Охрид

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Координатор за вакцинација е Сашо мајмунон. Од сите можни луѓе во градов, САШО МАЈМУНОН го имет одбрано. Еден со акал дали имат останато во општина??
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Координатор за вакцинација е Сашо мајмунон. Од сите можни луѓе во градов, САШО МАЈМУНОН го имет одбрано. Еден со акал дали имат останато во општина??
Прееска бев да се ревакцинирам, се расправаше со една жена се дереше на цел глас демек ти незнајш кој сум јас. Првиот пат ко бев се караше со цел група нешо крена узбуна.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Прееска бев да се ревакцинирам, се расправаше со една жена се дереше на цел глас демек ти незнајш кој сум јас. Првиот пат ко бев се караше со цел група нешо крена узбуна.
Да, со мајка ми се карал и така и рекол, дали ти знајш со кого зборвиш. На куќни пријатели им викнал полиција, иако биле со термин од матичен. Не им давал да се вакцинирет. Дно најголемо.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
468
Поени од реакции
866
Неам одамна Септември бидено Охрид.
На лето ми е ногу гужва и галама, некако не ми е до Аца Лукас дојдено.
Чинит Септември ушче? Топла е водана?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Билтен за Охрид, петок:
Штрајк пред Градиште, колони со изгубени возачи кои немаат идеја каде да се паркираат. Лагадин изоран и оставен така како ораница спремен за садење на пченица...
Метропол со нови лежалки и чадори, лежалка 200ден... Водата полна со пикавци како никогаш. (стока пуштена на најјако)
Вечерта концерт на Саша Матиќ...
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
АЛАРМ ЗА МАКЕДОНСКА МУЗИКА!

Македонија сака, Македонија може и Македонија има музика за дводневен стадионски фестивал!

На 31.07 и 01.08 на стадионот Билјанини Извори во Охрид за прв пат во историјата на независна Македонија во предвечерието на големиот национален празник Илинден ќе прославиме со повеќе од 40 македонски музички артисти.

Од понеделник 27.06 до петок 01.07 ќе бидат објавени овогодинешните изведувачи на големиот музички фестивал АЛАРМ 2021

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 01.07 петок преку продажната мрежа на КУПИ КАРТИ ЗА СЕ како и онлајн на www.kupikartizase.com

НАВИВАЈ ЗА МАКЕДОНСКА МУЗИКА!!!


FB_IMG_1624796791414.jpg


Иницијатива за ок фестивал, ама зошто бе побогу пак го редите во тие проклети 3 дена.... Најубото нешо шо мојт да се десит за Охрид е да се избришит од календар периодов од 29ти Јули до 3ти Август.
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Да прашам во Охрид во Сала "Билјанини извори" со каква вакцина против Ковид 19 вакцинираат моментално?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Да прашам во Охрид во Сала "Билјанини извори" со каква вакцина против Ковид 19 вакцинираат моментално?
Со то шо имат на лагер со то.
Автоматски споено мислење:

Неам одамна Септември бидено Охрид.
На лето ми е ногу гужва и галама, некако не ми е до Аца Лукас дојдено.
Чинит Септември ушче? Топла е водана?
Најубо е.
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Да прашам во Охрид во Сала "Билјанини извори" со каква вакцина против Ковид 19 вакцинираат моментално?
Татко ми се вакцинираше пред 3 дена со Фајзер. Мислам дека уште вакцинираат со неа.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Неам одамна Септември бидено Охрид.
На лето ми е ногу гужва и галама, некако не ми е до Аца Лукас дојдено.
Чинит Септември ушче? Топла е водана?
Од 15 август до 15 септ е нај нај добриот период во Охрид за летување.
Автоматски споено мислење:

Прееска бев да се ревакцинирам, се расправаше со една жена се дереше на цел глас демек ти незнајш кој сум јас. Првиот пат ко бев се караше со цел група нешо крена узбуна.
Требаше да му опниш една клоца или заушка, немојш да го промашиш ем дебел ем голема гла
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Овие плукачиве на Охрид секоја година истата песна.
Морееееее ак не ти чинит, не идај, не те терат некој со сила Охрид да дојш, ак не ти се идат. Демек некој со пушка му стојт на гла, „амаааааан Охрид морат да појш“.
Разбирам да имаш Х причини, заради кои не сакаш да одиш некаде. И брате мили фино лепо таму повеќе не стапнуваш, ама не мора да плукаш, вакво е, такво е, и пак да се нацрташ таму.

Кога им ги читаш коментарине, мислиш дома со златни лажици јадат, кои пред употреба 3 пати ги полираат пред да бидат употребени. Или постелнината ја менуваат секој ден, пред тоа ја штиркаат и пеглаат, па после ја употребуваат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Да прашам во Охрид во Сала "Билјанини извори" со каква вакцина против Ковид 19 вакцинираат моментално?
Мислам дека баш сега, овие денови, сегде е транзиција, од Фајзер на Синовак.
Во Скопје вчера Фајзер беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom