Охрид

Член од
22 декември 2018
Мислења
354
Поени од реакции
473
Искршен половина дрворед на „Туристичка“

Го наоѓаш ѓубрево. Прво го кршиш од ќотек. А откако ќе се рехабилитира во Костозглобна, во синџири го ставаш да ги засади дрворедите повторно. А додека ги сади, секој што поминува да го плукне.
Говедо малку му е и тоа..
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
На пописов Охрид под 40000, 38800 души, додуша без Велгошти и Лескоец. Градов да не кажам дека е на умирање, ама е на добар пат да изгуби секаква важост.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
На пописов Охрид под 40000, 38800 души, додуша без Велгошти и Лескоец. Градов да не кажам дека е на умирање, ама е на добар пат да изгуби секаква важост.
38800 жители, а празни станој 17000 ( или станој регистрирани како привремено живеалиште ).
Следен пат пред некој да се буни зошо плаќале повисок данок, нека ви одѕвони статистикава. Последниве 20 години градов се уништи од непланско градење, додуша и самите Охриѓани се криви за овој тренд, и општината која секојдневно дава дозволи за нови градби.
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
38800 жители, а празни станој 17000 ( или станој регистрирани како привремено живеалиште ).
Следен пат пред некој да се буни зошо плаќале повисок данок, нека ви одѕвони статистикава. Последниве 20 години градов се уништи од непланско градење, додуша и самите Охриѓани се криви за овој тренд, и општината која секојдневно дава дозволи за нови градби.
Градов пред се, се уништи од лошо менаџирање без визија за понатамошно работење.Никаков ред нема.Нашава болница моментално нема апарат за анестезија, немаме педијатар па сега ти види.За зградиве си 100% во право.Ама искрено имаме поголем проблем од градењето.Све се покачи, заработката на газдите +- е иста, а платите ни се како во 2017та година(барем јас), па нормално дека ќе избегаат за Германија.Ама не е само Охрид, цела Држава моментално е иста ситуација, сите се борат за напредок само ние стагнираме веќе 20 години.Младиве сакаме да имаме опции, можности, а нашиот Охрид не исполнува ни еден сегмент, за жал.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Gledam po fejsbukov plac i lelek za Aca Lukas nesto se vrti. Gi ozizija duplo, a?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Gledam po fejsbukov plac i lelek za Aca Lukas nesto se vrti. Gi ozizija duplo, a?
не е прФ пат,овци се барале овци се раѓале.
Охриѓани лоши ученици,никако да ја научат лекцијата,2014 во кадмо иста шема дојде аца со кајче 1 саат и полиција избрка све
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.681
Искршен половина дрворед на „Туристичка“
Го наоѓаш ѓубрево. Прво го кршиш од ќотек. А откако ќе се рехабилитира во Костозглобна, во синџири го ставаш да ги засади дрворедите повторно. А додека ги сади, секој што поминува да го плукне.
...а со кој памет се посадија дрвја на средина на тротоарот, па одозгора правоаголно заградено два метра земја на коренот, како гробни места, Боже ми прости, на што личи среде пешачки тротоар вака аранжирано, тоа треба под итно све да се острани, се знајт кај се сади дрвја на булевар.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732

Ваков олош,ропаци, од 90 тите наваму иста шема исти проблеми,големи патриоти уште поголеми проблеми,ниедна власт да ја научит лекцијата.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дечки, ми треба совет/помош од вас.

Сакам да купам гарсоњери или со една спална стан, за рентање. Јас не сум од Охрид, и незнам како би одело се.

Дајте ми предлог каде да барам, видов огласи ама се гради на многу места. Кои локации би ги препорачале вие?

Исто, дали има фирми кои би пречекувале гости, за чистење на неколку дена и слично? Дали може да препорачате и фирми кои се занимаваат со тоа?

Фала ви однапред.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Дечки, ми треба совет/помош од вас.

Сакам да купам гарсоњери или со една спална стан, за рентање. Јас не сум од Охрид, и незнам како би одело се.

Дајте ми предлог каде да барам, видов огласи ама се гради на многу места. Кои локации би ги препорачале вие?

Исто, дали има фирми кои би пречекувале гости, за чистење на неколку дена и слично? Дали може да препорачате и фирми кои се занимаваат со тоа?

Фала ви однапред.
Јас сум од Охрид. Пиши ми во ПП ќе ти објаснам.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Дечки, ми треба совет/помош од вас.

Сакам да купам гарсоњери или со една спална стан, за рентање. Јас не сум од Охрид, и незнам како би одело се.

Дајте ми предлог каде да барам, видов огласи ама се гради на многу места. Кои локации би ги препорачале вие?

Исто, дали има фирми кои би пречекувале гости, за чистење на неколку дена и слично? Дали може да препорачате и фирми кои се занимаваат со тоа?

Фала ви однапред.
Ако купиш стан во Охрид немат да згрешиш.
Локации најдобри, на улица Партизанска од стара автобуска до факултетот,зградата спроти полигонот до католичка црква ,до неа 200 метри тие од Комерцијална банка мислам имаат и паркинзи ако најдиш слободно купувај .Квалитетот на овие згради е таков шо и јапонците би завидувале.
Јане Сандански 70 од Гумно према езеро.
Димитар Влахов од гимназија према чаршијата.
Туристичка од Биљанини извори до Банката.
Никола Карев тој делот кај музичкото.
Да прашуваш кој ја градел зградата ,Гранит,Бетон,Три Ортаци,Трудбеник...овие се топ
Ако ти речат дека граделе Гегичи,Тоскичи и Аспаруховичи џабе пари фрлени
Дојди во Охрид, остани 1 месец ,види самиот на лице место и одлучисе.
Се надевам да ти се исполнит желбата да купиш стан во Охрид.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Ако купиш стан во Охрид немат да згрешиш.
Локации најдобри, на улица Партизанска од стара автобуска до факултетот,зградата спроти полигонот до католичка црква ,до неа 200 метри тие од Комерцијална банка мислам имаат и паркинзи ако најдиш слободно купувај .Квалитетот на овие згради е таков шо и јапонците би завидувале.
Јане Сандански 70 од Гумно према езеро.
Димитар Влахов од гимназија према чаршијата.
Туристичка од Биљанини извори до Банката.
Никола Карев тој делот кај музичкото.
Да прашуваш кој ја градел зградата ,Гранит,Бетон,Три Ортаци,Трудбеник...овие се топ
Ако ти речат дека граделе Гегичи,Тоскичи и Аспаруховичи џабе пари фрлени
Дојди во Охрид, остани 1 месец ,види самиот на лице место и одлучисе.
Се надевам да ти се исполнит желбата да купиш стан во Охрид.
Моментално како што можам да видам/најдам градат Трим Лум позади Тамаро, и на влез кај Лукоил има исто станови што се градат се издаваат преку агенција Здравески. Авангард гради на 7ми Ноември. Најдов на Туристичка, ама најмногу преку агенции има низ огласиве и скоро воопшто не кажуваат кој е инвеститор. Некои агенции ми нудеа пример стан од Трм Лум 50-100 евра поскап квадратот отколку самата фирма што си ги продава.

Ако знаеш некој кој гради, слободни прати ми.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
321
Поени од реакции
756
Моментално како што можам да видам/најдам градат Трим Лум позади Тамаро, и на влез кај Лукоил има исто станови што се градат се издаваат преку агенција Здравески. Авангард гради на 7ми Ноември. Најдов на Туристичка, ама најмногу преку агенции има низ огласиве и скоро воопшто не кажуваат кој е инвеститор. Некои агенции ми нудеа пример стан од Трм Лум 50-100 евра поскап квадратот отколку самата фирма што си ги продава.

Ако знаеш некој кој гради, слободни прати ми.
Begaj od site ovie lokacii sho gi spomna, normalno zavisi so kolkav budget raspolagas a nekogas podobro i da pocekas malce da ti ispadnit podobra sansa nego posle da ti e krivo ipak Stan planiras da zemas, @ohrid66 veke dobro ti dal uvertira koj lokacii I firmi ti se podobri edino bi nadopolnal samo od Racha do Lagadin I jeste da ne e urban Ohrid Ali so kola ti e na 5min :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom