Охрид

A

Avenger99

Гостин
Да, точно, ПН Метал беше, иначе Валентино од сите најслабо работит, то место кој и да го земит џабе е, никогаш не проработа, мада мислам дека горе над ресторанот напраја апартмани за издавање.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Валентино е убо, мирно ак сакаш раат да си поминиш.Првпат ко бев ме испобунаа зш менито на таблет ти го носат:DСи мислам овие ни дадоа да се позанимаваме со игрици дур не се одлучиме шо ќе јајме (инаку храната е ок).
Ама ние сакаме се шо е можно на плоштад и по кејон да наредиме, иначе не ни чинит.Уште Леарница не ја имет донесено на плоштад:)
 
A

Avenger99

Гостин
Валентино е убо, мирно ак сакаш раат да си поминиш.Првпат ко бев ме испобунаа зш менито на таблет ти го носат:DСи мислам овие ни дадоа да се позанимаваме со игрици дур не се одлучиме шо ќе јајме (инаку храната е ок).
Ама ние сакаме се шо е можно на плоштад и по кејон да наредиме, иначе не ни чинит.Уште Леарница не ја имет донесено на плоштад:)
Џабе. Жив чоек внатре не влегвит, буквално само си ти на маса. Бар така беше до лани.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Џабе. Жив чоек внатре не влегвит, буквално само си ти на маса. Бар така беше до лани.
Не знам, уште порано беше моево одење, ама вервам дек е така.Апартманите се таму побитни.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Не дека е ногу далеку и пешки ама не морат на секое со вакви ефтини маркетинг фори :)
119064577_993162391107042_4362238370458408846_o.jpg

Screenshot_20200915_173956.jpg

Додуша и Гимназија не е центар, ама и од пристаниште е 2+ км.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Не дека е ногу далеку и пешки ама не морат на секое со вакви ефтини маркетинг фори :)
Прегледај го приврзокот 266582

Прегледај го приврзокот 266583

Додуша и Гимназија не е центар, ама и од пристаниште е 2+ км.
Центар е многу дискутабилно....јас знам луѓе шо за центар го сметет просторон околу полиција и пожарна.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
@DRACARYS полата скоро истите што се чаршијана : Sportvision, sportm, waikiki, веро маркет, веро џамбо, делфина турс, дм... Сега засега толку знам
Автоматски споено мислење:

@Marakov за затворенион базен што прајме? Ништо и тој тек следната зима готов ќе е изгледа хаха, исто ко овој трговскиов што требеше да е готов минатата година април
 
Последно уредено:

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Почитувани Охриѓани и други сељаци , од денеска во организација на Општина Охрид мојт гратис да се снабдите со садници за в двор, локација - кружнион кај Гимназија.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Почитувани Охриѓани и други сељаци , од денеска во организација на Општина Охрид мојт гратис да се снабдите со садници за в двор, локација - кружнион кај Гимназија.
Ќе му влезит некој со кола за брзо.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Ваква ограда од зеленило ќе биде засадена и на тротоарските рабови од останатите кружни крстосници на булеварот „Туристичка“, најави локалната самоуправа.
Шо е муабетов, сакет да се зголемит морталитетов? Колку толку тие оградите ако нишо друго ги спречвеја постариве да префрлет улица кај било, тек сеа ќе излезет нинџите по кружниве.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Златно езеро ам де как не тие рајатон ќе ми го расипвеле, абе дојте Септември убајна да вијте шо е. Јас ак не по една лајца, ам де по една кутлача ќе ви дајме та ак сакате и натре удајте се, битисајте се :зелен:
Џам, чисто, водана уште е саглам за капење, тишина ти и гузине в езеро и змишчана саде.
IMG_20200916_183430.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.240
Поени од реакции
78.861
Време е и ние охриѓани да поуживаме во езерото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom