Охрид

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.260
Поени од реакции
8.405
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Мислам Вакчаре имет линија 5:30 од Скопје за Струга овде си негде 9 сатот
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.437
Поени од реакции
10.929
Сега беше шансата малите партиии да најдат еден заеднички кандидат и заедно со неопределените ќе успеееја да одат во втор круг и мислам третата опција ќе успееше.....нажалост,неслога и неорганизираност им помагат да останат уште 4 г.на овие две секти.
Да, пример за советници излегоја неколку помали "партии". Не знам дали да ги наречам партии, иницијативи ваљда е поконцизно. "Охрид пред се" и уште нешто, Обединета Македонија ваљда се викаа? Ни една зелена партија не излезе со некој еколошки проект ( ако не ги рачунаме ребрендираните ДУИ ).
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
982
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.702
дојди си во охрид еден ден порано,такси до аеродром,така функционират животот...зш си прајш стрес самиот.....
А зошто ти ми кажуваш што и како да правам, поинаку од тоа што те прашувам?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.898
Поени од реакции
17.886
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
Галеб имаш во 6 (Белград - Охрид) , би требало да е кун 8:45 - 8:50 на аеродром.
Е сега корона времиња, најубо да си
прашаш на нивната ФБ страна...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
982
Ако имаТ некој повеке инфо нека пишиТ..кога беше тепачката помеѓу бугарашите Вангелис и Трене во Софија?
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.356
Поени од реакции
23.390
Сте слушнале до сега за улица Тетовска во Охрид? :cautious:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.898
Поени од реакции
17.886
Сте слушнале до сега за улица Тетовска во Охрид? :cautious:
Ја најдов УЛИЦАТА!
Уствари е сокаче меѓу Абас Емин и Охридска Бригада, зато Коста скаат да ја реновират.Секако тука веќе ги асфалтира другиве, па за 200 метри останато имат по Абас Емин сигурно:cautious:

Screenshot_20211020_174759.jpg
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.356
Поени од реакции
23.390
Ја најдов УЛИЦАТА!
Уствари е сокаче меѓу Абас Емин и Охридска Бригада, зато Коста скаат да ја реновират.Секако тука веќе ги асфалтира другиве, па за 200 метри останато имат по Абас Емин сигурно:cautious:
Ova e fakticki presekot kaj prodavnicata Bonida, pa nadolu do Ohridska bridaga:shok2:
Da umrev denes nemase da znam deka sokacevo so 6 kuki, se vikalo uluca Tetovska:icon_mrgr:

Да,а и за Винковачка,Прилепска....мислам и Будва имат.
Vinkovacka I Budva se sestra I polusestra na Zeleznicka :pipi:Niv gi znam, Tetovska "nikad cula" :toe:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
982
Ova e fakticki presekot kaj prodavnicata Bonida, pa nadolu do Ohridska bridaga:shok2:
Da umrev denes nemase da znam deka sokacevo so 6 kuki, se vikalo uluca Tetovska:icon_mrgr:


Vinkovacka I Budva se sestra I polusestra na Zeleznicka :pipi:Niv gi znam, Tetovska "nikad cula" :toe:
Мислам дека имат две улици Караорман? Едната е кај Суна од туристичка десно а другата Лескоец,а лескоец припаѓат во Охрид?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.898
Поени од реакции
17.886
Мислам дека имат две улици Караорман? Едната е кај Суна од туристичка десно а другата Лескоец,а лескоец припаѓат во Охрид?
Да.
Едната е од Суна кун Карабегомала уличено.
И Илинденска имат две, од Горна Порта кун Воска Амбулантана и втората во Велгошти.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.356
Поени од реакции
23.390
Sramota more, ulicive ne si gi znajme :icon_mrgr: Ke te prasat coek od negde, ke se cudis ko udren " kaj e sega ova" :icon_mrgr:

Imase nekoj postirano slika od nekoe sokace, kaj ulica Galicica. Se skapav cudenje kaj e ulicava slikana. De poznato mesto, ama nemav pojma kaj e.
Ohrid ko Melburn da e :pos:
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
982
Sramota more, ulicive ne so gi znajme :icon_mrgr: Ke te prasat coek od negde, ke se cudis ko udren " kaj e sega ova" :icon_mrgr:

Imase nekoj postirano slika od nekoe sokace, kaj ulica Galicica. Se skapav cudenje kaj e ulicava slikana. De poznato mesto, ama nemav pojma kaj e.
Ohrid ko Melburn da e :pos:
хаха ај погодиги трите улички шо се кај полигонот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom