ПЕТИЦИЈА: Илиевски, Антиќ, Гечевски, и Докузовски на ЕУРОБАСКЕТ 2013

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Абе срамота Бо ќе игра, а Антич и Илиевски откажуваат. Тоа кажува дека се:гомце:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
Абе срамота Бо ќе игра, а Антич и Илиевски откажуваат. Тоа кажува дека се:гомце:
Кај виде дека Антич откажува?Доколку немаш доказ и 100% проверена информација,тоа докажува дека си:гомце:.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Кај виде дека Антич откажува?Доколку немаш доказ и 100% проверена информација,тоа докажува дека си:гомце:.
Pa dade covekot izjava deka se povlekvit od reprezentativniot dres...pred 2-3 meseci kruzese informacijava po nasive medium a i na negovata oficijalna fb strana izleze so istata izjava...izigravate deka pratite kosarka a ne ste informirani...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.429
Pa dade covekot izjava deka se povlekvit od reprezentativniot dres...pred 2-3 meseci kruzese informacijava po nasive medium a i na negovata oficijalna fb strana izleze so istata izjava...izigravate deka pratite kosarka a ne ste informirani...
Оф мори мајко,ќе ми кажувате вие мене за пратење кошарка:facepalm:
Се повлеквел од репрезентативниот дрес:DКружела информацијата по медиумите(курир ДЕЈЛИ ФЕИЛ)и на фб страната исто така.
Изиграваме дека пратиме кошарка и не сме информирани:vozbud:
Кои ти се информацииве од прва рака ?
Да имаше вистина во тоа ќе пишуваше на страната на федерацијата дека се повлекува Антич,и тој самиот ќе изјавеше такво нешто.За сега,сеуште е играч на Македонија и е во репрезентативниот дрес.
Боже сачувај,мене ќе ми солат памет за кошарка.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Врати се во реалноста.......
И пак не ми одговори на прашањето, се' што направи е искористи рандом реченица. Не знам кој попрво треба да се врати во реалноста, дали тие што лицемерно ги величеа кошаркарите за после да ги плукаат. Како лагано лепиш етикета кој е предавник или патриот, секоја чест.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Зошто на Гече му поминува времето еве и во МЗТ максимум уште 2 години може да тера преку сила.
А тоа што не си запознаен со фамилијарните проблеми на Владче кажува за твоето позанавање на репрезентацијата, а и греота е такви муабети на форум да ги правиме.
Перо и Бо треба да играат дефинитивно.
Оф леле, јас ја следам нивната игра, треба да изигравам таен агент да им ги знам и личните проблеми и што јаделе вчера за според тебе да ја познавам репрезентацијата?
Конкретно за овој случај, сите по интернет гледам се распишале за Владо: "човекот има домашни проблеми","да не сте му во кожа леле","ај преќинете греота е"...
Па ПИШЕТЕ вие сезнајковците еднаш што е проблемот и нема да прашуваме. Нормално е кога човек на кого одлично му оди во репрезентација, изјави дека нема повеќе да игра, да се чудиме сите и да се интересираме што е проблемот.
А и неговата изјава дека сака да биде поблиску до семејството во Словенија, затоа ги напушта клубот и репрезентацијата, а од друга страна би одел во Шпанија...е многу контрадикторна.
Во врска со петицијата, ако некој несака да игра, нема да го молам. Има многу таленти кои заслужуваат да добијат шанса да ги бранат боите на нашата земја.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Антич уште нема ништо кажано а сигурно ќе игра,Владо не игра па може и подобро иако не се заборава тоа шо го направи но сепак шом не може поарно сам да се одкаже одколку да не игра како што треба.Гечевски може да се замени Самарџиски но друга замена за Самарџиски ако направи лични нема едино Кирил Николовски кој е крилен центар.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
6.762
без Докузовски кој сакате земете да игра - нема шанса да се направи некој успех и да се врзи добра игра
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Оф мори мајко,ќе ми кажувате вие мене за пратење кошарка:facepalm:
Се повлеквел од репрезентативниот дрес:DКружела информацијата по медиумите(курир ДЕЈЛИ ФЕИЛ)и на фб страната исто така.
Изиграваме дека пратиме кошарка и не сме информирани:vozbud:
Кои ти се информацииве од прва рака ?
Да имаше вистина во тоа ќе пишуваше на страната на федерацијата дека се повлекува Антич,и тој самиот ќе изјавеше такво нешто.За сега,сеуште е играч на Македонија и е во репрезентативниот дрес.
Боже сачувај,мене ќе ми солат памет за кошарка.
Ајде голем експерту кажи од кај знаеш дека со сигурност ке игра Антич. Освен ако не си му близок пријател или роднина. Бог да чува и брани од таквите ,,стручњаци" како тебе..
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ајде голем експерту кажи од кај знаеш дека со сигурност ке игра Антич. Освен ако не си му близок пријател или роднина. Бог да чува и брани од таквите ,,стручњаци" како тебе..
Никаде не ти рече дека ке игра.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
И пак не ми одговори на прашањето, се' што направи е искористи рандом реченица. Не знам кој попрво треба да се врати во реалноста, дали тие што лицемерно ги величеа кошаркарите за после да ги плукаат. Како лагано лепиш етикета кој е предавник или патриот, секоја чест.
Не бегам од прашањето!
Ќе ти одговорам со прашање...Зошто да не ги сметам за предавници тие што се откажаа од националниот дрес?

ОК, не им го спорам успехот, ниту ги плукам, само не ги сметам ни за патриоти...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Петиција за далеку побитни работи не сум потпишал (пошто петициите никој не ги ферма), па за ова ќе потпишувам...
Ако им се игра нека играат, ако не - фала за досегашниот ангажман. Има деца кои ќе изгинат за репрезентација, треба да им се даде шанса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Не бегам од прашањето!
Ќе ти одговорам со прашање...Зошто да не ги сметам за предавници тие што се откажаа од националниот дрес?
ОК, не им го спорам успехот, ниту ги плукам, само не ги сметам ни за патриоти...
И поголеми sвезди од нив секојдневно се откажуваат од репрезентација заради клубот, не е ова ништо ново и не се дешава само во кошарката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom