Охрид

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Да, со мајка ми се карал и така и рекол, дали ти знајш со кого зборвиш. На куќни пријатели им викнал полиција, иако биле со термин од матичен. Не им давал да се вакцинирет. Дно најголемо.
narod sakase promeni, eve promeni... kakvi likovi be SASHO MAJMUN :pos:, ova bitolski stil nadimak lol
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Имате ли мажи во Охрид? Да се соберат и да го исплескаат тој шерифот.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Кој е овој сирак жити се :ROFLMAO: нејсе, да се најде јунак да го ишљака, не е убаво тоа што им го прави на луѓето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Овие плукачиве на Охрид секоја година истата песна.
Морееееее ак не ти чинит, не идај, не те терат некој со сила Охрид да дојш, ак не ти се идат. Демек некој со пушка му стојт на гла, „амаааааан Охрид морат да појш“.
Разбирам да имаш Х причини, заради кои не сакаш да одиш некаде. И брате мили фино лепо таму повеќе не стапнуваш, ама не мора да плукаш, вакво е, такво е, и пак да се нацрташ таму.

Кога им ги читаш коментарине, мислиш дома со златни лажици јадат, кои пред употреба 3 пати ги полираат пред да бидат употребени. Или постелнината ја менуваат секој ден, пред тоа ја штиркаат и пеглаат, па после ја употребуваат.
A nie sto plukame i ne idime( osven sluzbeno, demek od sto se mora), smejme i ponatamu da plukame ili kako? Se znae li nesto :cautious:.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Кој е овој сирак жити се :ROFLMAO: нејсе, да се најде јунак да го ишљака, не е убаво тоа што им го прави на луѓето.
Сашо Мајмунон бе, шерифот на вакциналните пунктови. Мислев за овај прајш муабет за шљакање. :D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Имате ли мажи во Охрид? Да се соберат и да го исплескаат тој шерифот.
секоја година некој го плескат,сега пак зеде малку залет ама че го кркат од некој... со 4 букви....
Автоматски споено мислење:

narod sakase promeni, eve promeni... kakvi likovi be SASHO MAJMUN :pos:, ova bitolski stil nadimak lol
Промениииии, батката е активист на патриотската партија во опозиција....ко зна зна ко незна нек чита
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
A nie sto plukame i ne idime( osven sluzbeno, demek od sto se mora), smejme i ponatamu da plukame ili kako? Se znae li nesto :cautious:.
Плукај бе Владе, не е проблем.
Познато е македончето по плукањето, тоа ни е национален спорт.
Земи прочитај ја темата за одмор во Албанија, на сите од уста мед и млеко им тече, ако не си бил, ќе мислиш за Азурна обала пишуваат. А реалноста е сосема поинаква. Хотелот каде што си се сместил нема соодветна канализација, па во 5 часот секое утро доаѓа цистерна да ја исчисти септичката јама. Смрдеа во радиус од 2 километри. За ѓубре да не зборувам, за нечистотија исто, ама тоа е само мое искуство. И тоа не ме прави релевантна да плукам по туризмот во Албанија. Кому му се допаѓа повелете, мене не ми се допаѓа, па фино лепо Албанија како дестинација за пречкртав за век и веков.

Веќе реков дека Охрид и те како има маани и недостатоци. Тоа е јасно како ден. Ама секоја година истата приказна се вергла. И точно, охриѓани вакви, такви, онакви, АМАААААА демек битолчани поарни да не се :sneaky:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Овие плукачиве на Охрид секоја година истата песна.
Морееееее ак не ти чинит, не идај, не те терат некој со сила Охрид да дојш, ак не ти се идат. Демек некој со пушка му стојт на гла, „амаааааан Охрид морат да појш“.
Разбирам да имаш Х причини, заради кои не сакаш да одиш некаде. И брате мили фино лепо таму повеќе не стапнуваш, ама не мора да плукаш, вакво е, такво е, и пак да се нацрташ таму.

Кога им ги читаш коментарине, мислиш дома со златни лажици јадат, кои пред употреба 3 пати ги полираат пред да бидат употребени. Или постелнината ја менуваат секој ден, пред тоа ја штиркаат и пеглаат, па после ја употребуваат.
Абе тие истите плукачи цела зима ајвар и зелка туршија гнетет ама во Охрид изигравет примадони.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
АМАААААА демек битолчани поарни да не се :sneaky:
Овие се поголем гној и од Скопјани.

Охрид е убав кој знајт да поминит убо кој пошол да барат мани и да сликат фискални посери му се во старт се знајт зш е дојден таков за убајна сигурно не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom