Охрид

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од slasa, 18 февруари 2005.

 1. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.347
  Допаѓања:
  2.823
  Освен во Скопје нема на друго место такви опуштени девојчиња.Не викам и таму има курви за внимание ама има многу чиил девојчиња за разлика од помалите места кои ја минат вечерта со 50 денара ама стваат сториња и замараат а се таму за да глумат газди и бидат видени.
   

 2. Скопје нема една саглам дискотека .Срамота е град од 700к луѓе да нема едно убво место што работи со континуитет .Повремено се активираат сезонски одредени места .Скопје е раздвижено за викендите , но нека заминат студентите и средношколците ( кога ке завшат со сесии и школската година )и нека почнат летните одмори (после 15 јуни) да видиш како изгледа и тука празен град кога е пекол на + 40 . Скопје инаку е и с.орешани на 20+км и с. кучевиште што граничи со косово .Сакам да кажам мн места се под Скопје на карта само .
  За девојки секаде има и секакви .Никогаш незнаеш на која и како ке налеташ . Дружбите во Скопските локали не се баш евтини.
  Да видиш како се откочуваат и вечерта одма станува забавна и убава ако имаат да потрошат 100тче ама еу вечерта.Кој бил во бугарија на одмор знае за што зборам.Кога немаш доволно за себе у џеб ке бидеш ко попарен мисир .
   
  На Ilumious, Krstev и Prince им се допаѓа ова.
 3. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.138
  Допаѓања:
  8.036
  Елај си утре во паркот со мене/
  Ќе те водам да лапаш гнсни хипстерки од карев и ѓорѓи кој ќе носат маици со човек што има суканици и пуши марула и притоа знаат една песна која патем не е негова:(
   
  На Ilumious и kicodarker им се допаѓа ова.
 4. AAbrat

  AAbrat *******

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  242
  Одма со предрасуди почна. Исто ко од Охрид да си. Ако излегле во парк значи гнасни се ?? Браво бе.
  Иначе 20 години имам немам ништо против средношколки :D.
   
  На whatto и k0k014 им се допаѓа ова.
 5. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.138
  Допаѓања:
  8.036
  Те закачам.
  У реду се.
   
  На AAbrat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.987
  Допаѓања:
  10.089
  Кај ги снема тезгите од Чинарон до крај езеро што беа ?
   
 7. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.502
  Допаѓања:
  5.487
  Од Чинарон до покрај езеро ти е цела чаршија, биди малце поспецифичен.
   
 8. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.987
  Допаѓања:
  10.089
  Од чинарон до Спорт Лајф.
   
 9. ohrid66

  ohrid66

  Член од:
  11 октомври 2014
  Мислења:
  859
  Допаѓања:
  432


  Ристе Спутник легенда е
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 10. L'Etranger

  L'Etranger

  Член од:
  17 ноември 2014
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  42
  Сретнав куче со каиш околу вратот кое изгледаше како изгубено. Со оглед на тоа што сум без присуство на социјални мрежи, информациите ќе ги напишам тука:

  Кучето има светлоплав оковратник неколку цм широк, во вид на каиш, кестењасти уши кои висат, труп бел и пегав, се на се генерален изглед на ловечко куче; и е мажјак.

  Локација: Помеѓу трафостаницата кај Беј бунар и боровата шума сто метри оттаму.
  Време: 9 и пол претпладне, 3. јуни 2018.

  Во прв момент го видов под дрвјата во боровата шума, на нејзиниот раб. Како што јас одев пешки по асфалтниот пат кој таму завива, кучето во прво време кон мене се однесуваше уплашено, а потоа ми пријде одзади, и прифати да го погалам. Потоа јас продолжив да одам, и тоа не ме следеше. Изгледаше понешто тажно и запуштено.

  Во случај да е куче НЕ изгубено туку само со негрижлив сопственик, последиците од ова што го напишав се бенигни. Ако е навистина изгубено, тоа многу би значело за неговите сопственици и за него. Ако има некој воља, нека ја пренесе поракава на соодветно место на фејсбук ...
   
 11. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.922
  Допаѓања:
  6.690
  Здраво Охриѓани,
  Ми требаат броеви од детско одморалиште славејче и/или одморалиштето на црвен крст
  Или било што за 60-70 души (организираме настан) :)
   
 12. savan

  savan

  Член од:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  111
  dali nekoj ke ja odstrani ona aglutnica od kucista kaj moston ili ke se ceka nekogo da napadnat? I dali nekoj ke giizbrka od kaj poligonon decistana sto piajt i se derat cela nok ili i tamu ke se ceka da napdnat nekogo?
   
 13. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.055
  Допаѓања:
  4.757
  Кучињата до сега не нападнале доколку не ги нападнеш така да не шири дезиформации ..
   
 14. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.379
  Допаѓања:
  18.934
  Реално големи неголеми, требит да се средит тој проблем, имат глутница од по 15 кучиња. Меѓу нив е и едно агресивно кучиште шо ги касат другите и имат лузни од борби очигледно учествувало на светско првенство во Велешта.
   
  На zee German, Hattori Hanzo и Makaron им се допаѓа ова.
 15. HristijanWR10

  HristijanWR10 Bryan Kearney

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  10.663
  Допаѓања:
  20.067

Сподели преку: