Охрид

И

Име И Презиме

Гостин
Разбирам модерна технологија, booking ова она.Но ми пречи што да бараш апартман за 3-4 дена нема да најдеш саглам зошто биле резервирани (не платени) од booking :tapp:.
Така и минатата год ау земјотреси и пола апатрмани во јули празни зјаеа. Иако го сакам охрид, обавезно одам во лето но ме нервира што премногу си поставуваат високи цели станоиздавачите на апартмани.Годинава имам мн обврски ако се изгребам еден викенд слободен да имам но ке одам во хотел.Доста е од лиглиња што уценуваат.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Разбирам модерна технологија, booking ова она.Но ми пречи што да бараш апартман за 3-4 дена нема да најдеш саглам зошто биле резервирани (не платени) од booking :tapp:.
Така и минатата год ау земјотреси и пола апатрмани во јули празни зјаеа. Иако го сакам охрид, обавезно одам во лето но ме нервира што премногу си поставуваат високи цели станоиздавачите на апартмани.Годинава имам мн обврски ако се изгребам еден викенд слободен да имам но ке одам во хотел.Доста е од лиглиња што уценуваат.
и по хотели дерат, немој да мислиш дека не дерат.
ако сакаш пиши ми порака ќе ти дадам бројче од смештај, не знам на што си навикнат но пристојно беше
двокреветна соба со свое купатило. види прашај си дали има слободно...
јас поминав со по 400 ден од човек за една ноќ.

курназите со апартмани и студија (читај тука, исто една соба) бараа 25еур од вечер минимум, а имаше и поскапи понуди..., а пола им зјаат празни, во право си.
 
И

Име И Презиме

Гостин
и по хотели дерат, немој да мислиш дека не дерат.
ако сакаш пиши ми порака ќе ти дадам бројче од смештај, не знам на што си навикнат но пристојно беше
двокреветна соба со свое купатило. види прашај си дали има слободно...
јас поминав со по 400 ден од човек за една ноќ.

курназите со апартмани и студија (читај тука, исто една соба) бараа 25еур од вечер минимум, а имаше и поскапи понуди..., а пола им зјаат празни, во право си.
Aparmani Jovan, Vila TEA, Kolevski se super gazdi i ne igraat prljavo.Prvin kaj niv pa posle ke gledam drugo.Hotelite se skapi no usluga dobra se dobiva, a i nemoze da nemaat soba za 2-3 dena ako ti treba.
Ako ne se snajdam ke ti pisam.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Ниту еден прoтест немaше зa зoнскo, сaмo некoлку стaтии и некoлку пoстoви oд пoединци зa зелените штo ги истресе сoветникoт и тoлку.

Кoлку сaмo тивкo и безбoлнo јa нaпрaвијa oвaa трaнзицијa свaкa им чaст, aмa не е чудo пoштo цел грaд е испoлитизирaн и мoрa дa си чутaт. Кoгa беше вмрo истo, кoгa сегa е сдс истo, чaк и пoлoшo.

Ние Oхриѓaни се нaучивме дa не ебaт у гз у дa чутиме. Дури и вaзелин ќе им пoнудиме, е дo тoлку сме стoкa нaрoд.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Zosto protesti, cel svet moze zonsko parkiranje samo Ohrid ne moze? Ke se naucat i Ohridjani, ne e toa spajs satl.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Zosto protesti, cel svet moze zonsko parkiranje samo Ohrid ne moze? Ke se naucat i Ohridjani, ne e toa spajs satl.
Догодина кога ќе треба да се плаќа зонско на места каде што немало плаќање паркинг, ќе видиме дали е спејс шатл.
И најјако ми е ова „цел свет може ние не“ епа ако се споредуваме со цел свет, како бе во цел свет може улици без дупки и улично осветлување, а во Охрид не може?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Како е со гужви на стража годинава? Во петок накај 16 ќе тргам од скопје, претпоставувам ќе биде хаос по пат. Поисплатливо ми е да одам преку стража или да кружам преку плетвар? 70тина километри е разликата ама ако заглавам по пат побрзо ќе ми биде преку плетвар него да се тегнам тргни застани на стража.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како е со гужви на стража годинава? Во петок накај 16 ќе тргам од скопје, претпоставувам ќе биде хаос по пат. Поисплатливо ми е да одам преку стража или да кружам преку плетвар? 70тина километри е разликата ама ако заглавам по пат побрзо ќе ми биде преку плетвар него да се тегнам тргни застани на стража.
Моја препорака е да си се вратиш преку Плетвар. Мајка ми и татко ми се враќаа во недела, тргни застани било до Гостивар како на Иво Лола Рибар.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Претходниот викенд имаше сообрајќајка кај Ботун. После неа се направи колона од некои 7-8 километри.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Како е со гужви на стража годинава? Во петок накај 16 ќе тргам од скопје, претпоставувам ќе биде хаос по пат. Поисплатливо ми е да одам преку стража или да кружам преку плетвар? 70тина километри е разликата ама ако заглавам по пат побрзо ќе ми биде преку плетвар него да се тегнам тргни застани на стража.
Оди си преку Плетвар. Петок во 16 пола Скопје ке тргне за накај Охрид, на Стража има 3 семафори, тргни застани е цел пат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пола Скопје во петок после 16 часот ќе тргне за Охрид, аха.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Пола Скопје во петок после 16 часот ќе тргне за Охрид, аха.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не знам која е потребата за ваков коментар. Се знае дека овие три викенди е динга од наши туристи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам која е потребата за ваков коментар. Се знае дека овие три викенди е динга од наши туристи.
Да, ама во Грција и тоа време за годишен одмор. Коли ќе испокрши пола Скопје за да оди во Охрид. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Да, ама во Грција и тоа време за годишен одмор. Коли ќе испокрши пола Скопје за да оди во Охрид. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Боо сфаќање буквално еј.
Ок, нема да е пола Скопје во Охрид, ама доволно коли ќе тргнат од Скопје за Охрид за да го закочат сообраќајот.
Вака ок е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom