Охрид

Член од
17 ноември 2014
Мислења
183
Поени од реакции
237
Сретнав куче со каиш околу вратот кое изгледаше како изгубено. Со оглед на тоа што сум без присуство на социјални мрежи, информациите ќе ги напишам тука:

Кучето има светлоплав оковратник неколку цм широк, во вид на каиш, кестењасти уши кои висат, труп бел и пегав, се на се генерален изглед на ловечко куче; и е мажјак.

Локација: Помеѓу трафостаницата кај Беј бунар и боровата шума сто метри оттаму.
Време: 9 и пол претпладне, 3. јуни 2018.

Во прв момент го видов под дрвјата во боровата шума, на нејзиниот раб. Како што јас одев пешки по асфалтниот пат кој таму завива, кучето во прво време кон мене се однесуваше уплашено, а потоа ми пријде одзади, и прифати да го погалам. Потоа јас продолжив да одам, и тоа не ме следеше. Изгледаше понешто тажно и запуштено.

Во случај да е куче НЕ изгубено туку само со негрижлив сопственик, последиците од ова што го напишав се бенигни. Ако е навистина изгубено, тоа многу би значело за неговите сопственици и за него. Ако има некој воља, нека ја пренесе поракава на соодветно место на фејсбук ...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Здраво Охриѓани,
Ми требаат броеви од детско одморалиште славејче и/или одморалиштето на црвен крст
Или било што за 60-70 души (организираме настан) :)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
dali nekoj ke ja odstrani ona aglutnica od kucista kaj moston ili ke se ceka nekogo da napadnat? I dali nekoj ke giizbrka od kaj poligonon decistana sto piajt i se derat cela nok ili i tamu ke se ceka da napdnat nekogo?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кучињата до сега не нападнале доколку не ги нападнеш така да не шири дезиформации ..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Реално големи неголеми, требит да се средит тој проблем, имат глутница од по 15 кучиња. Меѓу нив е и едно агресивно кучиште шо ги касат другите и имат лузни од борби очигледно учествувало на светско првенство во Велешта.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Какви идиоти ни се советници во општинава еј, Ристе бе... Ристе еј, жити мене тој шо го гласаше Ристе раката да му се исушит. Чоек без два дена работен стаж е советник. Како мојш да поевтиниш нешто шо е бесплатно?

Најјако како народ ми е шо ако сме со тие на власт, оправдуваме поскапување. Во Охрид да оправдаш какво било плаќање или поскапување требит да си ретардиран идиот, најзатуцана општина во Македонија стигна да ни е евтино 30 денари паркинг и 120 денари хамбургер и 70 денари макијато. Све да им ебам на сите, а најмногу себеси да си ебам све ради то шо живеам во Охрид.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127
Што доколку платиме:facepalm::boksix:
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Абе овие со зонсково паркирање охрид се стварно чукнати....да немојш навечер да излезиш на рат....дур ја најш таблана...па помонало еден сат па пак порака да пратиш....стварно не е нормално, требит да се бунет граѓаниве.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Ниту еден прoтест немaше зa зoнскo, сaмo некoлку стaтии и некoлку пoстoви oд пoединци зa зелените штo ги истресе сoветникoт и тoлку.

Кoлку сaмo тивкo и безбoлнo јa нaпрaвијa oвaa трaнзицијa свaкa им чaст, aмa не е чудo пoштo цел грaд е испoлитизирaн и мoрa дa си чутaт. Кoгa беше вмрo истo, кoгa сегa е сдс истo, чaк и пoлoшo.

Ние Oхриѓaни се нaучивме дa не ебaт у гз у дa чутиме. Дури и вaзелин ќе им пoнудиме, е дo тoлку сме стoкa нaрoд.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
дали и во недела важи зонско?

и шу курац се замислуваат тоа редарите (така да ги наречам или контролори, сеедно)... еден излегва со возилото, ми ги дава ливчињата одбележани со платено паркинг место до одредено време *уште 2-3 саата после него.

Јас влегувам и ми вика редарот, ааааа да си пуштиш порака. Му викам, два пати да наплати општината за ист временски интервал на истото паркинг место? И онака е зафатено до 5... зошто да праќам порака?

па ајде тегни се, држ не дај...

исто така, демек не може да си платиш со пари мора порака... а за странците можело со пари... бре мајката. можи сеа или не можи.

маме му ебаа на градот.
за културата и за односот на персоналот, дури и по елитни хотели (да не клавам сега имиња, небитно) не ми се ни збора. копита.

и после ЕУ. не бе батки нема ЕУ за уличари. злато град имаме, еден од најубавите воопшто во европа, ама менталитетот тиња.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Како е периодов посетеноста ? Има најави за гужви околу 1ви август?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215

Kajgana Shop

На врв Bottom