Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Imame novo eBebe odnosno nov gosevski/gose zivee vo Rusija i ke bide primeren graganin na erepublik koj saka da me adne neka poveli zaboravete go gosevski sega ke bide drugo izvlekov pouka za malku general i 19 level i dobiv ban sega ke igram vnimatelno!!!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
добро бе за шо добивате банови ?
мене не ми е јасно ...
неколку месеца губите време ... качувате левел ... и правите глупост и се у вода :tapp:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
И као, нема позадинска слика сето тоа? :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
вооо веќе 300 члена н каунтинг :pos2:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
добро бе за шо добивате банови ?
мене не ми е јасно ...
неколку месеца губите време ... качувате левел ... и правите глупост и се у вода :tapp:
ризик ствара капитал :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сеа каде имаме кандидат за конгресмен?
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Сеа каде имаме кандидат за конгресмен?
Ништо, за Toneh не заебаа комуњарите (уште ли не лажа комунистите кога дојдоја Гоце и Даме во 43-та кога бараја Македонија независна да биди...)

Што значи останува - Far Eastern Region - исто преку комунистите :pos2::pos2: - Goce Delcev

Многу сме во тој регион и онака па нема да има потреба од преселба за повеќето!
Има шанси да влезе со wild карта, ќе треба едно над 50 гласови а имаме толку и повеќе гласачи! :helou:

п.с Ништо, Тонех стварно нема среќа....мислам дека и прошлиот пат го зезнаа комунистите само тогаш во Индонезија... Бегај од комуњарите подалеку брат :tv:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ништо, за Toneh не заебаа комуњарите (уште ли не лажа комунистите кога дојдоја Гоце и Даме во 43-та кога бараја Македонија независна да биди...)

Што значи останува - Far Eastern Region - исто преку комунистите :pos2::pos2: - Goce Delcev

Многу сме во тој регион и онака па нема да има потреба од преселба за повеќето!
Има шанси да влезе со wild карта, ќе треба едно над 50 гласови а имаме толку и повеќе гласачи! :helou:

п.с Ништо, Тонех стварно нема среќа....мислам дека и прошлиот пат го зезнаа комунистите само тогаш во Индонезија... Бегај од комуњарите подалеку брат :tv:
е ја се преселив у волга вјатка -.-
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
мислам дека немора да напушташ работно место за да се преселуваш од регион во регион(ако е од иста држава)
врска неам...на ПП ми рекоа да не сум играл со работите у наредните 3 дена за да сумс е преселел у волга вјатка, па ја напуштив работа, напуштив калининград и отидов волга вјатка и земав нова работа -_-
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
врска неам...на ПП ми рекоа да не сум играл со работите у наредните 3 дена за да сумс е преселел у волга вјатка, па ја напуштив работа, напуштив калининград и отидов волга вјатка и земав нова работа -_-
незнам не сум сигурен дали требаше да се напушта работа..
ако сакаш да ти пратам карта па пробај?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
незнам не сум сигурен дали требаше да се напушта работа..
ако сакаш да ти пратам карта па пробај?
као сакате...ако ви треба уше еден глас да “летам“ ако не да не се логирам сеа :) *мрза_сум_знам*
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom