Официјални Фан Клубови

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Ало бе, има некој да одговори тука?
А што мора некој да ти одговори? И баш за 1 ден? Полека ако сака некој ќе ти одговори, а и не си само ти. Ако не се лажам ти требаат 50 членови минимум кои се 18+ и во Регистар да бидеш заведен, што и како конкретно не знам можеби ќе ти одговори некое официјално лице од Манчестер Јунајтед Македонија, Челзи или Интер...
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Значи ај ако можи некој да ми објасни шо тереба да се стори за да се направи официјален фан клуб.Со намера сум да правам за Милан, т.е веќе имам страна и веб сајт!

Фала однапред :)
Статут, програма за работа, записник од основачко собрание, акт за основање, одлука за избор на органи, одлука за именување застапник, изјава на нотар на претседателот, дозвола од министерство за правда за користење на терминот Македонија во вашето име, пријава на официјален маил, пополнување формулари во Централен Регистар, уплата на средства за регистрација. Кога се ова ќе го предадете во Централен Регистар најкасно за 1-2 дена ве регистрираат и започнувате со функционирање, исто е пожелно и да си отворите жиро-сметка во некоја банка и во никој случај немој сам да пробуваш да основаш зошто има доста заебанции и трчање, соберете екипа од 5-6 малку постари и посветени фанови за да ви биде полесно, ние за среќа кога се основаше фан клубот на Манчестер Јунајтед бевме навистина одлична екипа и со добра организација успеавме без поголеми проблеми да регистрираме здружение.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.247
Поени од реакции
15.358
Статут, програма за работа, записник од основачко собрание, акт за основање, одлука за избор на органи, одлука за именување застапник, изјава на нотар на претседателот, дозвола од министерство за правда за користење на терминот Македонија во вашето име, пријава на официјален маил, пополнување формулари во Централен Регистар, уплата на средства за регистрација. Кога се ова ќе го предадете во Централен Регистар најкасно за 1-2 дена ве регистрираат и започнувате со функционирање, исто е пожелно и да си отворите жиро-сметка во некоја банка и во никој случај немој сам да пробуваш да основаш зошто има доста заебанции и трчање, соберете екипа од 5-6 малку постари и посветени фанови за да ви биде полесно, ние за среќа кога се основаше фан клубот на Манчестер Јунајтед бевме навистина одлична екипа и со добра организација успеавме без поголеми проблеми да регистрираме здружение.
Мислам дека е морално, не само пожелно.
Ќе додадам само, дека не е обавезно формирање на здружениe во Мак за да формираш фан клуб во Италија, но е пожелно бидејќи се создава сигурност кај членовите, зашто во спротивно ќе бидете како банда, бандата на Панче :)

п.с. Добро име за Фан Клубот: Бандата на Панче :)
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Мислам дека е морално, не само пожелно.
Ќе додадам само, дека не е обавезно формирање на здружениe во Мак за да формираш фан клуб во Италија, но е пожелно бидејќи се создава сигурност кај членовите, зашто во спротивно ќе бидете како банда, бандата на Панче :)

п.с. Добро име за Фан Клубот: Бандата на Панче :)
А пупупу не дај боже :pos:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Зарем стасавме да гледаме и фан клубови од еден член што си отвара од 3та лига или незнам ни која?
Зарем секој член може да си отвори фан клуб за тимот кој што си навива?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.967
Тоа од Министерство за правда ти е потребно ако во насовот сакаш да имаш Македонски, Македонија и слично. Инаку не ти е потребна бројка на полнолетни членови туку само 5 основачи меѓу кои ќе биде и претседателот. Ние на ЛФЦ прилично брзо го отворивме. Сеа правиме прогрес за офишл бренч. Разбравме дека за тоа ни треба минимум 30 членови кои исто така нема потреба да се полнолетни, али тоа зависи веќе од условите што ги поставуваат клубовите. За тука ти се потребни околу 3500 денари и 5 фанови на клубот кои во брзо време немаат намера да кренат раце од сето тоа и да падне во вода. Со среќа.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
АЅ Roma fun club Македонија со официјален сајт http://asromamk.com/ веќе неколку месеци. Имаме регистрирано здружение, а официјализирањето е во тек. Ова онака чисто за информација :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.967
АЅ Roma fun club Македонија со официјален сајт http://asromamk.com/ веќе неколку месеци. Имаме регистрирано здружение, а официјализирањето е во тек. Ова онака чисто за информација :)

Ние никако да се официјализираме. Баравме бранша прошлата година и не одјебаа. Во стил „чекајте, ќе ве известиме“. Еве веќе 10 месеци чекаме, да ги е*ам!

Честито(y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.577
Поени од реакции
83.520
Ние никако да се официјализираме. Баравме бранша прошлата година и не одјебаа. Во стил „чекајте, ќе ве известиме“. Еве веќе 10 месеци чекаме, да ги е*ам!

Честито(y)
Следната ќе ве официјализираат :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.005
Поени од реакции
36.682
Пеџа не сум сигурен ама слушам гласини као демек коа ќе сте влезеле у ЛШ ќе биднела работата па сеа ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom