Организација за Баскет

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Бев мотивиран да направам ваква тема одкако видов како некои членови се организираа на форумов за да играат фудбал во сала или пак надвор не ми текнува баш :) како и да е...сакам да знам дали има форумџии кои би се нафатиле да прифатат организирано да играме баскет негде во сала да земеме некој термин во некое основно школо или средно сеедно па да играме да речеме еднаш неделно. Лично јас мислам дека ова е интересна идеа посебно за тие што сакаат да бидат активни а немаат сериозни луѓе за да играат баскет во сала. Најпрвин би сакал да ве замолам доколку има сериозни луѓе за ваква организација да пишат подоле во коментар па потоа одкако ќе се собереме одреден број на луѓе ќе си размениме фб па и доколку треба ќе направиме група каде што ќе се договараме подетално и исто така дајте предлози за сала како и за термин и ден кога највеќе би ви одговарало :) ...се надевам дека нема вакава тема и исто така се надевам дека нема да ми биде избришана :) фала однапред...

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ете кој земал мотивација од мене :) Инаку одлично тебе што ти текнало да отвориш тема само требаше прво теренче да најдеш за кошарка да одредиш час и кој ден па потоа да отвориш тема но ајде битно си отворил тема па со среќа околу организацијата :) Јас би играл но искрено дрво невидено сум за кошарка иако висок сум... (n)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Ете кој земал мотивација од мене :) Инаку одлично тебе што ти текнало да отвориш тема само требаше прво теренче да најдеш за кошарка да одредиш час и кој ден па потоа да отвориш тема но ајде битно си отворил тема па со среќа околу организацијата :) Јас би играл но искрено дрво невидено сум за кошарка иако висок сум... (n)
Несакав сам да определам час и терен,сакав прво да видам на другите како ќе им одговара за мене нема проблем :)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
И јас сум за, не сум нешто добар али битно е да се раздуваме малку и секако нови другарства помеѓу нас кајганџиите :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
И јас сум за, не сум нешто добар али битно е да се раздуваме малку и секако нови другарства помеѓу нас кајганџиите :)

Целта е забава и дружење а од тоа нема ништо подобро :) те рачунам како 1+ играч само да дадеш мислење каде да се игра термин и сала :) па после за се друго ќе се договориме:)
--- надополнето: 2 септември 2013 во 23:20 ---
Каде, Скопје?

Да во Скопје,се извинувам што тоа не го напоменав изумив :)
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
И јас сум за, само треба да се определи точна бројка и каде и кога.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Нејќам да се курчам, али немате кошаркари во друштво? :D
Кога и да отидам до школски, секад има играчи и тоа три тројки. А во секое време може 6 души да се собереме, ако не и 9.
Но одлична идеа, како и да е, за запознавање на нови пријателства.
Не мора да плаќаме никакви терени и да закажуваме термини, едноставно наоѓаме терен надвор и играме олдскул. Само низ карпош има 10тина терени за баскет (зборам за асални терени со мрежа на кошевите) ..
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
баскет или кошарка?
ако е за баскет сум за. Од 15 септември сум Скопје во Гоце.
Теренчиња за баскет има низ карпош колку ти душа сака
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Добра идеа јасум за, термин може да зееме у малата сала у СЦБТ 1500 денари е две петорки по 100тче таман:cool:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.907
Целта е забава и дружење а од тоа нема ништо подобро :) те рачунам како 1+ играч само да дадеш мислење каде да се игра термин и сала :) па после за се друго ќе се договориме:)
--- надополнето: 2 септември 2013 во 23:20 ---
Немора да изнајмуваме сала, има игралишта секаде, пример во влае покрај Вардар можеме да се договориме кога ќе фрлиме :D како што пиша некој погоре, не дека е проблем да се најдат 3ки за баскет во секое време секаде.. битно е да се дружиме:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom