Охрид

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.420
Поени од реакции
11.559
Море овие битолчани ич не се иновативни.
Видоја охриѓани голи почнаа да се шетаат низ проштад, па ајде и тие да се подолу. Денес на Широк сокак реплика на охридската. :icon_mrgr:
@мкд владе ти реков јас „битолчани да не се поарни од охриѓани:X3:
Ne rekov deka sme ama pak od druga strana ne se ni falime deka sme top turisticka destinacija, ili bilo kakva koga sme kaj toa. Nas ni e dozvoleno da sme namkjori :rolleyes:.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
8.268
Ne rekov deka sme ama pak od druga strana ne se ni falime deka sme top turisticka destinacija, ili bilo kakva koga sme kaj toa. Nas ni e dozvoleno da sme namkjori :rolleyes:.
Па факт е дека Охрид е топ туристичка дестинација.Секој шо дошол во МК главна дестинација му е Охрид.Сигурно нема да оди Криволак или Тополчани.Тоа се фактите.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.271
Поени од реакции
8.416
Ne rekov deka sme ama pak od druga strana ne se ni falime deka sme top turisticka destinacija, ili bilo kakva koga sme kaj toa. Nas ni e dozvoleno da sme namkjori :rolleyes:.
Ја да сум некој фактор Охрид ќе е главен град на ова држава ако мојт држава да се наречит.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.420
Поени од реакции
11.559
Па факт е дека Охрид е топ туристичка дестинација.Секој шо дошол во МК главна дестинација му е Охрид.Сигурно нема да оди Криволак или Тополчани.Тоа се фактите.
Top e de vo republikata, ne e sporno toa. Sigurno so Dojran nema da ve sporedime. Arno ama tuka drugo e makata. Ufilmani se deka se nekoj faktor na globalen plan i odi posle dokazi im deka ne samo so ne se na globalen tuku i vo regionalen se nekade na dnoto. Sega gledas kaj e problemot?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.530
Поени од реакции
1.702
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.201
Поени од реакции
5.019
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
DOJRAN.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.995
Поени од реакции
14.755
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
Кај Мече, многу добра храна/услуга мислам и цена, не памтам, ама сигурно е поефтино од тие на кеј.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.256
Поени од реакции
986
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
сакаш скара на кило/кај ДАЦЕ спроти гимназијата
сакаш добра услуга и храна со нормални цени/ ПАНОРАМА малку погоре од новата автобуска станица ,и Ресторан Мече(во овие два ресторани ти се најдобри за цените)
пица добра во Немо,ама специјалитетот е 340денари
сакаш комбинација жива музика и поефтино од Грција//во ресторан Чун,во Света Софија,во тино,билјанини извори,
сакаш уште поефтино купви од продавница
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.622
Поени од реакции
6.952
сакаш скара на кило/кај ДАЦЕ спроти гимназијата
сакаш добра услуга и храна со нормални цени/ ПАНОРАМА малку погоре од новата автобуска станица ,и Ресторан Мече(во овие два ресторани ти се најдобри за цените)
пица добра во Немо,ама специјалитетот е 340денари
сакаш комбинација жива музика и поефтино од Грција//во ресторан Чун,во Света Софија,во тино,билјанини извори,
сакаш уште поефтино купви од продавница
Моментално Чун никако неможе да е пофтин од некоја си таверна у Грција и спаѓа во едно од поскапите места за јадење у Охрид а имаат и премал избор на јадење, ептен оскудно мени


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.495
Поени од реакции
50.461
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
Јас не пропуштам ручек на Билјанини извори секое одење.
Добар амбиент, храна, услуга. Цени нешто како по скопските кафани.

Irish pub ме изненади со ниски цени последниот пат, споредбено со соседните локали.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
74
Поени од реакции
118
Еве јас баш би сакал да ги прашам овие што се понудија дека ќе дадат препораки за во Охрид, да си поминеме убаво без глупостите набројани од претходно. Каде може да се испие кафе на раат со нормални цени (или ако ништо друго, нормален сооднос на цена/услуга), каде да се отиде на пристоен ручек каде што ќе биде топ и јадењето и услугата, а притоа ќе има нормален сооднос цена/квалитет.

Пишете препораки во еден пост, со 1-2 реченици за секој локал/место, па да знаеме ние така троа посиромашните туристи кај да седнеме.
Ресторани - Билјанини Извори, Четкар - Кино, Мече, Панорама, Стар Чинар, Тино и етц...
Ланч - Лајон, Ноа, Пабчинава, Бавча Канео(по лукз ама вредит) и остало
Пица - Леонардо, Сараиште, Виа Сакра, ДиАнголо и остало
Кафе - Зона, Аквариус, Октава, Кадмо и остало - на времето и Котва имаше за 30-40 ден ама пак фискални сликаја :tapp:,
Во глобала само избегви скопски шеми од фазонот на Егоист Оревче и остали срања и не ти бега топ одморче :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom