Охрид

Член од
25 септември 2013
Мислења
35
Поени од реакции
19
Ако на Нефи му прдне да ја сруши Света Софија и џамија на нејзино место да стаи, се кладам дека охриѓани ќе го му дозволат и тоа. Само уште тоа не го напраил. Друго све му помина.
Тешко сите вас што мислите дека чоекот е семоќен :)
 
Член од
25 септември 2013
Мислења
35
Поени од реакции
19
нема што да мислам
делата зборат
Чоекот се мачит да преживејт .
Богат и моќен чоек не кради песок од плажа за да прајт бетон или пак да се расправа со тезги и пченки или да градит дивоградба за заштеда 5 илј евр комунали и тн.
Делата Зборат ама кој како ги разбира .
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
Дали има некој/а кој/а е вработен/а во БРАТСТВО ИНОХ ДОО во Охрид ? Ако има, да сподели искуство со работа - плата, работно време, смени, викенди, слободни денови, работна атмосфера и слично.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Дали има некој/а кој/а е вработен/а во БРАТСТВО ИНОХ ДОО во Охрид ? Ако има, да сподели искуство со работа - плата, работно време, смени, викенди, слободни денови, работна атмосфера и слично.
Ми се чини предходно велеше дека ќе бараш врски за во Костал .
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Дали има некој/а кој/а е вработен/а во БРАТСТВО ИНОХ ДОО во Охрид ? Ако има, да сподели искуство со работа - плата, работно време, смени, викенди, слободни денови, работна атмосфера и слично.
Знам само дека работаат од 7 до 15,Пон-Пет.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
Ми се чини предходно велеше дека ќе бараш врски за во Костал .
Барав 3 пати аплицирав као демек врски фатив сигурни... и ништо ниту ми се јавија, ама баш ништо... и веќе се откажав, барам на друго место
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
За ОДВ, проба?
Не. Чекав да излезе некој оглас, ама периодов барем на vrabotuvanje com mk немаше активен оглас од нив. Прашав еден што работи таму ми вели, сите се со врски влезени и ништо не исполнуваат од условите, порано дел од нив работеле на каса во Тинекс, а сега се во ОДВ влезени со врски... и не знам дали да аплицирам така без оглас и дали воопшто да се надевам. Сега дека видов за Братство Инох па реков да аплицирам таму дека наводно барале повеќе работници.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Не. Чекав да излезе некој оглас, ама периодов барем на vrabotuvanje com mk немаше активен оглас од нив. Прашав еден што работи таму ми вели, сите се со врски влезени и ништо не исполнуваат од условите, порано дел од нив работеле на каса во Тинекс, а сега се во ОДВ влезени со врски... и не знам дали да аплицирам така без оглас и дали воопшто да се надевам. Сега дека видов за Братство Инох па реков да аплицирам таму дека наводно барале повеќе работници.
Какво образование имаш?Дополнителни квалификации нешто?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
Какво образование имаш?Дополнителни квалификации нешто?
Средно образование - информатика и автоматика, факултет дипломиран правник со четири години. Работев во ракометен клуб и во Собрание во Скопје. Имам работено во интернет провајдер на поставување на интернет мрежа. Дополнително си работам на интернет во моментот со веб дизајн и слично.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Дипломиран правник со познавање на веб дизајн и сакаш да работиш во фабрика како Костал/ ОДВ/ Братство како работничка на линија? Се извинувам што препрашувам, ама сакам да бидам сигурна дека добро те разбрав:pipi:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Не. Чекав да излезе некој оглас, ама периодов барем на vrabotuvanje com mk немаше активен оглас од нив. Прашав еден што работи таму ми вели, сите се со врски влезени и ништо не исполнуваат од условите, порано дел од нив работеле на каса во Тинекс, а сега се во ОДВ влезени со врски... и не знам дали да аплицирам така без оглас и дали воопшто да се надевам. Сега дека видов за Братство Инох па реков да аплицирам таму дека наводно барале повеќе работници.
Во Waikiki бараат продавачки ... види го огласот на Ohridnews ...како и да е поарно е од работник на фабричка лента .
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
930
Поени од реакции
3.654
Еве ги почнаа...ќе гасат ли музика скопјанишчава или да се превземат порадикални мерки?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom