Охрид

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.797
Имате кафич што се вика Куба, или имате чартер од Охрид до Хавана?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
И јас не излегвам Куба, ниту ми се свиѓа. Само ме интересира кај би се распределила цела клиентела шо излегвеше таму. А не е мала пошо од ноќен живот освен хангарон на железничка и биртијана Кадмо шо последнава година не ни работеше како шо требит, последниве години беше само Куба.
Hold up.

На кој хангар мислиш?

Авејк или она позади автобускана пошо тоа второто колку пати сум го начекал како буфта транс музика ама жив човек околу нема па се си мислев дека некоја будала што работи трета смена си фура некој филм.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Hold up.

На кој хангар мислиш?

Авејк или она позади автобускана пошо тоа второто колку пати сум го начекал како буфта транс музика ама жив човек околу нема па се си мислев дека некоја будала што работи трета смена си фура некој филм.
Awake, за то шо зборвиш прв пат слушам.
 
A

Avenger99

Гостин
Возниот парк на охриѓани : Југовци и Стојадини :D Видеово требит да е 90тите? Калдрмата мене супер ми изгледаше, али кое безредие чоече, кафичине навнатре влезени во калдрмата, Меџик сендвичарана исто со маси и столици( ко ќе ми текнит дека роденден иам славено таму :D). Иначе гледам и Палас работит и градска аптека, кај шо е сеа Хавана..
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Таа аптеката кај Хавана уште ја памтам, ќе ја затвореше вратата и цела аптека се тресеше, зш све беше џамој :D
Колку зеленило имат на Партизанска, сеа секое празно делче од видеово е зграда.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Возниот парк на охриѓани : Југовци и Стојадини :D Видеово требит да е 90тите? Калдрмата мене супер ми изгледаше, али кое безредие чоече, кафичине навнатре влезени во калдрмата, Меџик сендвичарана исто со маси и столици( ко ќе ми текнит дека роденден иам славено таму :D). Иначе гледам и Палас работит и градска аптека, кај шо е сеа Хавана..
Крај на 90ти почеток на 2000
Автоматски споено мислење:

Таа аптеката кај Хавана уште ја памтам, ќе ја затвореше вратата и цела аптека се тресеше, зш све беше џамој :D
Колку зеленило имат на Партизанска, сеа секое празно делче од видеово е зграда.
Измеѓу трите згради на партизанска (кај шо пораснав бтв) имаше огромни паркчиња и сега напраја згради измеѓу. Требит да се обесит кој го дозволи она
Автоматски споено мислење:

Видете на видеоно, измеѓу Палас и Партизанска (кај шо се денес Ремис згради мислам) имаше бутки, рентакар, кључара и голема борова шума. Имаше и една прастара турска куќа.

Ко ја рушија и се копаја темелите за зградите, газдата (не ми теквит ич како се викаше) ден и ноќ седеше тука со работниците и чекаше да се најдит ќупот злато :D

И се најде, закопан од прадедо
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Изгледа е точна информацијата на @Avenger99 , се вознемирија големите...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Крај на 90ти почеток на 2000
Автоматски споено мислење:



Измеѓу трите згради на партизанска (кај шо пораснав бтв) имаше огромни паркчиња и сега напраја згради измеѓу. Требит да се обесит кој го дозволи она
Автоматски споено мислење:

Видете на видеоно, измеѓу Палас и Партизанска (кај шо се денес Ремис згради мислам) имаше бутки, рентакар, кључара и голема борова шума. Имаше и една прастара турска куќа.

Ко ја рушија и се копаја темелите за зградите, газдата (не ми теквит ич како се викаше) ден и ноќ седеше тука со работниците и чекаше да се најдит ќупот злато :D

И се најде, закопан од прадедо
Куќата стара пред распаѓање долу имаше еден подрум и го користеше Нип Нова Македонија за трафиките ,тука ги чуваа цигарите го видов Лажниот војвода Тане М. тогаш оттаму влечкаа цигари во ќеси....ако мислиме за истата куќарка?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Куќата стара пред распаѓање долу имаше еден подрум и го користеше Нип Нова Македонија за трафиките ,тука ги чуваа цигарите го видов Лажниот војвода Тане М. тогаш оттаму влечкаа цигари во ќеси....ако мислиме за истата куќарка?
Да, бутките НИП беа према Партизанска...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Прегледај го приврзокот 256052
Брегот во Поградец, по уривањето на дивите градби.
не е точно, ова не може да биде Охридско Езеро, туку е море!

ice_screenshot_20200621-205011.png ice_screenshot_20200621-205123.png

Влора е приморски град во Албанија (Јадранско Море и Јонско Море), не знам која е целта на мешање на крајбрежие на море со езеро! :toe:
 
Последно уредено:
A

Avenger99

Гостин
не е точно, ова не може да биде Охридско Езеро, туку е море!
Сликата беше постирана од порталот ohridnews.com
Еве го линкот, ако ти имаш друга информација ред е да ја споделиш а не да тврдиш нешто без докази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom