Охрид

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Сите топалавци завршија во каубојсконо со врски,на едниот го прашале за 2 кој е онај на сликана незнаел па му шепнале дека е тито.Сега се комити,патриоти,едниот беше во лавојте, хаха легенди.
Кое е то каубојско бе? Постојт уште? :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
му бил син на митко бродарон(kлошар невиден)шо со екипата шо завршија во дефекното(или вечерно кај шо завршвеја основно понављачите) му беа обезбедување на премиерот од 1998...и на претседателот од 1999.
И јас слушнав дека се искарал со некој во Битола па после го начекал кај летница и се десило то шо се десило.Требало да одит 10 г во Сурѓун/апсааана, ама кој ке е ДПМНЕ на власт,а тие ги имаат горенаведениве врски.....тогаш ја фаќаш бежанијата прекуокеанска и мојш да речиш си завршил ......
Сега испадна друга сторија дека уствари него го закачиле со нож, ама приказните се 3 спрема 2 во контра правец.Па не било бе толку одамна па да не се знајт точно...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Кое е то каубојско бе? Постојт уште? :D
Порано беше работнички универзитет Кочо Рацин, то каубојско беше како вечерна школа. Кој не можеше основно да завршит, таму го пуштаја. Чим повторвиш едно одделение два пати, нешто не е во ред со тебе. За една школска година се земаја две (прво полугодие седмо, второ полугодие осмо). Топал, Џачка се само дел од кадрите излезени од таму.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сега испадна друга сторија дека уствари него го закачиле со нож, ама приказните се 3 спрема 2 во контра правец.Па не било бе толку одамна па да не се знајт точно...
Одењето во Америка е во прилог на првата статија... Зошто инаку би одел? Во секој случај, чудесен е ликот. Доста ни се челници со примитивно однесување.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Незнам за вас ама јас не би гласал ликови кои на обвинување во очи дека крадат и лажат они молчат и не порекнуваат ништо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Одењето во Америка е во прилог на првата статија... Зошто инаку би одел? Во секој случај, чудесен е ликот. Доста ни се челници со примитивно однесување.
Јас би рекла доста е и за челници кои маскираат примерно однесување, се претставителни и елоквентни, а во позадина ни ја цицаат крвта и го туркаат градот во пропаст со години. 30 години ваквите се на власт не видовме баш и некој напредок.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас би рекла доста е и за челници кои маскираат примерно однесување, се претставителни и елоквентни, а во позадина ни ја цицаат крвта и го туркаат градот во пропаст со години. 30 години ваквите се на власт не видовме баш и некој напредок.
Се сложувам, ама дали тоа значи дека треба да се оди во друга крајност? Сигурно од сите кандидати има некој спастрен и стабилен лик. Не ги знам другите, човечето го гледав со познатиот настап со вегета. На глобално МК ниво веројатно сме очајни со примитивноста на самиот врв и затоа имам таков став.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Се сложувам, ама дали тоа значи дека треба да се оди во друга крајност? Сигурно од сите кандидати има некој спастрен и стабилен лик. Не ги знам другите, човечето го гледав со познатиот настап со вегета. На глобално МК ниво веројатно сме очајни со примитивноста на самиот врв и затоа имам таков став.
Нема, тројца кандидати се. Двајца од водечките партии и овој.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Да знаев јас ќе се кандидирав :icon_mrgr: :pos:
i sto ke ponudese? ako glumis smirena i pristojna ke te izedat doktorite. niv muva me gi lazi a fakt e deka od doktor osven doktor drugo i ne moze da bide... ni minister, ii gradonacalnik, ni majstor, duri i ko turisti se nezgodni... si imaat oni svoj svet i tolku e.

ovoj so vegetava deluva ludo na prv pogled ama bar se sto kaza bese na mesto.
Автоматски споено мислење:

Прв проект, нивелирање на шахтите на Абас Емин :D

ti samo sakas pak da raskopaat tamu :icon_mrgr: ko za belja nafta ako najdat tesko vas posle :pos:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Па после 30 години градски татковци, кои не прават ништо, може добро ќе ни дојде една градска мајка :icon_mrgr:

Во Охрид победува Нефи. Знам болно е, ама таа е вистината. Победува оној кој што ќе направи поголем дил со Нефи, и така е години наназад. Токму од тие причини, Нефи нити мува го лази, нити закон го гони, нити ништо.
Партиските газолижачи слепо гласаат за партијата, и едните и другите. Гоце нема капацитет, нити финансии, нити моќ за да се докопа до фамозното место наречено Градоначалник.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Па после 30 години градски татковци, кои не прават ништо, може добро ќе ни дојде една градска мајка :icon_mrgr:

Во Охрид победува Нефи. Знам болно е, ама таа е вистината. Победува оној кој што ќе направи поголем дил со Нефи, и така е години наназад. Токму од тие причини, Нефи нити мува го лази, нити закон го гони, нити ништо.
Партиските газолижачи слепо гласаат за партијата, и едните и другите. Гоце нема капацитет, нити финансии, нити моќ за да се докопа до фамозното место наречено Градоначалник.
neka vlezi vo vtor krug pa ke vidime...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
neka vlezi vo vtor krug pa ke vidime...
Гоце да влезе во втор круг?

Нема теоретска шанса, а камо ли практична :pipi:
Соновите и желбите се едно, ама за жал реалноста е сосема поинаква
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.537
Гоце да влезе во втор круг?

Нема теоретска шанса, а камо ли практична :pipi:
Соновите и желбите се едно, ама за жал реалноста е сосема поинаква

teoretska sansa ima, na listata e....

realna? zavisi od ohrigagani... ako im odgovara ona sto pisa so nefi neka teraat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom