Охридски речник!

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Море,дајте некој збор за Шемана?Кој беше вечерва на Амак,сигурно го виде како денсат :pos:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Саше Принцон... страшан чоек. Не е саглам во глана гумена, тро природно, тро сам се прајт. Маскота на градов мислам дек требит да е.:back:
 
Член од
27 март 2006
Мислења
138
Поени од реакции
5
Хаха малце може да е офтопик ова али ај...

еднаш кога бев у ох и бев сместен таму у пештани и тој газдата што беше (незнам сеа како се викаше) ама дечково ненормален...ни вика немојте да сте ми земале нешто од фрижидер зш еден велешанец еднаш ми украде 2 јајца и после го барав по лична карта и за малце ке го најдев:zver::vozbud::vozbud::vozbud::tapp: (озбилен беше)

иначе најсмешно ми е кога викате паинца хахахах лудаци
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Znaci nekolku raboti sho mene ko Ohriganec me nerviret:

1. Ne vikame enzero tuku ezero ( to encero viket nekoj postari luge od trpejca pestani ili varos ( ova varos e posebna prikazna )
2. Ne se stavat "t" na kraj na sekoj zbor i mnogu glupo zvucit ko ke probvit nekoj taka da zborvit demek ohridski. Si imat tuka pravila, to "t" ne e za inaet stavano na sekoj zbor.
3. Sekoj vo Ohrid ne izdavat sobi i to e mnogu normalno.
4. Sakame turisti posebno turistki, duri i skopjani da se. Ne e do nas do skopjanive e.
5. Ne se skapi cenine vo sporedba so Skopje. Skopje na kej imas 90 den neskafe nikakvo i gleas djupci ( cigani ) so ti baret 10 den, necisto i nesredeno okolu. Ohrid to ti e 70 den mnogu poubo kafe i nozete vo ezero mojs da gi stajs, i imas ubav pogled.
6. Ako vi e skapo ne morate da idate.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Принцон бе. Онај шо е малце нетокму, на флиперине кај жиголо шо работаше.
Саше Принцон... страшан чоек. Не е саглам во глана гумена, тро природно, тро сам се прајт. Маскота на градов мислам дек требит да е.:back:
дојдов скопје и сеа нишо незнам :kesa::kesa::kesa:

иначе најсмешно ми е кога викате паинца хахахах лудаци
не викаме паинца, викаме ПАЈНЦА и баш е убо :pipi:

5. Ne se skapi cenine vo sporedba so Skopje. Skopje na kej imas 90 den neskafe nikakvo i gleas djupci ( cigani ) so ti baret 10 den, necisto i nesredeno okolu. Ohrid to ti e 70 den mnogu poubo kafe i nozete vo ezero mojs da gi stajs, i imas ubav pogled.
6. Ako vi e skapo ne morate da idate.
5. да бе, демек аце петрески ги избрка питачине од охрид, не заебавај и ти, кај немало питачи... :helou:
и не е нескафето никакво, убо си е и скопсково нескафе, и плус за разлика од охрид, во скопјево без да побараш вода ти носат а во охрид ако му речиш вода на келнерон ќе ти фрлит еден опуљ од оние страшнине (шо да прам, така е:kesa:).
6. така еееееееееееееее, уаааааааа скопјани, немој сте идале... си имаме холанЏанки ние :pipi:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
и не е нескафето никакво, убо си е и скопсково нескафе, и плус за разлика од охрид, во скопјево без да побараш вода ти носат а во охрид ако му речиш вода на келнерон ќе ти фрлит еден опуљ од оние страшнине (шо да прам, така е:kesa:).
Те отпишвам од охриѓанец. Одај таму во Вардар удај се, гоедо едно, шутмангал створење. :duel:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Те отпишвам од охриѓанец. Одај таму во Вардар удај се, гоедо едно, шутмангал створење. :duel:
:pos::pos::pos: кај носат вода бе без да им речиш со нескафе, макијато или слично?
а, а, а, а, а, ????!?!?!?!?!?!?! :duel:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стилс. Не ми кажви бар за овде, пошчо појќе таму него дома сум.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Стилс. Не ми кажви бар за овде, пошчо појќе таму него дома сум.
Не се важи ако во кафичот си мебел/дебел :).....јас кај што се имам мебелизирано и две цицки ми ставаат до фаца па не се фалам :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
јас да појдам стилс без тебе ќе ми донесат?
Ти ме праша, јас ти кажав. Ко ќе ојш сам ќе добиеш добар однос, а ко ќе ојш со мене ќе добиеш подобар однос од вообичаено. Ти теквит?

Не се важи ако во кафичот си мебел/дебел :).....јас кај што се имам мебелизирано и две цицки ми ставаат до фаца па не се фалам :)
Мене на црвен тепих ме дочеквет и ми го пушет на сиодвење, па не се фаљам. :baeh:

:back:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
шо лажиш бе, никош не ти пуштија тепих ко ќе одев со тебе :baeh:
То за да не се осеќаш омаловажен... Пошо видов колку ти беше незгодно ко побарав даљинско, се сепна ти. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom