Оригинал батерија за Samsung Galaxy S8+ ?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.382
Поени од реакции
993
Пред два дена ми ја сменија батеријата во MobiGo, и трае или исто или помалку од мојата стара батерија - неможе еден ден да истера.

Дали може од некаде да најдам оригинална? Имам брат во Лондон па евентуално и од таму некаде ако има...

Благодарам однапред.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.094
Поени од реакции
851
Siguren si deka baterijata bese problem? Dali imas problem so mrezata? Prasuvam bidejki jas patuvam sekoj den na razlicni mesta do rabota, i na edno od tie mesta signalot e katastrofa i bidejki tel postojano probuva da najde signal od predavatel, baterijata mi se prazni mnogu pobrzo od voobicaeno.
U London imas za 9 funti demek original, plus postarina ke treba da plati ili pa da ja prate po nekoj kamiondzija, idat cesto od mk do uk i nazad.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.382
Поени од реакции
993
Siguren si deka baterijata bese problem? Dali imas problem so mrezata? Prasuvam bidejki jas patuvam sekoj den na razlicni mesta do rabota, i na edno od tie mesta signalot e katastrofa i bidejki tel postojano probuva da najde signal od predavatel, baterijata mi se prazni mnogu pobrzo od voobicaeno.
U London imas za 9 funti demek original, plus postarina ke treba da plati ili pa da ja prate po nekoj kamiondzija, idat cesto od mk do uk i nazad.
Ми се троши побрзо кога ќе активирам две сим картички нормално, али мрежата е коска. Си има стаж телефонот, нормално е да ослабе батеријата само криво ми е што новава е пак слаба. Имаш линк да ми пратиш за тие демек оригиналните од 9 фунти? Гуглав јас ама не најдов.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.094
Поени од реакции
851
Ми се троши побрзо кога ќе активирам две сим картички нормално, али мрежата е коска. Си има стаж телефонот, нормално е да ослабе батеријата само криво ми е што новава е пак слаба. Имаш линк да ми пратиш за тие демек оригиналните од 9 фунти? Гуглав јас ама не најдов.
Sea primetiv deka sum go ispustil plusot pa sum gleal za S8.

Ali eve link za najeftinata za s8+.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.382
Поени од реакции
993
Sea primetiv deka sum go ispustil plusot pa sum gleal za S8.

Ali eve link za najeftinata za s8+.
Читам модел EB-BG955ABE а кај мене на батеријата е SM-G955FD
Има врска тоа нешто?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.094
Поени од реакции
851
SM-G955FD bi trebalo da e modelot na telefonot. Ako ja imas starata baterija vidi dali ima model na baterija. Inace ja licno ne veruvam bateriive da se original, makar i samsung da e napisano na niv.
 
На врв Bottom