Охрид

Член од
4 јуни 2014
Мислења
111
Поени од реакции
35
Begaj od site ovie lokacii sho gi spomna, normalno zavisi so kolkav budget raspolagas a nekogas podobro i da pocekas malce da ti ispadnit podobra sansa nego posle da ti e krivo ipak Stan planiras da zemas, @ohrid66 veke dobro ti dal uvertira koj lokacii I firmi ti se podobri edino bi nadopolnal samo od Racha do Lagadin I jeste da ne e urban Ohrid Ali so kola ti e na 5min :)
Рача е добра локација? Видов дека и таму се гради исто.

А на овие локации кои @ohrid66 ги спомна дали се гради? Или ако начекам да се продава постар стан?
 
Член од
24 август 2017
Мислења
135
Поени од реакции
234
Pa Racha veke se smetat za luksuzna naselba jas koa bi zemal nov stan vo Ohrid bi gledal od Racha do Lagadin so dobar pogled ali to e moj licen vkus , inace imash sho gradet na lokaciite dali nov ili star Stan bi odbrala zavisi pred se od tebe kraj kraeva ti gi davas parite I najubo si gi znajs presmetkite :)
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
111
Поени од реакции
35
Pa Racha veke se smetat za luksuzna naselba jas koa bi zemal nov stan vo Ohrid bi gledal od Racha do Lagadin so dobar pogled ali to e moj licen vkus , inace imash sho gradet na lokaciite dali nov ili star Stan bi odbrala zavisi pred se od tebe kraj kraeva ti gi davas parite I najubo si gi znajs presmetkite :)
Ти благодарам многу.

Извини што те тормозам, ама дали имаш идеа како ги нашла кој ја гради пример оваа зграда?
Агенцијава ја прашав, ама се друго ми одговори освен тоа :)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.531
Поени од реакции
1.244
Ти благодарам многу.

Извини што те тормозам, ама дали имаш идеа како ги нашла кој ја гради пример оваа зграда?
Агенцијава ја прашав, ама се друго ми одговори освен тоа :)
во рача за брзо време ќе се градит зграда со станови од 30-45 м2,која фирма појма немам.
имат една гостиварчанка мажена во охрид ,жива превара е ,им обеќават ефтини станови,им земат капар и после бркајне по судови,ова им го правит на луѓе во странство а и од другите градови,на охриѓани не,од неа подалеку.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.531
Поени од реакции
1.244
Ти благодарам многу.

Извини што те тормозам, ама дали имаш идеа како ги нашла кој ја гради пример оваа зграда?
Агенцијава ја прашав, ама се друго ми одговори освен тоа :)
Koj ја градит ...Х? Мајсторите Љочка и Љачка....
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
111
Поени од реакции
35
во рача за брзо време ќе се градит зграда со станови од 30-45 м2,која фирма појма немам.
имат една гостиварчанка мажена во охрид ,жива превара е ,им обеќават ефтини станови,им земат капар и после бркајне по судови,ова им го правит на луѓе во странство а и од другите градови,на охриѓани не,од неа подалеку.
Па мене не ми се јасни и луѓето што така даваат капар, до толку ли да не размислат и да се консултираат...
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.259
Поени од реакции
554
во рача за брзо време ќе се градит зграда со станови од 30-45 м2,која фирма појма немам.
имат една гостиварчанка мажена во охрид ,жива превара е ,им обеќават ефтини станови,им земат капар и после бркајне по судови,ова им го правит на луѓе во странство а и од другите градови,на охриѓани не,од неа подалеку.
која е таа?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12.687
Поени од реакции
13.229
Морам една пофалба тука за вила Минами.
Втор пат одам и втор пат прекрасно услужени, најадени, напиени се ко шо треба (y)
Овој пат јадевме дивеч, срна и свинско месо во грне, предобро беше.
Моја препорака за оној кој ќе оди.
Иако цените ги имаат наткренато ама за услугата, храната и топлиот амбиент вреди секој денар потрошен, погледот одозгора кон Охридско е прича за себе.
1678148119615.jpg

1678148133327.jpg

1678148667526.jpg
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.604
Поени од реакции
666
Морам една пофалба тука за вила Минами.
Втор пат одам и втор пат прекрасно услужени, најадени, напиени се ко шо треба (y)
Овој пат јадевме дивеч, срна и свинско месо во грне, предобро беше.
Моја препорака за оној кој ќе оди.
Иако цените ги имаат наткренато ама за услугата, храната и топлиот амбиент вреди секој денар потрошен, погледот одозгора кон Охридско е прича за себе.
Прегледај го приврзокот 370645

Прегледај го приврзокот 370646

Прегледај го приврзокот 370647
Се е ова убаво ама се кладам дека цените биле како да ручаш на покривот од Бурџ Калифа во Дубаи .
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12.687
Поени од реакции
13.229
Се е ова убаво ама се кладам дека цените биле како да ручаш на покривот од Бурџ Калифа во Дубаи .
За разлика од другите кафани низ Охрид воопшто не.
Лани во Октомври кога бев дури и многу ефтино ми се виде, нормални цени.
Оваа година нормално со поскапувањето цените се кренати, зависи шо јадиш, на пример дивечот беше 600 денари порција шо е многу за наш стандард ама се друго беше ок.
Охрид знаеме дека е поскап во однос на Битола на пример, така да не ме изненади многу.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
11.981
Сега хотелчево во Лагадин е легално или не, одлучи некој? Ем го има на листа на дивоградби, ем судот ја поништил забраната за градење.
Далјан пак некој си копа и гради, кучињата лаат, караванот си врви. Останавме неми сведоци на пропаста на градов
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
102
Поени од реакции
101
Сега хотелчево во Лагадин е легално или не, одлучи некој? Ем го има на листа на дивоградби, ем судот ја поништил забраната за градење.
Далјан пак некој си копа и гради, кучињата лаат, караванот си врви. Останавме неми сведоци на пропаста на градов
Ќе почекаме да се договорет, а до тогаш ќе си го напрает и ќе е жално да се турнит.

Исто извиднички, плочите ќе ги турнет ама апартманите шо се напраени одма до нив изгледа никој не се замарат со нив, тие се легални. За насипот пред пензионерсконо (читај хотелон) скокаја со полиции со глупости, со пичке материне, па енеј го уште е тука помина караванот,кучињата престанаја да лает
 
Член од
14 август 2006
Мислења
40.781
Поени од реакции
70.482
на пример дивечот беше 600 денари порција шо е многу за наш стандард
Дивеч 600 ден. порција е неверојатно ефтино. Вие у нескопје ако имате дивечи од по 500 денари порција кажете, не се срамите.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.604
Поени од реакции
666
Дивеч 600 ден. порција е неверојатно ефтино. Вие у нескопје ако имате дивечи од по 500 денари порција кажете, не се срамите.
Зависи од дивечот и количината ...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.761
Поени од реакции
15.416
Дивеч 600 ден. порција е неверојатно ефтино. Вие у нескопје ако имате дивечи од по 500 денари порција кажете, не се срамите.
Јебени пилешки прсти у Скопје се 300-350 ден. Овие за дивеч викаат дека многу е 600 ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom