Охрид

Член од
10 септември 2016
Мислења
7.584
Поени од реакции
13.582
Има лек и за Нефи. Ништо не е невозмомно. Нека си победи Гоце, па ќе го снема и Нефи.
Ако една реновација во времето на дпне и сдс кошта 300.000€, во Гоцево време ќе кошта 30.000€.
Од негде мора да се почне да се менува. Државава ни е на шкрги. Каков е таков е, од Гоце мора да се почне да се брани државата.
А и убаво си рече, ако победи тој, после како домино ќе стане и во сите градови.
А ако си викате ,,не, нема шанси да победи" и да си дремете дома, сигурно е дека нема да победи.
Дајте му ја поддршката на човекот, или па нека ви се веат албански знамиња на тврдината, наместо македонското од Кутлеш.
Goce vageta e spijon staven od zaev protiv vmro taka da si znajate ocigledna e rabotata neli gledate vagetata ja frli bas nakaj kandidaot na vmro
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.354
Поени од реакции
23.369
Не ќе му текнит на Абас Емин митинг да напрајт до ископанана шахта :icon_mrgr:материјал имат за зборување за сите пари. И на крај гратис едно пакетче вегета во шахтата :vozbud:
 
Член од
31 август 2021
Мислења
56
Поени од реакции
216
Добро де, што манга е тој нефи? Колку % шошони има во Охрид?
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.354
Поени од реакции
23.369
Добро де, што манга е тој нефи? Колку % шошони има во Охрид?
Dovolno za ucenuvanje.
Dovolno za da im pokazat koj odlucuva.
Dovolno da im svitkaat kicma na DPMNE I SDSM.
Dovolno za da si gi ispolnuvaat nivnite zelbi I kaprici.
Ete tolku ima.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
56
Поени од реакции
216
Dovolno za ucenuvanje.
Dovolno za da im pokazat koj odlucuva.
Dovolno da im svitkaat kicma na DPMNE I SDSM.
Dovolno za da si gi ispolnuvaat nivnite zelbi I kaprici.
Ete tolku ima.
Значи отприлика 2-3%.
Толку им е потребно на нашиве бескичмењаци
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
979
Добро де, што манга е тој нефи? Колку % шошони има во Охрид?
Дпмне му ги отвори очите, вратите насекаде од 1998 година и тој си терат по свое дури некој нему ставит знак Стоп пред носот,сега засега му одит ко подмачкано.
Колку се ќе се знајт после пописот,без попис?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
554
Поени од реакции
1.131
Цел живот кукаме ради дпмне и сдсм и на крај пак кај нив завршуваат гласовите. Дали годинава нешто конкретно ке смениме во однос на гласањето ?! .... Секој еден незадоволен треба да гласа за некоја трета опција а не на крајот од денот истиот што се жалел од девет најголеми партии и осетил на своја кожа мака да гласа пак за нив. Конкретно муабет од типот абе за дпмне ке гласам тој и тој ми е комшија или ке гласам за сдсм ради то шо баба му од Коста и баба биле пријателки.:pos::facepalm:
Морат од негде да се почнит некоја промена а то зависит најпојќе од нас.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
979
Цел живот кукаме ради дпмне и сдсм и на крај пак кај нив завршуваат гласовите. Дали годинава нешто конкретно ке смениме во однос на гласањето ?! .... Секој еден незадоволен треба да гласа за некоја трета опција а не на крајот од денот истиот што се жалел од девет најголеми партии и осетил на своја кожа мака да гласа пак за нив. Конкретно муабет од типот абе за дпмне ке гласам тој и тој ми е комшија или ке гласам за сдсм ради то шо баба му од Коста и баба биле пријателки.:pos::facepalm:
Морат од негде да се почнит некоја промена а то зависит најпојќе од нас.
уште во првиот круг ќе се видит незадоволството од двете партии,ќе паднат под 10000
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
27
Цел живот кукаме ради дпмне и сдсм и на крај пак кај нив завршуваат гласовите. Дали годинава нешто конкретно ке смениме во однос на гласањето ?! .... Секој еден незадоволен треба да гласа за некоја трета опција а не на крајот од денот истиот што се жалел од девет најголеми партии и осетил на своја кожа мака да гласа пак за нив. Конкретно муабет од типот абе за дпмне ке гласам тој и тој ми е комшија или ке гласам за сдсм ради то шо баба му од Коста и баба биле пријателки.:pos::facepalm:
Морат од негде да се почнит некоја промена а то зависит најпојќе од нас.
да само да се гласат за трета партија, не појќе за сдсм или дпмне, исто срање се двете само различна боја.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.696
Поени од реакции
58.191
Најбоље е да ги смениме охриѓани и да стаиме некои кои не се у клиентелистички односи со Нефи и албанска мафија, оти очигледно вашите татковци, браќа, чичковци и остали, му го пушат јако.
Вие ќе идете у Радовиш, кај што нема да можете да им пушите курови на Албанците, а на ваше место ќе дојдат од латинска Македонија, сеуште некомпромитирани Македонци.
Автоматски споено мислење:

само да не стават од Скопје луѓе, ние сме бољи у пушење од вас
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2016
Мислења
39
Поени од реакции
119
Убо рече братон..Едниов за заби другиов за крвна слика...Никој од нив немат врска со менаџирање, и на све то, уште ко ги видов советничкине листи, мрак..Сватив дека до сега и не ни било толку лошо, туку допрва почвет маките за нас...Тотално без никаква идеја, без добар кадар кој шо би работел за доброто на градот, гледам едниов тргна да ги придобиват ромите, другиот замина струга кај села на "ручек"...Сега можам да набројам 20тина млади деца со факултети, со идеии кој шо ќе помогнет да тргниме малце од малце...Почнаја по врати да тропет, секакви ветувања, ам шо луѓе се то бе, без срам, те гледет во очи, ти даваат надеж и те лажат, за утре да те заборават..Се надевам дека ќе сте паметни, и ќе си сејте дома на фамилијарен ручек со најблиските, а кој е глуп нека ојт и нека ги гласат..Кој сака нека ме свати како сака, ама мојот образ нема цена..Додека мој блиски со факултети, кој се труделе седат дома без работа, ботојве нека седет по канцеларии и нека лапет пари, ненаситни...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.254
Поени од реакции
979
Сега беше шансата малите партиии да најдат еден заеднички кандидат и заедно со неопределените ќе успеееја да одат во втор круг и мислам третата опција ќе успееше.....нажалост,неслога и неорганизираност им помагат да останат уште 4 г.на овие две секти.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.702
Дечки, знаете некој превозник (автобус/комбе) што врши превоз Скопје-Охрид, со тргнување помеѓу 05-07 часот наутро? Треба да сум на аеродром во Охрид, во 10 часот наутро. (Не денес)

Македонија сообраќај, Галеб и Бисер Пром најрано тргаат во 8:00.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom