Охрид

Член од
13 јануари 2015
Мислења
777
Поени од реакции
248
Морам една пофалба тука за вила Минами.
Втор пат одам и втор пат прекрасно услужени, најадени, напиени се ко шо треба (y)
Овој пат јадевме дивеч, срна и свинско месо во грне, предобро беше.
Моја препорака за оној кој ќе оди.
Иако цените ги имаат наткренато ама за услугата, храната и топлиот амбиент вреди секој денар потрошен, погледот одозгора кон Охридско е прича за себе.
Прегледај го приврзокот 370645

Прегледај го приврзокот 370646

Прегледај го приврзокот 370647
Не вреди патешествието кое треба да го поминеш за да стигнеш до Минами, со тоа што се нуди.
Полош пат во живот не сум возел
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.762
Поени од реакции
14.459
Не вреди патешествието кое треба да го поминеш за да стигнеш до Минами, со тоа што се нуди.
Полош пат во живот не сум возел
Е не знам, лош е патот и тоа јас сум човек шо е паничар кога се возам низ такви кривини на високо ама на крај вредеше. Не е многу пат бе одма се стига, сум се возела со саати на полошо :)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.477
Сега хотелчево во Лагадин е легално или не, одлучи некој? Ем го има на листа на дивоградби, ем судот ја поништил забраната за градење.
Далјан пак некој си копа и гради, кучињата лаат, караванот си врви. Останавме неми сведоци на пропаста на градов
Kј се сеа тие шо галамеа пред 2 год ,за минарето,џамијата,дивоградбата кај чинарот,лагадин итн.....Мукла....сега новиот градски татко уста не отварат за тие работи....онај шо висит кај пицериана секој ден уста не отварат само се сликат за на фб и охридските портали.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.863
Поени од реакции
12.191
Охриѓанец се повредил при пад во шахта, тужел и сега треба да плати оштета од 200 илјади денари на ЈП „Нискоградба“

"Судот не ги зеде во предвид нашите докази, не ги зеде предвид ниту видео снимките од камерите за надзор од маркетот, фотографии од шахтата, повика само еден минувач кој ме крена од шахтата. Пресудата беше со едно образложение, дека сум морал да гледам кај одам."

Дечки то е, и на улица ако ве прегазит пијан возач, вие сте криви пошо не сте гледале кај ојте.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.356
Поени од реакции
75.597
Не вреди патешествието кое треба да го поминеш за да стигнеш до Минами, со тоа што се нуди.
Полош пат во живот не сум возел
Више неколку години се канам да идам на одмор таму и све ме спречуваат некои информации за патот до таму, дека е срање и сл.

Охриѓанец се повредил при пад во шахта, тужел и сега треба да плати оштета од 200 илјади денари на ЈП „Нискоградба“

"Судот не ги зеде во предвид нашите докази, не ги зеде предвид ниту видео снимките од камерите за надзор од маркетот, фотографии од шахтата, повика само еден минувач кој ме крена од шахтата. Пресудата беше со едно образложение, дека сум морал да гледам кај одам."

Дечки то е, и на улица ако ве прегазит пијан возач, вие сте криви пошо не сте гледале кај ојте.
у Охрид на суд е како во Кавадарци на суд
поише правда ќе добиеш да отидеш на суд кај УЧК у Гостивар, Дебар или некое слично место
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.477
Охриѓанец се повредил при пад во шахта, тужел и сега треба да плати оштета од 200 илјади денари на ЈП „Нискоградба“

"Судот не ги зеде во предвид нашите докази, не ги зеде предвид ниту видео снимките од камерите за надзор од маркетот, фотографии од шахтата, повика само еден минувач кој ме крена од шахтата. Пресудата беше со едно образложение, дека сум морал да гледам кај одам."

Дечки то е, и на улица ако ве прегазит пијан возач, вие сте криви пошо не сте гледале кај ојте.
Шансите се мали ама би сакал џепаров да победит на суд....само и самиот знајт дека СДСМ умре 2004 г така да надежта само му ги продолжвит страдањата.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.863
Поени од реакции
12.191
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.709
Поени од реакции
1.477
Охриѓанец се повредил при пад во шахта, тужел и сега треба да плати оштета од 200 илјади денари на ЈП „Нискоградба“

"Судот не ги зеде во предвид нашите докази, не ги зеде предвид ниту видео снимките од камерите за надзор од маркетот, фотографии од шахтата, повика само еден минувач кој ме крена од шахтата. Пресудата беше со едно образложение, дека сум морал да гледам кај одам."

Дечки то е, и на улица ако ве прегазит пијан возач, вие сте криви пошо не сте гледале кај ојте.
за шахтите и за другите работи немат пари ....а за оградата на оџата од каиро шо му донесе 2000 гласој се најдоа општински пари....невидено лицемерие.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.094
Поени од реакции
2.707
Дечки, дали некој ја познава Марија Шиникоска? Мајката со 3 деца? И како да стапам во контакт со неа?
Оваа е една од најголемите преварантки во Охрид.

Се претставува пред медиумите дека е самохрана и разведена мајка ама не е така. Јас имам лично искуство со неа...

Во мојот дом на приземје од 40 квадрати живееше под кирија лани од јули месец па се до крајот на април оваа година.

Ме заглави со неисплатени сметки кон ЕВН и со кирија од последните два месеци...

Официјално разведена ама со маж е кај мене заедно живееја под кирија...

Имаат добиено социјален стан во Центар што најверојатно го издаваат под кирија за сума од 200-250 евра...

Јас оваа особа ја објавив на фејсбук дека е голема преварантка и тоа што плаче/кука/лее солзи сето тоа е глумење... Па нормално секој може да изглуми плачење и леење на солзи...

А и цел Охрид ги зборува тие дека цела фамилија се преваранти...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.855
Поени од реакции
9.451
Не вервите многу на вакви особи што плачет по телевизии и ич не жалете ги имат многу посиромашни семејства ама се борет со сите сили не им текнало на памет милостина да барет. Зад сите овие имат некоја гомнарија во позадина.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.060
Поени од реакции
2.093
Ми се плачит кога ќе ми текне што не чека нас и градот летово.

Поново издавање шанкови, боксови, палачинки, пченки, лесковачка, Аца Лукас, Стоја, Хангар, тоа УНЕСКО има да го сркне со лајче...

Ако можам да го преспијам летово ќе биде супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom