Охрид ги губи туристите од кои преживува

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од ова шо читам чорбата те бендисала ради лепчето. Ебате критерум. Абе дај ми чорба без леб да сркам и да ме бендиса.
Иди во Наџак кај општина центар сркни една телешка да те види Господ :icon_lol:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Важно охридски езерски келнер не се осудил да проба да не укради па сега ти види :icon_lol:.
Прилепчани се поендемски и од охриѓани, а ендемските видови мора да се штитат меѓу себе :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Толку сте седнале негде за да ве украде :icon_lol:
Седи мирна мори една година му избегавме на газдата не му плативме и П. му ја еба жената :icon_lol:. Искрено во постапка на развод беа таму нешто спални чеиз делеа ама технички сеуште му беше жена :icon_lol:.
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Иди во Наџак кај општина центар сркни една телешка да те види Господ :icon_lol:
Наџак е од времето најдобра гостилница,али чорба може да се најде добра во Биос-кружен тек и во Роза-кај Новус.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Наџак е од времето најдобра гостилница,али чорба може да се најде добра во Биос-кружен тек и во Роза-кај Новус.
Во оваа Роза немам јадено. И во ганза ми е ептен по кеиф.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
А бе едно кафе поскапо 10 денари сакаа да го наплатат па инциденти ќе имаше тешки, а пак не да му седниш да ти плукнат во чорбата :icon_lol:.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Од ова шо читам чорбата те бендисала ради лепчето. Ебате критерум. Абе дај ми чорба без леб да сркам и да ме бендиса.
Ти викам океј беше и без лепче чорбата, ама тоа го издвојувам како нешто најдобро што го пробав во Охрид.
--- надополнето: 8 август 2012 во 19:00 ---
Иди во Наџак кај општина центар сркни една телешка да те види Господ :icon_lol:
Ова се однесува за Скопје или пак Охрид?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ти викам океј беше и без лепче чорбата, ама тоа го издвојувам како нешто најдобро што го пробав во Охрид.
Абе не ми се правдај сеа. И ти си ко мене лебар, ебате македончето, ебате.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Абе не ми се правдај сеа. И ти си ко мене лебар, ебате македончето, ебате.
Симитче беше ова, нека јади леб сиромаштијата. :D Не, сериозно ако врвиш во Охрид пробај ја и покрај тоа што келнерот се обиде да ми ја наплати 130 ден., без разлика на таблата надвор каде што со големи букви пишуваше телешка чорба плус симитче 100 ден.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Симитче беше ова, нека јади леб сиромаштијата. :D Не, сериозно ако врвиш во Охрид пробај ја и покрај тоа што келнерот се обиде да ми ја наплати 130 ден., без разлика на таблата надвор каде што со големи букви пишуваше телешка чорба плус симитче 100 ден.
Прво че дом на ширдени Прилеп, па после че пом Охрид да се искапам. Само пустото сакам и луто, а со луто баѓи леп бега.;)
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Наџак е од времето најдобра гостилница,али чорба може да се најде добра во Биос-кружен тек и во Роза-кај Новус.
Биос, ако не се лажам, е преместена од кружен тек од пред две години и сега се наоѓа на Илинденска, позади Зоолошка, пред тениските терени (поранешно „Златно грне“)... чисто процедурално :)

Во Охрид не сум бил многу одамна, па само гледам сеир отстрана....
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Грешка си другар,ај не за надвор ама еве во Скопје,ако си јадел во бившо Дал Метфу сега Пелистер,нема да збориш така.Ресторанот е на најдобрата можна локација у Скопје и можам да кажам дека храната е на завидно ниво како и услугата.Ке ја платиш малку поскапо ама вреди.
Не е битна локацијата,битно е газдата како ја води кафаната/ресторанот. Тој решава дали ке има добра храна,добри цени,услуга.и обратно,ако е лаком ке заврши како белведере.
Скопје не е туристички центар и во ДалМетФу не одеа туристи туку најчесто стални гости, политичари и други проминенти затоа и има квалитет. Јас ти зборував за класично туристичките ресторанти кои живеат од туристи. Секако дека има исклучок но непишано правило е дека малските кафанчиња нудат подобра храна од преценетите ресторани во централните градски подрачја.

П.С.Во ДалМетФу сум јадел и сум бил презадоволен од услугата и квалитетот на храната а тогаш и да платиш не ти е криво.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Абе охриѓани, некако слабо туристи, а? :)
Сабајлево истото му го реков онака на заебанција на еден вработен во хотел (еден од поголемите хотели по брегот).Не си свесен каков поглед ми даде.Ми рече дека се зафатени од средината на Април до 20-ти Октомври со 100% исполнетост (60/40 во однос странци/домашни).
А ова прашање му го поставив во смисла кревањето галама од медиумите.Рече нека дојдат нека видат, ама пак нема да видат при очи :) Ќе да е во право.Вест пред некое време имаше напишано Охрид е празен, со исполнетост на сместувачки капацитети од просечни 85% :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom