Охрид

A

Avenger99

Гостин
А шо демек ориѓани не се такви, нема да му се мочет?
Мене ионака ми е отпат накај Охрид да идам, ама братски ви кажувам: виран домаќини сте, немој не ги спомињај грчињата, светлосни години се пред вас!
Жити мајка бе? Вие поарни сте? Секој во вукојебинава е катиљ на некој начин.. И не иди ако ти е отпадок, град со толку историја, природна убавина, музички фестивали од типот на охридско лето, единствена градба во државава ко стариот град ако ти е отпадок тогаш тебе ти фалит некој осигурач
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Жити мајка бе? Вие поарни сте? Секој во вукојебинава е катиљ на некој начин.. И не иди ако ти е отпадок, град со толку историја, природна убавина, музички фестивали од типот на охридско лето, единствена градба во државава ко стариот град ако ти е отпадок тогаш тебе ти фалит некој осигурач
Отпат, не ми е блиску, не ми е по пат! Не отпад.
За катиљ не прајме муабет, вие сте покварени кога е туризмот во прашање.
Нема одење во Охрид да не сум имал некоја непријатност. А пошто имам доста годинки, роман можам да напишам за охридските угостители.
 
A

Avenger99

Гостин
Отпат, не ми е блиску, не ми е по пат! Не отпад.
За катиљ не прајме муабет, вие сте покварени кога е туризмот во прашање.
Нема одење во Охрид да не сум имал некоја непријатност. А пошто имам доста годинки, роман можам да напишам за охридските угостители.
Супер, заобиколи не и годинава, иди у Грчка.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Жити мајка бе? Вие поарни сте? Секој во вукојебинава е катиљ на некој начин.. И не иди ако ти е отпадок, град со толку историја, природна убавина, музички фестивали од типот на охридско лето, единствена градба во државава ко стариот град ако ти е отпадок тогаш тебе ти фалит некој осигурач
Ова несакање (или што и да е) да се прифати било каква критика за било што во општествово е една од причините заради која сме таму кај што сме. Тоа е тоа одење од крајност во крајност, еден вика едно, другиот скроз контра и толку.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
ТОП. Молим те немој никош да идаш ваму, нек ти се мочет на гла и грците и албанците.
Не се мочет на гла, цивилизирани се за разлика од варошот од каналот до трскине.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Супер, заобиколи не и годинава, иди у Грчка.
Фала на советот, бев на Крит! Дочекан, пречекан како човек!
Пикавци нема на плажите, цените како и во Охрид! Со таа разлика што на крај не ти допишуваат и тоа што не си испил, него обавезно имаш гратис пијачка, која успат ретко ја користевме!
 
A

Avenger99

Гостин
Ова несакање (или што и да е) да се прифати било каква критика за било што во општествово е една од причините заради која сме таму кај што сме. Тоа е тоа одење од крајност во крајност, еден вика едно, другиот скроз контра и толку.
Чие несакање бе пријател? Секоја година е истиот муабет и пак вриет градов од скопјани.. Нели ак не чинит нешто, ти појќе таму не ојш така? Епа изглеа само на неколку души овде не им чинеле охриѓани.. 5 години студирав во Скопје, да земам јас да пишам колку се за никаде скопјани, кај ќе ни е крајот?
Автоматски споено мислење:

Не се мочет на гла, цивилизирани се за разлика од варошот од каналот до трскине.
Албанците и грците биле цивилизирани, е шо не ќе прочиташ на форумов упм..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Албанците и грците биле цивилизирано, е шо не ќе прочиташ на форумов упм..
Каде каде се поцивилизирани.
Услуга топ ниво.

Во Пехчево има 10 пати подобра услуга а за храната и цените да не зборуваме.
За народот шознам, сигурно од УНЕСКО нема да ве тргнат ради скопјанишчата.
 
A

Avenger99

Гостин
Каде каде се поцивилизирани.
Услуга топ ниво.

Во Пехчево има 10 пати подобра услуга а за храната и цените да не зборуваме.
За народот шознам, сигурно од УНЕСКО нема да ве тргнат ради скопјанишчата.
Оди бре во Пехчево, имат и таму езеро и природа, и луѓето од таму свршвеле ко ќе виделе скопјанишча.
Автоматски споено мислење:

Охрид бе и Пехчево ги спореди јахахахахахахахах
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Оди бре во Пехчево, имат и таму езеро и природа, и луѓето од таму свршвеле ко ќе виделе скопјанишча.
Автоматски споено мислење:

Охрид бе и Пехчево ги спореди јахахахахахахахах
Охрид освен еден варош ништо нема.
Медиокритет.
 
A

Avenger99

Гостин
Езерата се за мали деца.
Искам на морето обаче.
Така кажи си дека си патлиљан, плажарски турист да не губам време за џабе. Оди лежи на лежалка во Ханиоти цел ден, касно едно гиро навечер и купи сувенир за сестра ти.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ова несакање (или што и да е) да се прифати било каква критика за било што во општествово е една од причините заради која сме таму кај што сме. Тоа е тоа одење од крајност во крајност, еден вика едно, другиот скроз контра и толку.
Они не се арни по тоа прашање!
Пред две години имав работа во Дебарца и логично си викам нема во Ботун да спиеме ;)
Прашувам пријатели, наоѓаме 2 соби, една за мене и втората за вработените. Пошто беше за подолг период платив однапред. Третиот ден се вратив во Скопје, кога се вратив по два дена мојата соба ја издале на други луѓе.
Што да мислиш за таков народ?
Ај беше преку пријатели, инаку мислев да ги пријавам во инспекција!
 
A

Avenger99

Гостин
Фала на советот, бев на Крит! Дочекан, пречекан како човек!
Пикавци нема на плажите, цените како и во Охрид! Со таа разлика што на крај не ти допишуваат и тоа што не си испил, него обавезно имаш гратис пијачка, која успат ретко ја користевме!
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom