Охрид

Член од
7 септември 2016
Мислења
18.984
Поени од реакции
33.584
...јас би го решила проблемот со една жичара.


со жичара, бенефит на трите страни, задоволни Охриѓаните по патот до горната Порта да биде само за тие кои живеат и имаат куќи на врвот, без наплата, рампа и слично, за туристите занимлив превоз во кабина со убав поглед на градот и езерото воедно и брзо стигнување до врвот на Самоиловата тврдината, а државата сето тоа ќе си го наплати и дополнително ќе го развие туризмот во Охрид. :)
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
366
Поени од реакции
1.033
Ohrigjani ti se tip na ljuge sto do pladne site gi mrazat, a posle pladne i sami se mrazat.
No nebitno toa, zavrsi letna sezona, a za zimska nemat plateno da gi remeti covek i da gi dupci, taka da se citame na ovaa tema ko ke stopli vremeto. A i imas odeno Ohrid van sezona ? Cernobil povekje lugje ima, uste tuka fali da gi dupcime :sneaky: .
Да,а Ротино во зима е преполно народ!:cautious:Доста со овие глупости, абе ДУИ на државава и се посра, ти за Охрид си се фатил.Оди таму пред кооперација со старците шо останале во селото да се пожалиш како некоја клета охридска ливадарка ти мавнала неподнослива корпа и сеа не мојш да се помириш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.079
Поени од реакции
19.661
Да,а Ротино во зима е преполно народ!:cautious:Доста со овие глупости, абе ДУИ на државава и се посра, ти за Охрид си се фатил.Оди таму пред кооперација со старците шо останале во селото да се пожалиш како некоја клета охридска ливадарка ти мавнала неподнослива корпа и сеа не мојш да се помириш.
Da da, prasanje na vreme bese koga ke go izvadite od rakav adutot ohrigjanka mi manala korpa. Ete i den denes patam i ne mozam da gi prebolam tie ramejnci ko na kecer, zastiten znak na ohrigjankite :pos:
P. S Rotino ne e najelitnoto turisticko mesto na zapadnata a bogami i na juznata hemisfera kako Ohrid, barem spored vas, Rotino ne e ni turisticko mesto, tuka e opravdano da e prazno. Koj e vasiot izgovor sto ste ko od cumata pokoseni, dvajca bez trojca a a a?
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
366
Поени од реакции
1.033
Da da, prasanje na vreme bese koga ke go izvadite od rakav adutot ohrigjanka mi manala korpa. Ete i den denes patam i ne mozam da gi prebolam tie ramejnci ko na kecer, zastiten znak na ohrigjankite :pos:
P. S Rotino ne e najelitnoto turisticko mesto na zapadnata a bogami i na juznata hemisfera kako Ohrid, barem spored vas, Rotino ne e ni turisticko mesto, tuka e opravdano da e prazno. Koj e vasiot izgovor sto ste ko od cumata pokoseni, dvajca bez trojca a a a?
Абе цела Македонија е ко од чума покосена,си зминуваат љугето од вукојебинава не знам шо ти е чудно?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.714
Поени од реакции
1.490
Култната Ла Бамба заминува во историја.....згради,згради,згради.....куќата на Коте американецот ојде во......се жена на стари години,една ќерка мажена во Кича....после Ла Бамба /кафич со најубавата тераса на Балканот отиде во надолна линија и ова се очекуваше.....мислам стружанец ќе градит...и после се знајт згради до нив кај Леа и тако даље.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.309
Поени од реакции
15.386
Jбг така е сегде на Балканот, сега лесно перат пари во градежништво и се гледа се и сешто да се уништи за да никнат нови згради. Мене искрено само ми е криво што од сите точки на Балканот, го погоди и Охрид тоа зло...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.714
Поени од реакции
1.490
Jбг така е сегде на Балканот, сега лесно перат пари во градежништво и се гледа се и сешто да се уништи за да никнат нови згради. Мене искрено само ми е криво што од сите точки на Балканот, го погоди и Охрид тоа зло...
Во ред е све ,јас несум против градењето и на Јане,таа куќа пропаѓаше ради батал фам после Коте...меѓутоа тука дел во тој хаос шо се прајт имат и комшиите и општината,зш прво ке се напрајт мало зградиче па после кај цвеќарата некој друг,па леа трето па роднините негови скопски четврто....наместо да се здружат тие 5 фамилии и да се направит нешто супер препознатливо за Охрид ,тој дел е најпрометен во градот.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
453
Поени од реакции
212
Култната Ла Бамба заминува во историја.....згради,згради,згради.....куќата на Коте американецот ојде во......се жена на стари години,една ќерка мажена во Кича....после Ла Бамба /кафич со најубавата тераса на Балканот отиде во надолна линија и ова се очекуваше.....мислам стружанец ќе градит...и после се знајт згради до нив кај Леа и тако даље.
odamna La Bamba zamina vo istorija. Mladite generacii i ne znaat deka voopšto postoelo nešto takvo na ova mesto.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
253
Поени од реакции
567
Trebit da se gradit I razvivat po cekoja cena I to e fakt, ali mesto kako Ohrid da go gradis ovaka ti e cisti kriminal. Niz carsija ko ke pominam iam custvo kao niz bitpazar da sum, se poke I poke licit i deluvat na nekoe muslimansko ulice nalik onie gostivar i tetovo, da se kacis vo nekoj od pogornite stanoj so dobra gledka niz centar ke pomislis Bagdad si. Ondeka pa novine zgradi sho gi praet kaj Bejbunar i Rasadnikon kao site da se gardeni vo doba na SSSR nalik nekoj komunisticki bolnici se, kolku trebit da si van zdrav razum 21vek na onaka brisan prostor za da go prajs ova momentalnovo. Ke recis Skopje e daleku poloso ama znacejneto i mestopolozbata ne mu se ni priblizno kao na Ohrid, a sepak gi imat ovie od Luna, Bisi, Capitol I Attica sho iapk se trudet da izgradet neso pristojno I so vkus za razlika od kaj nas na celo so Trim&Lum ko samo tie da se upm
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.578
Поени од реакции
10.760
Decki zdravo, edno prasanje:
Kolku se dvizi od prilika m2 na stanben prostor vo stariot del? Konkretno mislam na Nada fileva, delot od saatot do bivsa tvM.

Thx.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.933
Поени од реакции
14.893
Кој е хотелот кај шо се затруле луѓето од хлор ?
Тино ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom