ПВЦ прозори и врати

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не можам на сајтот да се снајдам. Треба директно да се отиде во министерството и да се пополни некој формулар? Онлајн нешто?
„за аплицирање се доставуваат пополнет образец за барање, доказ во оригинал дека е извршено купувањето на ПВЦ или алуминиумски прозорци (фискална сметка или фактура со извод од деловна банка за извршено плаќање за производот/услугата, издадени по денот на објавувањето на огласот), фотокопија од лична карта и податоци за трансакциската сметка на барателот“

 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Izglea ne trebase da ja prefrluvam kukata na moe ime lol. Kako e ova so prozorite regulirano dokolku sopstvenikot e nadvor od Mk?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Da ne moze cesen covek nisto gratis da zeme.
За жал така било и така ќе биде на овие простори.
Така беше на времето за влез во студентски, така беше минативе години со субвенциите за инвертери, гарантирам дека така ќе биде и за ова (врски + список од партија).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Здраво дечки во градба сум па кај и да е ќе ставам и прозорци. Гледам овде ѓи препорачувате повеќето Века, Саламандер, Рехау... Од тоа што можев да разберам повеќе комори е подобро, трослојно стакло дава подобра изолација итн.

Денес правев муабет со еден мајстор, он работел со рампласт повеќе, 6 комори, двојно 4 сезонско стакло ми препорачи. Добра е оваа комбинација и споредбено со брендовите од погоре каква е разликата во цена и квалитет?

Гледам има дечки од овде и што работат па можам и да ви пратам димензии и да ми дадете понуда.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Исто сакам да прашам дали е подобро после карабин фаза да се монтираат прозорците или прво да се измачка на грубо?
 
Член од
3 март 2011
Мислења
22
Поени од реакции
4
Здраво, едно прашање, не е буквално од темата ама е блиску.
Ме интересира ваше мислење и искуство за кровни прозори. Јасно е дека сите ќе кажите VELUX ама мене ме интересира дали некој има друга алтернатива за нив. Сретнав некој ROLUX, ама незнам ништо за нив и за нивниот квалитет?!? Помош ќе ве молам, имам уште 4-5 дена, морам да купам за да ги монтираат
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Се селам па сакам да ги извадам вратите, има ли некој што демонтира врати?
 
Член од
3 февруари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
и јас реновирав пред 8 месеци и стварно има разлика во топлинскиот коефифициент. Ги користев услугите на ПВЦ Прозори и сум презадоволен.

Поздрав
 
Член од
15 декември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Јас немав убаво искуство со фирмата Алдин Пласт Лажани, тоа е мое лично искуство не значи дека и ти ќе имаш...
Здраво,
Јас се двоумам помеѓу саландер (алдин пласт од лажани и комерлинг од игопер)
Зошто не сте задоволни од алдин пласт?
Автоматски споено мислење:

Здраво,

Сакам да ја заменам старата дрвената словенска дограма од пред 30+ години со пвц.
Се двоумам помеѓу комерлинг 76 md од игопер и саламндер греен еволутион од алдин пласт лажани (немало потреба од блу еволутион за кој бил и 10%поскап. Ми ветија дека прозорците ќе бидат извадени без скоро воопшто направена штета со сечење на дограмата. И ми се препорача фабричка врата, не пвц составена. Препораки, совети?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom