Организатор на журка, како тоа ви стои???

Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
E definitvno temava bese nameneta za tuka a ne za u politika, ama jebi ga pogresen forum bese stisnat koga ja odbirav temava... Kako i da e sega e na pravo mesto mislam a?
Do pred nekoe vreme aktivno organizirav zurki za da osetam deka toa mi e dosadeno, no sega gledam deka e potrebno samo malce vreme da pomine za da zelbata povtorno se pojavi
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А што е поентата на темава? Дообјасни малце, за да ја оставам :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Само се фалиш или...??
Барем постави прашање, да не ја затвараме темава, вака ми изгледа безвезе
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нека објасни за да видиме дали е за тука или дали можеби не е подобро да ја префрлам во Ноќен живот. А ако е за журки за кајганаџиите, тогаш веќе има таква, како и за собиранките. Кажувај Влатче, да видиме дали и по втор пат го грешиш местото. :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Vlatce напиша:
cekajte bre pocetnik sum aman :pos: :pos:
Без гајле, само кажи која ти е идејава со темава, оти вака нема смисол и не кажува што сакаш со неа.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ти се нафрливме ние сите одма ... колку сме спремни тоа чудо едно! :pos:
Влатче, ако си почетник, гледаш на што се базираат сите останати теми по форумов ... треба да има за што да се коментира одкако ќе ја поставиш :wink:
 
Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
epa idejava imase druga zamisla ama ocigledno e loso sfateno, poentata bese forumziite na edna zurka zaedno barem kolku sto e toa mozno i kolku se site blisku so zivealistata.. sfakas? kako so e forumov taka da ima i mesto kade so se praat zurki so lugje od ovoj forum, zboram za tie so se vo blizina eden so drug na za stranstvo... nesto taka mi bese zamislata
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Гарфилд, дефинитивно за кај тебе е темава.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Организатор на журка! Ок, идејата ти е ти да организираш журки? Каде? Какви? Ако си организирал, наведи некој пример?
Всушност:
пофали си се, заинтригирај ги форумџиите, пак пофали си се, па понуди идеја, поразработи ја идејата, ама не целосно, потоа остави другите да ја доработуваат, за да можеш да им одговориш и да ти одговараат, за да се развие дискусија, од која, понатаму, што знаеш, може нешто да се изроди, па да биде уште поубаво и поинтересно.
Ете ти пример како да почнеш. Еден од многуте пример.
Поздрав
 
Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
hehehe, vlatce forumdzija :)))) aj uste sum pocetnik ama ke stane valjda neso od mene a? :)))) fala za idejata, jas ja iam vise samo aj da ja porazrabotam malce a do togas mozete da ja zaklucite temava :pos: :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nemaj gajle, ne se zakluчuva, barem ne zasega. Можеби некој друг ќе си каже нешто! :wink:
 
Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Znaci da razjasnime malce posto ocigledno e deka ne bese tocno sfateno kako sto zamisliv... Temava e kako prvo za toa koj i kako se snaogja so sozdavanjeto na zurki odnosno kako vi ide na toj plan, dali imame poznati dj-i ili poznati organizatori na zurki, za da uspee da se soberat takvite zaedno i da se napravi edna ogromna kajgana zurka nekade niz skopje ili bilo kade na drugo mesto, no za sega mislam deka e dovolno samo da se zapoznaat takvite osobi tuka... Toa i bese celta na ovaa tema, uzivajte vo vasiot den :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Има, и такви какви што пашуваш. За голема журка. Но, сепак, е ова форум, витуелен, ние сме единствените кои успеаја, за кратко време да се испознапознаат во живо и да почнат да се дружат. Имавме неколку собиранки, три журки, но не од голем формат. Зошто, има повеќе причини, а две, најважни се:
- анонимноста кои некои ја претпочитаат
- кајганџии во туѓина, во неможност да присуствуваат.

Но, рано е. Ќе биде и тоа.
 
Член од
16 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Odlicno, konecno mojata zamisla e sfatena i mojata cel e site onie koi sto ja pretpocitaat anonimnosta da sfatat deka zivotot e vo toa da se zapoznavaat lugjeto i da se dozivuvaat avanturi, zasto sepak zivotot na covekot e zasnovan na sociljalno ziveenje i druzenje... a za site nasi makedonci u stranstvo da posakaat i tie eden den da dojdat na edna golema zurka so ke bide organizirana od ovoj forum... Sekako deka idejata e i da se iznesat nekoi iskustva losi ili dobri vo vrksa so ovaa oblast... ajde da vidisme so ke se sluci ponatamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom