Ортопедски влошки

Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Ме интересира каде во Скопје има да ти направат по мерка ортопедски влошки,слушнав дека негде на Илиденска има некоја ординација каде компјутерски ти земаат мерки од стапалата,ме интересираат искуства на некој кој носи ортопедски влошки и каков е ефектот од нивно носење во смисла на намалување на болка при одење
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Карши Генералштабот, на улица Орце Николов, порано имаше дуќан, кој изработуваше, меѓудругото, и влошки, . А дали се ефикасни за намзлување на болката, не знам
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Ме интересира каде во Скопје има да ти направат по мерка ортопедски влошки,слушнав дека негде на Илиденска има некоја ординација каде компјутерски ти земаат мерки од стапалата,ме интересираат искуства на некој кој носи ортопедски влошки и каков е ефектот од нивно носење во смисла на намалување на болка при одење
Во "Славеј" кај Завод за вработување бесплатен е прегледот, не треба ни закажување а и влошките ги изработуваат брзо. Инаку јас носам ортопедски влошки од кога знам за себе и навистина со нив е многу полесно одењето.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Во "Славеј" кај Завод за вработување бесплатен е прегледот, не треба ни закажување а и влошките ги изработуваат брзо. Инаку јас носам ортопедски влошки од кога знам за себе и навистина со нив е многу полесно одењето.
Фала многу,можеш да ми кажеш која е отприлика цената на ортопедските влошки
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Не сум сигурна да не те излажам мислам дека се до кај 300-400ден, зависи од типот на влошки што треба да се направат за твоите стапала.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Ме интересира каде во Скопје има да ти направат по мерка ортопедски влошки,слушнав дека негде на Илиденска има некоја ординација каде компјутерски ти земаат мерки од стапалата,ме интересираат искуства на некој кој носи ортопедски влошки и каков е ефектот од нивно носење во смисла на намалување на болка при одење
Тие се за луѓе со рамни табани,дустабајнлии :noze: ..Ефектот што тие наводно треба да го постигнат е да ти ги искриват стапалата..
Моето искуство со тие влошки не е баш најдобро..Ги носев 3 месеци,и неможев појше..Ме убиваа..Повеќе боли него што лечи..Ама ти си знаеш..Може не сум ги носел правилно.. :unsure:
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Ме интересира каде во Скопје има да ти направат по мерка ортопедски влошки,слушнав дека негде на Илиденска има некоја ординација каде компјутерски ти земаат мерки од стапалата,ме интересираат искуства на некој кој носи ортопедски влошки и каков е ефектот од нивно носење во смисла на намалување на болка при одење
Има, во склоп е на една апотека. Се наоѓа од десната страна на илинденска, кога се оди од владата кон парк. Како се вика точно, не се сеќавам.
Прават мерење во еден сад како со гел, поврзан е на компјутер и спрема тоа прават влошки за чевли.
Инаку ова е од пред 3-4 години, во меѓувреме може и да се преселиле/затвориле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom