Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Многу ми е тешко ова да ти го кажам ама...... нема спас за тебе, изврши им самоубиство на двете човечиња :(
Dobro be brat,me preplasi so ova,neznam kako da izvrsam samoubistvo inaku odma ke go ubijam poslaboto.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Dobro be brat,me preplasi so ova,neznam kako da izvrsam samoubistvo inaku odma ke go ubijam poslaboto.
Оди во Marketplace >>> Suicide Tools >>> Rope
И купи си Ропе (јаже) ,потоа оди во Training grounds Поздрави се со Лана ,пиши на шоут збогом животе ...
Најди некое добро место ,спреми се ,и врзи го јажето околу половина за да не те стега околу врат и чао пријатно ...:tv:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Оди во Marketplace >>> Suicide Tools >>> Rope
И купи си Ропе (јаже) ,потоа оди во Training grounds Поздрави се со Лана ,пиши на шоут збогом животе ...
Најди некое добро место ,спреми се ,и врзи го јажето околу половина за да не те стега околу врат и чао пријатно ...:tv:
Daj ne zaebavaj :D,da ne go palam akountot za dzabe...:helou:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Daj ne zaebavaj :D,da ne go palam akountot za dzabe...:helou:
Не го пали акаунтот ,остај го човечето и само ќе си умре од жал што не си го уклучил ,уживај ...
А и да ги уклучуваш и двете човечиња во исто време ,нема да ти љубоморат ни едното ни другото ,а што е најважно ни кумовите од играта нема да превземат ништо затоа што толерираат прељуба до одредени граници ...
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Не го пали акаунтот ,остај го човечето и само ќе си умре од жал што не си го уклучил ,уживај ...
А и да ги уклучуваш и двете човечиња во исто време ,нема да ти љубоморат ни едното ни другото ,а што е најважно ни кумовите од играта нема да превземат ништо затоа што толерираат прељуба до одредени граници ...
Hahahaha ok ok,barem sega mozam slobodno da si gi trosam parite na berzata.Fala :salut:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Hahahaha ok ok,barem sega mozam slobodno da si gi trosam parite na berzata.Fala :salut:
Ама пази реков можеш да ги уклучуваш и двата профила но до одредени граници . т.е несмеш да правиш никако контакт меѓу нив ,ниту да праќаш злато или било што од едниот на другиот ...
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
а да го користиш за гифтање може нели ?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
а да го користиш за гифтање може нели ?
За злато сигурно знам дека е забрането ,за гифтање поима немам ...:toe:
Не е ни толку битно гифтањето можеш да си префрлаш гифтови со твојата организација (ако ја имаш) или да замолиш некој да ти прати ...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Хехех закон ама од каде да знаеме како што ќе вииме може пак да заебат, али сигурно ли е вистинита сликава да не е фотошоп ? Инаку за оние што незнаат главен админ/основач е овој погоре а не модератор про-грчки или што ти знам ориентиран.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.246
Поени од реакции
905
Типот го пишал тоа само за да ве откачи :) Иначе си знае дека ке го замараме цело време. Али како и да е ја неам проблем со чекањето, 2 минути кликање дневно не ми се проблем. Ваљда ке дочекам.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
За злато сигурно знам дека е забрането ,за гифтање поима немам ...:toe:
Не е ни толку битно гифтањето можеш да си префрлаш гифтови со твојата организација (ако ја имаш) или да замолиш некој да ти прати ...
си направив втор акаунт и си донирам и после си се гифтам :)
веќе неколку дена си го правам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom