Охрид

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Ти па шо ќе прајш 7 дена во Трпејца, јајца да не несиш :ROFLMAO:
Ми недостасува Охрид, па ај реков да разгледам опции, и така некако ова како да ми привлече некакво посебно внимание :eek: Стрејнџр ден Фикшн. Со пасошите ме ебаа иако ми важи до 2026, така да изгледа останува Црна Гора, најверојатно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Ми недостасува Охрид, па ај реков да разгледам опции, и така некако ова како да ми привлече некакво посебно внимание :eek: Стрејнџр ден Фикшн. Со пасошите ме ебаа иако ми важи до 2026, така да изгледа останува Црна Гора, најверојатно.
И мене ми има фатено око оваа вила ама сум немала прилика да одам. Вака на слики изгледа убаво, а и гледам има добри оценки на букинг.
Во шпиц на сезона поскап е престојот, така да отпаѓа ова кај мене, за помалку пари можи да се најди сличен смештај во Охрид, не е нешто вансериско па да кошта толку пари, демек базен има вилата, јак стап шо имала.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Член од
5 март 2018
Мислења
15.724
Поени од реакции
17.529
Па најскапото место го покажуваш а околу него имаш други вили за 10-17 илјади :pos:

Еве ти за ист датум во грција во ханиоти. Појди таму поефтино е. :)

Прегледај го приврзокот 419936
Како успеваш одма кога ќе напиши некој за ресторан, хотел или било шо дека е скапо ти да му реплицираш со контра од друга држава, како на дугме си.
Башка шо спореди обичен апартман успич, со РЕСОРТ СО ПЕТ ЗВЕЗДИ НА МОРЕ на сама плажа и триста чуда во него.
Плус цената ти е упола од ова шо ти го сподели ама нема везе.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Па најскапото место го покажуваш а околу него имаш други вили за 10-17 илјади :pos:

Еве ти за ист датум во грција во ханиоти. Појди таму поефтино е. :)

Прегледај го приврзокот 419936
Да се ја питам, јас би одел на Хималаи, шо погоре, да се изнаспијам на ладното. Хајдемо у планине е логично кога е неподносливо жешко. Туку, Охрид и охридско си ги љубам од малена, па затоа, онака реков...

Најскапите први излегоја и престанав со пребарување. Одма исклучив и интернет и сè, и го заклучив телефонот во другата соба.
Автоматски споено мислење:

Башка шо спореди обичен апартман успич, со РЕСОРТ СО ПЕТ ЗВЕЗДИ НА МОРЕ на сама плажа и триста чуда во него.
Ова ми беше муабетот и мене со скриншотот на супер вилата на азурните корални брегови во Трпејца ресорт de las piedras.
Побргу пак би се гушел во пустинине.
Ама ме ебаја со пасошо.
Цврц Милојко.
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.649
Поени од реакции
20.686
Да се ја питам, јас би одел на Хималаи, шо погоре, да се изнаспијам на ладното. Хајдемо у планине е логично кога е неподносливо жешко. Туку, Охрид и охридско си ги љубам од малена, па затоа, онака реков...

Па најскапите први излегоја и престанав со пребарување. Одма исклучив и интернет и сè, и го заклучив телефонот во другата соба.
Изнајми ја и собата :icon_mrgr:

Вила Трпе искрено е преубава.Ама душа да ти искочи од вилу до доле до езеро.На Хималаи помалце ке се умориш.

Иначе ја сфако лето иду у Трпејцу.Цене од пред 10 године до ск су ненормално превисоки.Уреду е дека и сфе друго е поскапено од тк,ама не сс ист интензитет како смештај.

Од овој лето најнова фора е кд се јавиш,не ти закажуеф одма,остаиф те на чекање,за да у меѓувреме се протне некој странац за да га искољаф повише.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Изнајми ја и собата :icon_mrgr:

Вила Трпе искрено е преубава.Ама душа да ти искочи од вилу до доле до езеро.На Хималаи помалце ке се умориш.

Иначе ја сфако лето иду у Трпејцу.Цене од пред 10 године до ск су ненормално превисоки.Уреду е дека и сфе друго е поскапено од тк,ама не сс ист интензитет како смештај.

Од овој лето најнова фора е кд се јавиш,не ти закажуеф одма,остаиф те на чекање,за да у меѓувреме се протне некој странац за да га искољаф повише.
Шала на страна, Трпејца е фантастично место. Таму не сум бил од пред 25+ години можда, ко чупе ко бев, претежно во Љубаништа сум движел, исто така фантастично. Иначе, главната забава ми е спиењето во свежите ноќи и цврцорот на птиците во уште посвежите утра. Џоинтот го палам на пладне.
Вреди да се плати екстра ама не онолку ма колку сака нека била одлична, не во Трпејца, таму не.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Шала на страна, Трпејца е фантастично место. Таму не сум бил од пред 25+ години можда, ко чупе ко бев, претежно во Љубаништа сум движел, исто така фантастично. Иначе, главната забава ми е спиењето во свежите ноќи и цврцорот на птиците во уште посвежите утра. Џоинтот го палам на пладне.
Вреди да се плати екстра ама не онолку ма колку сака нека била одлична, не во Трпејца, таму не.
Трпејца е скапа, ама секогаш е преполна. Може некој од Охрид ако е нека каже зошто не се градат повеќе вили/куќи таму можеби е забрането, али секогаш кога сум отишол јас немало место. Очигледно има голема побарувачка а малку понуда во однос на смештај/ресторани/паркинг. Неможев ниту да закажам маса ниту пак ненајавано да седнам пошто беше преполно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.081
Трпејца е скапа, ама секогаш е преполна. Може некој од Охрид ако е нека каже зошто не се градат повеќе вили/куќи таму можеби е забрането, али секогаш кога сум отишол јас немало место. Очигледно има голема побарувачка а малку понуда во однос на смештај/ресторани/паркинг. Неможев ниту да закажам маса ниту пак ненајавано да седнам пошто беше преполно.
Не ме чуди. Местото е вајарско дело природе, ама ете, малку тесничко. Еве, слободно можам да речам, мене сеуште ми е свежа фасцинацијата од првиот впечаток на Трпејца. Многу нешта за многу степени ми се промениле во вкусовите, во текот на развојот (или декаденцијата) на карактерот, кое што нешто, секако, е логично и очекувано, а еве Трпевицава е една од неколкуте ретки што се одржале без загуба на некаква драж. Затоа реков за Трпејца вреди екстра кеш, за било кое уживање вреди. Е сега, секој со својот идеал за вреднување на уживање. Мене на пример уживање пар екселанс на овие жештини би ми било висина и хладноча. Ако има и скијање Топ. Би платил и не би жалал. Ама јебига, жени, нив вечно им студи и мора разумен компромис шо би се рекло хахаха:ROFLMAO:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062
спроти летница седнаа тројца скопјани и му велат на кенлерот три кафиња и три обични води од чешма и му носит три кафиња и три флаширани води и Лап сметче 790 денари, и им се стемна на скопјани и велат аааа другпат овде Амин
 
Член од
12 април 2024
Мислења
37
Поени од реакции
83
бил некој у Bacchus барот што е на ул.Цар Самоил да сподели инфо? Дали сте задоволни? Не прашувам за да одговорите скупо е....поише ме интересира храната и нивната услуга? Ги имаат сите сорти на Македонско вино или е само блеф?
 
Член од
12 април 2024
Мислења
37
Поени од реакции
83
само да се надоврзам на погорниот пост, Bacchus барот и не е нешто WOW, вината се со ок цени, единствено што не ми се допадна е Даската со мешано сирење, менито пишува со четири а добивме само три вида.Не е проблем тоа, сирењето (кашкавалот) не ми се допадна иако го форсираат као домашно. Менито убаво скоцкано со слики од даските, но не е исто како што ви го сервираат. Затоа, од 5* би им дал 4*. Дали би ги посетил повторно? Секако, ми се допадна атмосферата.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.145
...секое си има своја убавина, кога човек излегува од дома на одмор на било која дестинација тие денови не треба толку да цинкари и мисли до денар, затоа е одморот да се опушти човек и да троши, ако се нема или не му се дава, иако има пари нека седи дома никој не го тера.

...конкретно, ако ми пречи цената нема да влезам, тоа не значи дека ќе мрчам, тоа е тоа и мој избор и на газдата на објектот, не може да се иде на одмор и да се штеди, а да биде релаксирачки, јас искрено на една грчка плажа видов ќерка на еден гинеколог како продава пуканки, не дека работата на продавање на плажа е за потценување, мнооогу тешко на тоа сонце, ама на толку пари гинекологот да седи на паркинг во кола и да чека ќерката да ги потроши пакувањата пуканки тоа не е нормално, а потоа на работа ќе се фали дека бил сместен во најскап хотел со базен, а јас си ќутам срам ме јаде! :(

Прегледај го приврзокот 419878

...еве една фотка на панорама на Охрид од 1918 година!
Од кај е ова снимено, не ми теквит дека имат брдо кај Горна Порта отспротива? Ова ќе да е некој турски или грчки град.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom