Охрид

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
хаха ај погодиги трите улички шо се кај полигонот?
Серафим Китаноски, Страшо Пинџур, Војдан Чернодрински:icon_mrgr:

Кај црногорцине тој дел не ми е познат многу, и таму после галичица тие улици:icon_mrgr:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.750
Серафим Китаноски, Страшо Пинџур, Војдан Чернодрински:icon_mrgr:

Кај црногорцине тој дел не ми е познат многу, и таму после галичица тие улици:icon_mrgr:
ти си за Водич/ка на охрид и плата од 1000 евра
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Сме имале и улица Анастасија Узунова :confused:?
Aма со Прилеп не мојме.Заради имињава.
Бидимаж во нас. Бончејца, Борка Левата, Димо Нареднико, Цена Џинорож, Борка Медарот, НОЖОТ, Спиро Црне итн.
Автоматски споено мислење:

Сме имале и улица Анастасија Узунова :confused:?
Aма со Прилеп не мојме.Заради имињава.
Бидимаж во нас. Бончејца, Борка Левата, Димо Нареднико, Цена Џинорож, Борка Медарот, НОЖОТ, Спиро Црне итн.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Aма со Прилеп не мојме.Заради имињава.
Бидимаж во нас. Бончејца, Борка Левата, Димо Нареднико, Цена Џинорож, Борка Медарот, НОЖОТ, Спиро Црне итн.
Автоматски споено мислење:



Aма со Прилеп не мојме.Заради имињава.
Бидимаж во нас. Бончејца, Борка Левата, Димо Нареднико, Цена Џинорож, Борка Медарот, НОЖОТ, Спиро Црне итн.
Јас живеам/живеев на Димо Наредникот ( за жал веќе години сум во Охрид ) , а еве ви уште неколку улици во Прилеп .... Ристо Секирчанец , Сотка Џигиџик , Мице Козар , Трајко Тарцан итн . ... сите овие и тие ти што ги спомна се народни херои .
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Интервју држит пред најголемата дивоградба во градов, отворено го поддржвит Мерко според кој во Струга немало ниедна дивоградба, и уш барат поддршка од народов. И ќе ја добијат од некој слепци шо е најстрашно.

СДСМ ќе го поддржи Мерко во Струга зашто имало промени после критиките, вели Заев
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Јас живеам/живеев на Димо Наредникот ( за жал веќе години сум во Охрид ) , а еве ви уште неколку улици во Прилеп .... Ристо Секирчанец , Сотка Џигиџик , Мице Козар , Трајко Тарцан итн . ... сите овие и тие ти што ги спомна се народни херои .
Зошто за жал?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.514
Интервју држит пред најголемата дивоградба во градов, отворено го поддржвит Мерко според кој во Струга немало ниедна дивоградба, и уш барат поддршка од народов. И ќе ја добијат од некој слепци шо е најстрашно.

СДСМ ќе го поддржи Мерко во Струга зашто имало промени после критиките, вели Заев
Секако Мерко тепвит овде не му требит СДСМ т.е. му требит да неморат да купвит гласој и да е посигурен уште ко се кандидира се знаеше дек ојт на сигурно. Овај вашиов и ќе бидит бивш градоначалник за скоро шансите да добиет се мали го спаси шо имат 2 круг се појави Гоцка и незнам со кој ум го кандидираа ко знаеа дек ќе го јадет со него само имет простор сеа да присоберет гласој паметните ко Нефи ваква ситуација чекет и ќе искористет најмногу 4 години ќе прает шо сакет
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Зошто за жал?
Затоа што кога дојдов не планирав да седам толку долго време овде ама така излезе . Башка шо Прилеп е велеград за Охрид ;)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Затоа што кога дојдов не планирав да седам толку долго време овде ама така излезе . Башка шо Прилеп е велеград за Охрид ;)
Ај не кажвај, ти се бендисаа чинарите во охрид па сеа прилеп велоград
 

Kajgana Shop

На врв Bottom