Охрид

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.590
Поени од реакции
5.796
„Охриѓани и гостите доколку сакаат да се паркираат на потегот од поштата до кружниот тек на градскиот плоштад ќе плаќаат двојно поскапо од досега - 100 денари.“ -

„Па ово нема ни У Београду“ - Цениве за паркинг во Охрид како да се паркираш во Монако.
Ем нема доволно паркинг места, ем треба да платиш колку треба и не треба, ем треба да молиш бога некое дрво случајно да не одлучи да падне баш на твојата кола :icon_mrgr:
Дека има недостиг од паркинг места, има. Делот кој не можам да го разберам е сосила пикањето со коли во центарот во град во кој максимум до центар ти требаат 15 мин пешки од било која точка.

Ова со 100 денари паркинг баш на оваа локација е мислам за да се тргне протокот на сообраќај баш од тој простор, бидејќи најголема гужва се прави баш таму, од судот до рампата кај Тинекс.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.548
Поени од реакции
4.292
Дека има недостиг од паркинг места, има. Делот кој не можам да го разберам е сосила пикањето со коли во центарот во град во кој максимум до центар ти требаат 15 мин пешки од било која точка.

Ова со 100 денари паркинг баш на оваа локација е мислам за да се тргне протокот на сообраќај баш од тој простор, бидејќи најголема гужва се прави баш таму, од судот до рампата кај Тинекс.
пак ке биде исто ке видите само поише пљачка ке прават на народот
кај пожарната позади охридска банка уште е бесплатно за паркирање?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.401
Поени од реакции
3.828
И охриѓани помалу со коли вцентар да излегвет налето :D
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
196
Поени од реакции
193
Доаѓам во Охрид повеќе од 30 пати годината.

Како во сезона така и вон сезона.

Ги согледувам сите убавини но и сите недостатоци на градот.

Еден од поголемите недостатоци е баш тој со паркирањето до пристаништето.

Затоа паркинг од 100 денари ги поддржувам 100%, дај боже во иднина уште поскапо.

Охриѓани си ги знаат местата каде паркингот е бесплатен :)

А другите на кои не им се за чалам, можат да паркираат и да попешачат 5 минути.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
5
Дека има недостиг од паркинг места, има. Делот кој не можам да го разберам е сосила пикањето со коли во центарот во град во кој максимум до центар ти требаат 15 мин пешки од било која точка.

Ова со 100 денари паркинг баш на оваа локација е мислам за да се тргне протокот на сообраќај баш од тој простор, бидејќи најголема гужва се прави баш таму, од судот до рампата кај Тинекс.
За жал во право сте, македончето за се што е со кола е, од почеток до крај на чаршија околу 10 минути е пешки со точак уште побрзо но како ами кои се тие да пешачет или да возет велосипеди ? Кафичи,купување цигари полни скоро секој ден а се жалет пари немаме за храна,битно без check in на fb неможет... Кејот преку ден скоро празен- парковите после kuba libre по неколку луѓе само- жално.
Сега супер им е се, но не сваќаат дека кога ке остарат коските страдаат ако претходно немале физичка активност.


Во однос за катна гаража треба да .... Според мое мислење требаше да се напрајт кај градскиот пазар што сега се прави....
За цената што е во строг центар треба 500 да е според мене 100-ка малце е причините се горе ...
Поздрав
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.401
Поени од реакции
3.828
Подземна гаража требит, не катна, само згради ќе креваме..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
895
Поени од реакции
453
За жал во право сте, македончето за се што е со кола е, од почеток до крај на чаршија околу 10 минути е пешки со точак уште побрзо но како ами кои се тие да пешачет или да возет велосипеди ? Кафичи,купување цигари полни скоро секој ден а се жалет пари немаме за храна,битно без check in на fb неможет... Кејот преку ден скоро празен- парковите после kuba libre по неколку луѓе само- жално.
Сега супер им е се, но не сваќаат дека кога ке остарат коските страдаат ако претходно немале физичка активност.


Во однос за катна гаража треба да .... Според мое мислење требаше да се напрајт кај градскиот пазар што сега се прави....
За цената што е во строг центар треба 500 да е според мене 100-ка малце е причините се горе ...
Поздрав
Ако се правит кај градски пазар грешка е ,хаос ќе бидит таму.
Гаражи требит-требаше да се напрает кај новата автобуска и кај билјанини извори кај бензиската и оттаму таксисти,комбиња да ги превезуваат гостите за ......
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.238
Поени од реакции
16.284
Можит убо е шо е стотче од сат од Амам до пристаниште, ама и делон од општина до План Б/Конект се бришит од паркинг шо секако ќе намалит едно 30-40 паркинг места (и едно ни значит налето не па олку) и ќе се паркирет само автобуси со тури -шо реално ч,исто сумњам, пак ќе глеаме автобуски пред банкана или Печијаре.

Катна или подземна.Точка.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.453
Поени од реакции
6.272
Да не имате некоја информација во каква состојба се бунгаловите во Десарет?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
198
zdr ohrigjani nedelava ili drugata ke idam kaj vas me interesira za gliserive kaj mozat da se iznajmat mali ili golemi za eden den i dozvoleno li e da se plovi so niv ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.235
Поени од реакции
4.953
... охриѓани шо бидна со новоизграденото минаре во центарот? :toe:
 
На врв Bottom