Оџа или камбана - кое е погласно?

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
сабајлево станав порано некаде накај 6 часот изутрина и многу џамии се слуша од далеку, а исто така често станувам во 8 и не сум слушнал ни еднаш Камбана зошто во Македонија Скопје го дозволуваме тоа? пред се македонија е христијанска држава!!!!!!!!!
 
I

Iblis

Гостин
сабајлево станав порано некаде накај 6 часот изутрина и многу џамии се слуша од далеку, а исто така често станувам во 8 и не сум слушнал ни еднаш Камбана зошто во Македонија Скопје го дозволуваме тоа? пред се македонија е христијанска држава!!!!!!!!!
Nope, Македонија e секуларна држава.(акцентот е на секуларна)
Еве ти го Уставот.
Член 9, 19 и 54 поконкретно, има и амандмани кои го регулираат ова прашање.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
75
Поени од реакции
89
сабајлево станав порано некаде накај 6 часот изутрина и многу џамии се слуша од далеку, а исто така често станувам во 8 и не сум слушнал ни еднаш Камбана зошто во Македонија Скопје го дозволуваме тоа? пред се македонија е христијанска држава!!!!!!!!!
Веднаш да им пратиш протесно писмо до ИВЗ, да ги ставам сите џамии на вибрации за да можеш мирно да спиеш...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Многу се гласни,дури иритираат рано сабајле.
Треба да им се стегне тужба за нарушување на јавен ред и мир
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
сабајлево станав порано некаде накај 6 часот изутрина и многу џамии се слуша од далеку, а исто така често станувам во 8 и не сум слушнал ни еднаш Камбана зошто во Македонија Скопје го дозволуваме тоа? пред се македонија е христијанска држава!!!!!!!!!
Си скокнал нешто, камбаните се во 7.Утре стани кај 06:45 и чекај ги ;)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
сабајлево станав порано некаде накај 6 часот изутрина и многу џамии се слуша од далеку, а исто така често станувам во 8 и не сум слушнал ни еднаш Камбана зошто во Македонија Скопје го дозволуваме тоа? пред се македонија е христијанска држава!!!!!!!!!
Јок Јок, не е. Каква христијанска? Кој те лаже тоа?
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ова камбаните во вид на аларм ви се
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Убо викаше Сашко Коцев, можат некаква си телефонска служба да си измислат.Им пушташ порака утре во 6.30 сакам да ме разбудите со камбани/пеење и ти земат од кредит или претпата 100,200 ден. :pos:
 
B

Black Guard

Гостин
Она што е важно е...дека се досадни и...најважното абе нема СПАС од нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom