Охрид

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
#ОхриТсеКрадиТ #OхриТсеРушвиТ
Закој да се прејаме сега? За кој да се засекираме? Ам де.
Најинтересно ми е овие шо се бунтовет дек имет подмирено све и како ќе ги задржвеле вработениве, биле загрижени:vozbud:
Тие по 5 плати им должат на пусти вработени неможет да си ги земет, а овие газдиве аздисвет со пари наоколу. :tapp:
Менаџерот на Канео :
Во ек на пандемија и криза кога сите напори се насочени кон задржување на работните места, ние наместо да отвориме нови, што го правиме вообичаено во летната сезона, сега не знаеме што и со веќе ангажираните работници. Апелираме до надлежните ако веќе се отстрани платформата од езерото да ни се дозволи да функционира шанкот со што ќе може да задржиме дел од вработените. Доколку не ни се дозволи да работиме тие луѓе ќе останат без работа, а ние без егзистенција. – вели Трајаноски.

Плажата ја уредивме согласно одобрен проект од Министерството за транспорт и врски. Ги имаме подмирено сите закупнини до 2019 година, направивме подготовки за ова лето и сега кога требаше да извадиме некој денар не можеме да работиме. Не знаеме што да им кажеме на нашите вработени. – додава Трајаноски.
Јас пуштив некоја солза на текстов, рака на срце.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Да знајте пак Куба плажана по колку пари имат праено на вечер ко ке имало батина ко од типот на Аца Лукас....ке ми се смејте ак ви кажам :D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Да знајте пак Куба плажана по колку пари имат праено на вечер ко ке имало батина ко од типот на Аца Лукас....ке ми се смејте ак ви кажам :D
Вреќи полни,а Аца ќе дојдеше со Кајчето во 11,30 ќе пееше 1 саат ,па гужви,полиција и сег доста е за вечерва.Јас сите нив би ги опнал ДЕБЕЛО по џебот,со парите ќе напрам нова маларична и сите школи ќе модернизам на највисоко ново.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Вреќи полни,а Аца ќе дојдеше со Кајчето во 11,30 ќе пееше 1 саат ,па гужви,полиција и сег доста е за вечерва.Јас сите нив би ги опнал ДЕБЕЛО по џебот,со парите ќе напрам нова маларична и сите школи ќе модернизам на највисоко ново.
На еден шанк само во една вечер Аце ко беше имало промет од 16 000 евра....не можам да кажам од кај ми е информацијава ама гарантирам со живот за точноста, ах и да не заборам Аце околу 50 000 евра земал за тој саат време....еххх сиромаштијо :(
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
Вреќи полни,а Аца ќе дојдеше со Кајчето во 11,30 ќе пееше 1 саат ,па гужви,полиција и сег доста е за вечерва.Јас сите нив би ги опнал ДЕБЕЛО по џебот,со парите ќе напрам нова маларична и сите школи ќе модернизам на највисоко ново.
И ќе ти наместат нешто и ќе те клаат в затвор зш не си ни потрчко ни пиун на власта.
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
#ОхриТсеКрадиТ #OхриТсеРушвиТ
Закој да се прејаме сега? За кој да се засекираме? Ам де.
Најинтересно ми е овие шо се бунтовет дек имет подмирено све и како ќе ги задржвеле вработениве, биле загрижени:vozbud:
Тие по 5 плати им должат на пусти вработени неможет да си ги земет, а овие газдиве аздисвет со пари наоколу. :tapp:
Ајде со среќа, следна година здравје Дон Нефи и екипата ќе си ги зејт овие плажи и ќе си ги напрајт бетар од шо биле..Пицеријана од Дон Нефи, плажана шо ја имат, плажине Струга итд, тие кога ?
Него Охрид Сос и Охриѓани слабо нешто скокет за Дон Корлеоне а исто и инспекториве некако страв дан имет или од искуство не влегвет таму? Цепки и одговори мн и не читам, ама со сила будали да не прает све да се рушит, само 1 чоек да прајт шо сакат е јбг болит.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Прочитав некаде Нефи му помогнал на од некого другар и сеа топ е човекот....абе Нефи е најголем криминалец во градов уствари шо да зборам ево видеово само колку точно си ги кажвит работите како се алал да им е. Абе ако ви се прикажи можност бегајте шо подалеку од оваја држава.
Пред 3-4 год на пракса од факултет бевме во РЕК Битола и после кратка обиколка на електраната во муабет со луѓето вработени во контролната соба кои сите до еден беа електро инжењери ни викаат абе деца све убо ама јас на ваше место авионот би го фатил...Толку доста е. Поздрав
https://youtu.be/_cwId6heR0E
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ајде со среќа, следна година здравје Дон Нефи и екипата ќе си ги зејт овие плажи и ќе си ги напрајт бетар од шо биле..Пицеријана од Дон Нефи, плажана шо ја имат, плажине Струга итд, тие кога ?
Него Охрид Сос и Охриѓани слабо нешто скокет за Дон Корлеоне а исто и инспекториве некако страв дан имет или од искуство не влегвет таму? Цепки и одговори мн и не читам, ама со сила будали да не прает све да се рушит, само 1 чоек да прајт шо сакат е јбг болит.
Дозволи и читај позназад неколку страни те молам, да те упатам во нешто, шо претходно го имам пишано страни назад.
То шо му се дават на "своите" без никакви прописи и закони заедно со богатењето на истите тие слоеви, е реалност на љуѓе кои се директно вкључени во работата на оваја или било која власт претходно. Со тек на време, нивната моќ растит и се главен фактор за решавање на некои работи. (Ти ак сакаш сега на гла преврти се таја е реланоста, без разлика колку сакаш да ме убедвиш)
За свои интереси, тој ти шо ми го кажвиш Нефи, Бошко (и да не ти набројвам уште ред други иаку не ми е проблем) се доста моќни да тргувет со нешто шо (Ти или Јас го немаме), за да му овозможат на некој друг да го добиет то шо го сакат (За жал ваљда и ти го имаш гласано истиот, да не се прајме будали те молам). За то шо е сработено и завршено, него го следет заслуги кои тие самите си ги имет договорено!
Значит него слободно нека му рушат све шо му е нелегално клаено долж обала на езеро, а покасно и све останато, а сиве нас другиве (вкључуваќи ме мене и тебе) нек не остает да прајме то шо сакаме?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ова работеше како ноќен клуб?
Тажно е ако вакво место кое постоело години наназад се затвора..На страна различни локации, муабети не е тоа што беше, сепак местово имаше свој печат и стил за разлика од куп новокомпонирани и шминкерски ќошиња.
А ЏезИн работи? Не ми кажувај дека и они се замрени..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Ова работеше како ноќен клуб?
Тажно е ако вакво место кое постоело години наназад се затвора..На страна различни локации, муабети не е тоа што беше, сепак местово имаше свој печат и стил за разлика од куп новокомпонирани и шминкерски ќошиња.
А ЏезИн работи? Не ми кажувај дека и они се замрени..
Џез работи колку што знам, гледам имаат евенти за викендов.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Ова работеше како ноќен клуб?
Тажно е ако вакво место кое постоело години наназад се затвора..На страна различни локации, муабети не е тоа што беше, сепак местово имаше свој печат и стил за разлика од куп новокомпонирани и шминкерски ќошиња.
А ЏезИн работи? Не ми кажувај дека и они се замрени..
Џез работит ама со многу лоши протоколи. Не смејт седење на шанк и стоење. Можат по 2ца на маса или 4 ако сте фамилија. Давет исто пијачка за носење, ама за да ја нарачаш пак морат на маса прво да застаниш да те услужат па да излезиш, на шанк немат ни нарачки заборавив да спомнам.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иако до плафон им беа цените кај Паткана супер место си беше, се делеше од сите бистра, ланџ барој и таквите безвезни локали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom