ПЕТИЦИЈА: Илиевски, Антиќ, Гечевски, и Докузовски на ЕУРОБАСКЕТ 2013

Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
ПЕТИЦИЈА

Дo: КФМ, Владо Илиевски, Тодор Гечевски, Бо Мекејлеб, Перо Антиќ, Марин Докузовски.

Да се собереме што е можно повеќе и сите заедно да извршиме притисок кон Кошаркарската Федерација на Македонија и нашите кошаркарски репрезентативни херои, заедно да соберат сили за бар уште една битка за Македонија на Евро Баскетот во Словенија 2013 година.

Перо Антиќ, Владо Илиевски, Тодор Гечевски, Бо Мекејлеб, Марин Докузовски, ние вашата верна публика, ве замолуваме за уште еден пат да застанете зад боите на македонскиот кошаркарски дрес.

Ние на трибина, со вас на терен, со цело срце и љубов до нови големи победи за Македонија

Заедно обединети никој ништо не ни може.
Заедно сме непобедливи.

Оние кои сакаат да се зачува еден победнички македонски дух кој не обединува сите во државава слободно може да се потпише за негово преживување во името на македонската кошаркарска репрезентација.

http://www.causes.com/actions/1706337

 
M

Mario Gómez

Гостин
Ај не се глупирајте, време е да се подмладиме, нови генерации да дојдат, заеби Гечевски шпагетата и Владо преварантот. Перо тука си е, нема да напушти 100% . :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Никогаш не ми била јасна трансформацијата од херој во предавник. Како дојде до тој муабет дека Антиќ е предавник, па уште повеќе не ми е јасно.

Јасно ми е само дека без него и без Бо, на Македонија ќе и биде проклето тешко. На Илиевски и Гечевски време е да им се каже големо ФАЛА!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Што бе мислите дека ако Докузовски останеше тренер дека ќе заминевме на Олимпијада и дека без проблеми ќе мачкаме се на ЕП 2013. Па Докузовски си отиде ради слава зашто ЗНАЕШЕ дека тој успех од Литванија не се повторува туку така како на копче да земеш да стиснеш.
Значи заклучок: Ни треба Кире Николовски место Гечевски, целиот прв тим со евентуални уште неколку нови играчи да се воиграат до тогаш и под итно странец за тренер само така дисциплината и целта ќе биде на ниво а тоа е пред се да се помине групава а не нашето класично летање во облаци 4ти сме во Европа и никој ништо не ни може!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
И јас го сакам Докузовски ама нема. Човекот си реши дека е крај. Направи успех на кој треба да сме му благодарни и тоа е тоа. Повлекувањето на некои играчи од репрезентација е нормален процес. Доаѓаат нови генераци, старите треба да се почитуваат за она што го дале додека играле, се остава место за помладите, за нови таленти, нови ѕвезди. Не гледам никаква корист од петицијата. Кога и да е ќе дојде времето за ставање точка. Работите започнуваат, траат и завршуваат. Помирете се со тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ако не им се игра, петиција не ги премислува. А не сакам некој со сила да игра па ни 2 посто да не дава од себе.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
За Гечевски ок е,си го изигра своето човекот,а Илиевски може да игра уште 2 години минимумм,незнам зошто влегува во филмови.
 
М

Мартин`

Гостин
Не фала немам намера да “молам“ никого да игра.. оној што смета дека треба да игра ќе го направи тоа. Едноставно е..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Реално гледано Гечевски е стварно стар за уште едно првенство. Илиевски постојано има фамилијарни проблеми, така да fuck it. Али Антиќ може, и треба да се врати. Ќе ни фали висок играч.
А за тренер... Ако нејќе Докузовски ондак неаме многу избор. Емил Рајковиќ и Слободан Петровски - НЕ. Најубаво да го викнат Пипан од МЗТ да ја води и репрезентацијава. Се гледа дека е квалитетен тренер.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За државата се игра од срце не со молење или со пари . Овие сакаат молење , ракометарите се искараа дека не им исплатиле премии ... не барај од нив да ти играат од срце повеќе .
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Реално гледано Гечевски е стварно стар за уште едно првенство. Илиевски постојано има фамилијарни проблеми, така да fuck it. Али Антиќ може, и треба да се врати. Ќе ни фали висок играч.
А за тренер... Ако нејќе Докузовски ондак неаме многу избор. Емил Рајковиќ и Слободан Петровски - НЕ. Најубаво да го викнат Пипан од МЗТ да ја води и репрезентацијава. Се гледа дека е квалитетен тренер.
Каков Пипан бе, тренер е на Полска тој нив ќе ги води.
--- надополнето: 19 ноември 2012 во 00:16 ---
За државата се игра од срце не со молење или со пари . Овие сакаат молење , ракометарите се искараа дека не им исплатиле премии ... не барај од нив да ти играат од срце повеќе .
Најголемите резултати се постигнати токму со играњето од срце тоа е 4то место во Европа и 5то во Европа и тоа не само играње од срце туку многу повеќе. А ако некој им ветил нешто треба да си го добијат тоа е професионалност во спортот а не секој да прави што сака и како сака.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Најголемите резултати се постигнати токму со играњето од срце тоа е 4то место во Европа и 5то во Европа и тоа не само играње од срце туку многу повеќе. А ако некој им ветил нешто треба да си го добијат тоа е професионалност во спортот а не секој да прави што сака и како сака.
Знам дека се постигнати со играње од срце ... реков не барај од нив да играат повеќе така .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom