Охрид

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од slasa, 18 февруари 2005.

1. k0k014

k0k014

Член од:
    10 септември 2016
    Мислења:
    2.347
    Допаѓања:
    2.823
    Освен во Скопје нема на друго место такви опуштени девојчиња.Не викам и таму има курви за внимание ама има многу чиил девојчиња за разлика од помалите места кои ја минат вечерта со 50 денара ама стваат сториња и замараат а се таму за да глумат газди и бидат видени.

2. Скопје нема една саглам дискотека .Срамота е град од 700к луѓе да нема едно убво место што работи со континуитет .Повремено се активираат сезонски одредени места .Скопје е раздвижено за викендите , но нека заминат студентите и средношколците ( кога ке завшат со сесии и школската година )и нека почнат летните одмори (после 15 јуни) да видиш како изгледа и тука празен град кога е пекол на + 40 . Скопје инаку е и с.орешани на 20+км и с. кучевиште што граничи со косово .Сакам да кажам мн места се под Скопје на карта само .
    За девојки секаде има и секакви .Никогаш незнаеш на која и како ке налеташ . Дружбите во Скопските локали не се баш евтини.
    Да видиш како се откочуваат и вечерта одма станува забавна и убава ако имаат да потрошат 100тче ама еу вечерта.Кој бил во бугарија на одмор знае за што зборам.Кога немаш доволно за себе у џеб ке бидеш ко попарен мисир .

На Ilumious, Krstev и Prince им се допаѓа ова.
  3. whatto

whatto

Член од:
    26 јуни 2013
    Мислења:
    2.138
    Допаѓања:
    8.036
    Елај си утре во паркот со мене/
    Ќе те водам да лапаш гнсни хипстерки од карев и ѓорѓи кој ќе носат маици со човек што има суканици и пуши марула и притоа знаат една песна која патем не е негова:(

На Ilumious и kicodarker им се допаѓа ова.
  4. AAbrat

AAbrat *******

Член од:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    242
    Одма со предрасуди почна. Исто ко од Охрид да си. Ако излегле во парк значи гнасни се ?? Браво бе.
    Иначе 20 години имам немам ништо против средношколки :D.

На whatto и k0k014 им се допаѓа ова.
  5. whatto

whatto

Член од:
    26 јуни 2013
    Мислења:
    2.138
    Допаѓања:
    8.036
    Те закачам.
    У реду се.

На AAbrat му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Makaron

Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.987
    Допаѓања:
    10.089
    Кај ги снема тезгите од Чинарон до крај езеро што беа ?

7. Емкаа

Емкаа крофни од драго.

Член од:
    14 мај 2008
    Мислења:
    3.502
    Допаѓања:
    5.487
    Од Чинарон до покрај езеро ти е цела чаршија, биди малце поспецифичен.

8. Makaron

Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.987
    Допаѓања:
    10.089
    Од чинарон до Спорт Лајф.

9. ohrid66

ohrid66

Член од:
    11 октомври 2014
    Мислења:
    859
    Допаѓања:
    432

Ристе Спутник легенда е

На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
  10. L'Etranger

L'Etranger

Член од:
    17 ноември 2014
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    42
    Сретнав куче со каиш околу вратот кое изгледаше како изгубено. Со оглед на тоа што сум без присуство на социјални мрежи, информациите ќе ги напишам тука:

Кучето има светлоплав оковратник неколку цм широк, во вид на каиш, кестењасти уши кои висат, труп бел и пегав, се на се генерален изглед на ловечко куче; и е мажјак.

Локација: Помеѓу трафостаницата кај Беј бунар и боровата шума сто метри оттаму.
    Време: 9 и пол претпладне, 3. јуни 2018.

Во прв момент го видов под дрвјата во боровата шума, на нејзиниот раб. Како што јас одев пешки по асфалтниот пат кој таму завива, кучето во прво време кон мене се однесуваше уплашено, а потоа ми пријде одзади, и прифати да го погалам. Потоа јас продолжив да одам, и тоа не ме следеше. Изгледаше понешто тажно и запуштено.

Во случај да е куче НЕ изгубено туку само со негрижлив сопственик, последиците од ова што го напишав се бенигни. Ако е навистина изгубено, тоа многу би значело за неговите сопственици и за него. Ако има некој воља, нека ја пренесе поракава на соодветно место на фејсбук ...

11. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.922
    Допаѓања:
    6.690
    Здраво Охриѓани,
    Ми требаат броеви од детско одморалиште славејче и/или одморалиштето на црвен крст
    Или било што за 60-70 души (организираме настан) :)

12. savan

savan

Член од:
    30 јануари 2014
    Мислења:
    313
    Допаѓања:
    111
    dali nekoj ke ja odstrani ona aglutnica od kucista kaj moston ili ke se ceka nekogo da napadnat? I dali nekoj ke giizbrka od kaj poligonon decistana sto piajt i se derat cela nok ili i tamu ke se ceka da napdnat nekogo?

13. acereal

acereal

Член од:
    5 јануари 2012
    Мислења:
    9.055
    Допаѓања:
    4.757
    Кучињата до сега не нападнале доколку не ги нападнеш така да не шири дезиформации ..

14. џимеј

џимеј Модератор

Член од:
    4 март 2007
    Мислења:
    9.379
    Допаѓања:
    18.934
    Реално големи неголеми, требит да се средит тој проблем, имат глутница од по 15 кучиња. Меѓу нив е и едно агресивно кучиште шо ги касат другите и имат лузни од борби очигледно учествувало на светско првенство во Велешта.

На zee German, Hattori Hanzo и Makaron им се допаѓа ова.
  15. HristijanWR10

HristijanWR10 Bryan Kearney

Член од:
    11 април 2012
    Мислења:
    10.663
    Допаѓања:
    20.067

Сподели преку: