Охридски речник!

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Лее сеа коа бев на одмор ми останаа некој зборови и реченици:
Ајде тазе топло џомлезе!!
Мајсторе за слегвење!!
Ај сецни ми(титни ми)

дополнете...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Ту бре оние Скојанишчана ко ќе доет кај нас само викет и скокет в енѕеро.

:))))
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Не знам само од кај ви е то „енѕеро“ ко ние „езеро“ викаме, ама ај.:tapp:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Ок, да си знаеме ние Скопјанишчата од сега натаму како се зборвит. ;)))

Фала! :helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Да си знајте, и ак не ви чинит да на идате. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.068
Најубо си зборвиме ние бе :back:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Геџо, охриѓанец стана? :back:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.068
Вие ке ојте а ние че ојме :pipi:


Исто зборвиме :) ..... го бранам и струшкиот речник море xD
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Охриѓани така зборвет, з`ш така требит и поубо звучит!

;)))))))))))
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
678
Поени од реакции
65
Да му речиш на онај оломнани шо ми го зеде кајчено, оти ко ке дојт охрид има да го фрљам в езеро со се пљачки!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Да му речиш на онај оломнани шо ми го зеде кајчено, оти ко ке дојт охрид има да го фрљам в езеро со се пљачки!

Да му речиш на онај оломлани шо ми го зеде кајчено, дек ко ќе дојт кј нас имат да го фрљам в езеро соси пљачки! - вака јет правилно.


И дај научете се да зборвите охридски, ако имате толкав мерак.

Или ај ак не вие пишете јас и Геџо да ве поправаме.:smir:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
60
муренки - црници
карпус - лубеница
бузи - усни:vozbud:
 
На врв Bottom