да го дотолчите со една анкета на Твитер. Е тогаш ќе нема кај да бега, ќе мора да си даде оставка. :sneaky:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
И јас сум граѓанин на Република Македонија и не барам оставка од Прецедателот.Неможете да се идентификувате со мене!
ПреЦедател? Другар наместо што мрсиш политика иди да учиш правопис. Од такви неписменико ко тебе ни пропаѓа државата
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
И лошата реклама е реклама.
Затоа, ве замолувам сите што се нафрливте, на чело со Con Artist од Кајгана Форум, да продолжите уште појако да ја критикувате петицијата, раскажете ја и на роднини и пријатели, почнете и по улици, на пазари и во маркети да зборувате за неа, и кога ќе седнете пред кооперација да се напиете пиво и евтина салама, зборувајте за неа.

Затоа и ја отворив темава. За 500 души плус да ја видат петицијата, која секако нема да смени ништо. Со ваков народ во ваква банана држава во која живееме, можеме само онлајн петиции да си правиме. Некои, за жал, дури и за вакви безвредни работи се возбудуваат. :icon_lol:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820


ОСТАВКА НА ЃОРГЕ ИВАНОВ
Ние, граѓаните на Република Македонија, бараме итна оставка на Ѓорге Иванов од позицијата Претседател на РМ. Ѓорге Иванов го крши Уставот и ја турка Македонија во нестабилност и немири со спречувањето на мирен трансфер на власта.
Го потсетуваме Иванов дека во САД Хилари Клинтон освои три милиони гласови повеќе од Доналд Трамп, меѓутоа тој освои повеќе претставници во "electoral college", телото кое го изгласува претседателот. Замислете што ќе се случеше доколу Претседателот Обама не дозволеше мирен трансфер на власта!
Сметаме дека со оставката на Иванов ќе се овозможи мирен трансфер на власта и ќе се смири меѓуетничката тензија која Иванов ја подгрева со неговото недржавничко и неуставно однесување. Новиот Претседател на Собранието би бил вршител на должност Претседател на РМ и ќе го додели мандатот на новото парламентарно мнозинство.


ЛИНКОТ НА КОЈ МОЖЕТЕ ДА ЈА ПОТПИШЕТЕ ПЕТИЦИЈАТА:
https://www.change.org/p/петиција-оставка-на-ѓорге-иванов
Кој тоа ние ?
Momceto misle na: "Me, myself and I" :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833
Koga konecno dobivme pretsedatel sto go slusa svojot narod, na nekogo mu teknalo da bara ostavka.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Темава во Чек Дис Аут треба да оди
И лошата реклама е реклама.
Затоа, ве замолувам сите што се нафрливте, на чело со Con Artist од Кајгана Форум, да продолжите уште појако да ја критикувате петицијата, раскажете ја и на роднини и пријатели, почнете и по улици, на пазари и во маркети да зборувате за неа, и кога ќе седнете пред кооперација да се напиете пиво и евтина салама, зборувајте за неа.

Затоа и ја отворив темава. За 500 души плус да ја видат петицијата, која секако нема да смени ништо. Со ваков народ во ваква банана држава во која живееме, можеме само онлајн петиции да си правиме. Некои, за жал, дури и за вакви безвредни работи се возбудуваат. :icon_lol:
Знаеш дека најверојатно имаш прадедо загинат во војна за да имаш независна држава денес нели?

Не ти смета тоа што лидерот твој се договорил да ја менува државата како што му одговара на некој дебел милионер од трета држава? Тоа што децата ке ти учат албански? Мислиш дека партијата ќе ти најде работа?

К.р ќе ти најде (со извинување) освен ако немаш роднински врски.
Слушај од напатен човек од таа работа.

Јас сум да одат во затвор сите и од СДСМ и ВМРО, ама брат пополека, не по секоа цена. Да се менува знаме, химна, пич.е материн? Не.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Pretsedatelot na sobranieto ke ja vrsi dolznosta pretsedatel... $iptar, ucka... Bravo, odlicna ideja
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
И лошата реклама е реклама.
Ај важи нека си даде оставка.И нека дое албанец на негово , ве замолувам сите што се нафрливте, на чело со Con Artist од Кајгана Форум, да продолжите уште појако да ја критикувате петицијата, раскажете ја и на роднини и пријатели, почнете и по улици, на пазари и во маркети да зборувате за неа, и кога ќе седнете пред кооперација да се напиете пиво и евтина салама, зборувајте за неа.

Затоа и ја отворив темава. За 500 души плус да ја видат петицијата, која секако нема да смени ништо. Со ваков народ во ваква банана држава во која живееме, можеме само онлајн петиции да си правиме. Некои, за жал, дури и за вакви безвредни работи се возбудуваат. :icon_lol:
Добар си ти дечко!Акоо не ти одговараат народот и републиката слободно пресели се ,откажи се од Македонско државјанство,не се срами повеќе од Македонскиот народ,такви ситио души на никој не му се потребни!Од такви ко тебе пропаѓа!
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Класична местенка од страна на талибанциве да пребројат уште еднаш кој и како е против нив. Индикативно е што во темава провоцираат муфљузи као кон артист, австралопитекусот и слични неуспешни абортуси за да испровоцираат повеќе потписи, а у општана тема ги дига на клоци кој како стигне..
Ефектите од вакви анкети се никакви.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
ПреЦедател? Другар наместо што мрсиш политика иди да учиш правопис. Од такви неписменико ко тебе ни пропаѓа државата
Брао бе Куманоец,ми ја најде грешка,и така дрско од пред компјутерот ме прати да одам да учам правопис.Силни сте на тастатура,а у Куманово несмеете да им писнете.Знамиња сред бел ден ви симнуваат од јарбол.Али битно е јас што сум пишал Прецедател .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom