Охрид

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.269
Поени од реакции
1.708
Луда работа јас сум на Алтрасат и баш вчера пуштам тв, пола канали ми ги отвараше пола не .:pos:
Во која смисла најбатал?
Пред тебе имат пишано, остај то, не му се подредени по редослед некаков, музички канали му се отв валентино, дм сат, коперникус... Квалитет на слика, диоптер едно око +3,75 другото -4,25
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.953
Поени од реакции
7.047
Море, Охриѓани, се спремивте психички за престојната инвазија од Скопјанишчана?
Се спремивме.Имаме ископано ровој на Јане Сандански!
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.097
Поени од реакции
8.603
Ама сериозна инвазија од северен сосед се дешава
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.094
Поени од реакции
7.335
Се спремивме.Имаме ископано ровој на Јане Сандански!
Не само на Јане туку и на 15ти Корпус... Тук уште и на еден тор улици, предницата попара, сервисирај секоја месечина, даби глата му се откопала.
Косте идооту
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.700
Поени од реакции
17.442
Абас Емин до кај е?
До Железничка.:icon_mrgr:

Шала на страна, за добредојде на Ресенци, Битолчани и Ист Сајд МК, гратис асфалтирање во живо гледаа.Доживљај упм...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.094
Поени од реакции
7.335
До Железничка.:icon_mrgr:

Шала на страна, за добредојде на Ресенци, Битолчани и Ист Сајд МК, гратис асфалтирање во живо гледаа.Доживљај упм...
Дек се работат да се видит, азш ак не се работат сред празници или сред шпиц на сезона ќе речат " Виј ги бе овие цела година ништо не пофатиле"
 
Член од
18 март 2019
Мислења
180
Поени од реакции
600
Praznicno raspolizenie ako zivejs na Turisticka megu 2ne postojki kaj martina i minimarket izgledat odprilika vaka.

Probvis da dremnis od ko se nakrca Veligdenski rucek:
No one:
Absolutely no one:
Ona od pestani: NEMOJ TI VELEEEEEEEEEEV !!!!!!!!

Za Mnogu Godini ! :D
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
2.638
Поени од реакции
18.197
Абас Емин до кај е?
Сегде се работит, само Абас Емин си СТООООООООО :свиркам:
Ви кажав, таму некаде пролетта 2025 година:icon_mrgr:

Туку кај гробиштана имаме нов момент. Возиш по новиот асвалт, се чудиш „море мајката шубо е, колава спиет“ те фаќат некое шубе, дан си заспал случајно, но само после поминати 3 минути, следува нов момент, пак дупки. И си велиш „ааааа ова за да се расониш“, па следува нов асвалт таму кај Бисер. Работава е земи залет и отепај се:vozbud:

Пак оние таксистине :facepalm:а бе да сум на местото на Костета, ќе укинам такси превоз во Охрид. Толку безобразни, толку нељубезни. Наредени еден куп така стојат, гризат чечкалици. Прашувам еден „слободно“, а гревов ми велит „ти од странство си или од тука“? :facepalm:
Аман бре дан требит и пасош да ти покажам. Шо ти е тебе гајле од кај сум, не ти идам дома ти. Демек ако сум од странство појќе пари ќе ми земит, или ако сум од тука не му се исплаќат за 80 денари да ме возит градска.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.700
Поени од реакции
17.442
Сегде се работит, само Абас Емин си СТООООООООО :свиркам:
Ви кажав, таму некаде пролетта 2025 година:icon_mrgr:

Туку кај гробиштана имаме нов момент. Возиш по новиот асвалт, се чудиш „море мајката шубо е, колава спиет“ те фаќат некое шубе, дан си заспал случајно, но само после поминати 3 минути, следува нов момент, пак дупки. И си велиш „ааааа ова за да се расониш“, па следува нов асвалт таму кај Бисер. Работава е земи залет и отепај се:vozbud:

Пак оние таксистине :facepalm:а бе да сум на местото на Костета, ќе укинам такси превоз во Охрид. Толку безобразни, толку нељубезни. Наредени еден куп така стојат, гризат чечкалици. Прашувам еден „слободно“, а гревов ми велит „ти од странство си или од тука“? :facepalm:
Аман бре дан требит и пасош да ти покажам.
Шо ти е тебе гајле од кај сум, не ти идам дома ти. Демек ако сум од странство појќе пари ќе ми земит, или ако сум од тука не му се исплаќат за 80 денари да ме возит градска.
Добро имаш поминато, мене на автобуска пред некоја година и то ми бараа ко за доказ :cautious:
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.221
Поени од реакции
9.865

Kajgana Shop

На врв Bottom