Охрид

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.706
Поени од реакции
36.371
Од кај е ова снимено, не ми теквит дека имат брдо кај Горна Порта отспротива? Ова ќе да е некој турски или грчки град.
...така пишува Охрид 1918 год, а и тврдината се гледа.

4-Охрид-1914-1918-год.jpg

ова од спротивна страна.
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Дали има негде во Охрид само на спа цантар да се отиде, без да биде вклучено и ноќевање?. И ако некој бил нека сподели искуство!
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
...така пишува Охрид 1918 год, а и тврдината се гледа.

Прегледај го приврзокот 420380

ова од спротивна страна.
Кликбејт е и насловот и снимката од линкот.
Кој знае од која река е некаде она снимено со онаква каллива вода со песок, по пејсажот воопшто не е Охрид она.

Исто, самиот сајт има многу кликбејт наслови, нешто налик на жута штампа, така да... не е снимка од касање на холанѓанец во Охрид.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.359
Поени од реакции
21.878
бил некој у Bacchus барот што е на ул.Цар Самоил да сподели инфо? Дали сте задоволни? Не прашувам за да одговорите скупо е....поише ме интересира храната и нивната услуга? Ги имаат сите сорти на Македонско вино или е само блеф?
Ова ми изгледа добро место. Дали може и да се купуваат вина за дома или само тука за пиење?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.644
Поени од реакции
20.658
Ова ми изгледа добро место. Дали може и да се купуваат вина за дома или само тука за пиење?
Абе ти пчело дортмундска луд ли си бе.
Седам пут поефтино исту флашу ке си гу купиш у некој дисконт/бибљотеку или ако знаеш некога и средиш работу од винариски дилери тоес дистрибутери.
Не заебааај не купуј вина од ресторани за носење.Што си ти, Викторија Лоба?
Она зимаше вино за носење од едн центарски бар,место да га купи скроз поефтино од други места.
Ама ти си знаеш.Ти си хунзо ариефска раса,измешана со делете ја парчете ја па ке биде наша најмила.
Шалу се брат,пина малце.Ти си знаеш.
Тфои паре,тфоја стфар.
Поздраф.


Онтопик.
Охрид е скуп.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.359
Поени од реакции
21.878
Абе ти пчело дортмундска луд ли си бе.
Седам пут поефтино исту флашу ке си гу купиш у некој дисконт/бибљотеку или ако знаеш некога и средиш работу од винариски дилери тоес дистрибутери.
Не заебааај не купуј вина од ресторани за носење.Што си ти, Викторија Лоба?
Она зимаше вино за носење од едн центарски бар,место да га купи скроз поефтино од други места.
Ама ти си знаеш.Ти си хунзо ариефска раса,измешана со делете ја парчете ја па ке биде наша најмила.
Шалу се брат,пина малце.Ти си знаеш.
Тфои паре,тфоја стфар.
Поздраф.


Онтопик.
Охрид е скуп.
Абе не по тие цени ама ми изгледаат добро снабдени ако имаш алтернатива каде да се најдат домашни вина слободно кажи. Не е до чаламење.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.644
Поени од реакции
20.658
Абе не по тие цени ама ми изгледаат добро снабдени ако имаш алтернатива каде да се најдат домашни вина слободно кажи. Не е до чаламење.
Разбирам те брат.Ама веруј ми.Тија исти ресторани зимаф од места куде што ти моеш да земеш поефтино.Само распрашај се.Види што како.Од искустфо ти кажују.У туј браншу сам бија 15 године.Моеш исти вина да ги земеш по набавну како што ги зимаф сфи ресторани/барови/курципалци.
Моеш и дирекно од винарие наши.А ако су странски вина,ондак лаф муабет сс шанкери/шефови по ресторани,добар утисак у понашање.И виното е тфое,по набавна.
 
Член од
12 април 2024
Мислења
37
Поени од реакции
83
Дали има негде во Охрид само на спа цантар да се отиде, без да биде вклучено и ноќевање?. И ако некој бил нека сподели искуство!
иди у Инех Олгица Спа, имаат базен, сауна, турска бања, теретана и со поглед на езеро. Плажата доле ја знаат и како Горица 2. Често кога сум Охрид ги посетувам а има и други како на пример Unique хотелот у населба Охридати а сум бил и у Св.Стефан хотелот и не ги препорачувам последниве два. Твој избор.
Автоматски споено мислење:

Кликбејт е и насловот и снимката од линкот.
Кој знае од која река е некаде она снимено со онаква каллива вода со песок, по пејсажот воопшто не е Охрид она.

Исто, самиот сајт има многу кликбејт наслови, нешто налик на жута штампа, така да... не е снимка од касање на холанѓанец во Охрид.
сигурно не е рекатa Драгор паметњаку. Сликата е автентична и се гледа самата Гимназија. @bijons истата слика сум ја погледнал у еден у рестораните во стариот дел на Охрид но не ми текнува само во кој.
 
Последно уредено:
Член од
12 април 2024
Мислења
37
Поени од реакции
83
Ова ми изгледа добро место. Дали може и да се купуваат вина за дома или само тука за пиење?
Да локацијата е добра, амбиентот добар, за купување од нив сигурно можеби има опција незнам, не сум сигурен. Имаш доста онлајн продавници кои продаваат македонско вино провери, а сигурно и поевтино е онлајн.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
386
Поени од реакции
905
иди у Инех Олгица Спа, имаат базен, сауна, турска бања, теретана и со поглед на езеро. Плажата доле ја знаат и како Горица 2. Често кога сум Охрид ги посетувам а има и други како на пример Unique хотелот у населба Охридати а сум бил и у Св.Стефан хотелот и не ги препорачувам последниве два. Твој избор.
Автоматски споено мислење:


сигурно не е рекатa Драгор паметњаку. Сликата е автентична и се гледа самата Гимназија. @bijons истата слика сум ја погледнал у еден у рестораните во стариот дел на Охрид но не ми текнува само во кој.
Ne se pali odma na taa slikata Gimnazijata sho ti ja mislis e denesnoto sediste na Ohridska Arhepiskopija ili poranesnoto staro skolo
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
сигурно не е рекатa Драгор паметњаку. Сликата е автентична и се гледа самата Гимназија. @bijons истата слика сум ја погледнал у еден у рестораните во стариот дел на Охрид но не ми текнува само во кој.
Абе дрво едно, за линкот претходно зборам што беше постиран, за никаква слика не стана збор во мојот пост. Научи се да читаш.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.644
Поени од реакции
20.658
Се сложувам.
Ајде сега кажи ни и кој град е ефтин па да знаеме каде да идеме на летен одмор.
Пехчево е ефтино.Ама не е ни за зимски одмор.Зшто незнаемо дали уопште Пехчево постои. :icon_mrgr:

Не ми е поента дека некој град за да биде туристичка атракција треба да биде ефтин,него не треа да биде прескуп.
Како Охрид.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.189
Поени од реакции
21.886
Screenshot_20240617-175938_Gallery.jpg

Znaci bukvalno do ezero a nekade vuspic vo nekoj restoran, kafana koja ni mestanite ne ja znat kaj e, a ne pak turisti.
Dodusa vo Struga ne e ohridsko ezero, tamu podrugo e, vodata go nema toj kvalitet i starost kako ohridskoto ali sto e tuka e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom