Охрид

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.213
Поени од реакции
8.353
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Мислам Вакчаре имет линија 5:30 од Скопје за Струга овде си негде 9 сатот
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
10.666
Сега беше шансата малите партиии да најдат еден заеднички кандидат и заедно со неопределените ќе успеееја да одат во втор круг и мислам третата опција ќе успееше.....нажалост,неслога и неорганизираност им помагат да останат уште 4 г.на овие две секти.
Да, пример за советници излегоја неколку помали "партии". Не знам дали да ги наречам партии, иницијативи ваљда е поконцизно. "Охрид пред се" и уште нешто, Обединета Македонија ваљда се викаа? Ни една зелена партија не излезе со некој еколошки проект ( ако не ги рачунаме ребрендираните ДУИ ).
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.232
Поени од реакции
955
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.477
Поени од реакции
1.576
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
А зошто ти ми кажуваш што и како да правам, поинаку од тоа што те прашувам?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.829
Поени од реакции
17.737
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Галеб имаш во 6 (Белград - Охрид) , би требало да е кун 8:45 - 8:50 на аеродром.
Е сега корона времиња, најубо да си
прашаш на нивната ФБ страна...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.232
Поени од реакции
955
Ако имаТ некој повеке инфо нека пишиТ..кога беше тепачката помеѓу бугарашите Вангелис и Трене во Софија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom